Jericho

Diskutoni rreth rock grupeve shqiptare.
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

IllyriaKing wrote:Pizd osht rrusta, bajke llafe kah te shkojke, e em nxejti fort e e kam rre me ni koncert e kam bo gjys, qato u met deri sot GJYS, e tash e ul koken kur em sheh 1 kilometer larg, Qishtu duhet me ja bo ktyne qe e meritojne, se ndryshe se mshelin gojen.

Hsahahahhhahahhah u qkyva tu kesh me qit postim :D
Ti je naj thmi 15 vjeq 16 ma shume jo e, veq je hi me i dhi temat po nuk paske jete te gjate qysh po shihet.
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Post by Android »

IllyriaKing wrote:Pizd osht rrusta, bajke llafe kah te shkojke, e em nxejti fort e e kam rre me ni koncert e kam bo gjys, qato u met deri sot GJYS, e tash e ul koken kur em sheh 1 kilometer larg, Qishtu duhet me ja bo ktyne qe e meritojne, se ndryshe se mshelin gojen.

a bon me dit per qka e pate fjalen :D ?
User avatar
IllyriaKing
Posts: 31
Joined: Fri Jun 02, 2006 2:11 pm

Post by IllyriaKing »

Nuk jam fmijaq ooo ****. Kur ja kam thy hunt une tipit, ti je kon asi 6 vjecari qe ke fillu me ngu Bon Jovin. Vete Rrusten thuj a pa njeh Fatmir Sakiraqen (FITIN) e te tregon ai ty kush jam e cka jam, tani hajde te une e folim kush i ka 15 vjet... Edhe vete mire per koncert kur njoni erdh vec per qef t'la shtrit ne toke e shokte e vet vec kqyrshin si gllupa kerkush nuk guzojke me ju afru mi ndihmu as prej tokes me qu.
User avatar
g1ca
Posts: 1912
Joined: Wed Jan 04, 2006 3:12 pm
Location: in bloodpej
Contact:

Post by g1ca »

tvetmit qe i ju ka ra ndermend per njerzt e zhdukun bravo ju koft
User avatar
qenpo
Posts: 2350
Joined: Sun May 29, 2005 9:53 am

Post by qenpo »

qashtu osht G1ca ! ;)
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

Kush foli keq per Rrusten bre ? Ato nuk e kisha lon me ngu muzike hiq, po e kisha mshel me naj vend edhe e kisha lidh edhe i kisha lshu asi muzike per me i pre venat (dhune psikologjike) :D
Ripper
Posts: 21
Joined: Fri May 05, 2006 11:32 pm

Post by Ripper »

jerico jon bend i mir e rusten e kom njoft perpara njeri ma te flliqt e menjemadh nuk ka
User avatar
ShEnGyLi
Posts: 187
Joined: Fri Feb 24, 2006 10:22 pm
Location: Mitrovice

Post by ShEnGyLi »

Ripper wrote:jerico jon bend i mir e rusten e kom njoft perpara njeri ma te flliqt e menjemadh nuk ka


Rrusta\Petriti as nuk osht mendje madhe(A) edhe so i flliqt hiq as pak... shum lleGenD njeri o :) veq kush ja ka inati fol keq per to se per ndYshe ska Fjal t`keqe qe i pershtatet se shum Djalosh osht ... (inati e bon t'veten kshtut qe mos folni per inati e tjeter kuj ... palidhje se marre marre o kjo qa po folni....)
User avatar
SySTeM_oF_A_DoWn
Posts: 889
Joined: Fri Oct 21, 2005 9:20 pm
Location: Nga Republika e Kosoves

Post by SySTeM_oF_A_DoWn »

nji hsok i jemi eka shok Petritin edhe me tregoj thahs shpesh takomi ne xhuma te premtev.d. m.th ne Xhami ...kur keq ska thna kurgjo per to por veq qka i ka dhan komplimente...e ktu qkas nin njeir te shqiptart jo eshte ashtu jo esht ekeshtu ....petriti eshte Kral. qaq.
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Post by Android »

Disa postime i kom fshi, tash vazhdoni në temë edhe jeni ma të mirëkuptueshëm.
mod.
rrokari
Posts: 4
Joined: Tue Jun 27, 2006 10:29 pm

Post by rrokari »

Jericho -- mu mpelqen hsum ky grup, ka muzike shum te mire per guston time...lojat e gitares jane te forta, interpretimi asht i forte, dhe permbajtja shum e forte.
Do thosha biles qe asht nji nga grupet qe di ta perdori rrokun ashu si duhet..

Imen ca copa kangesh i mora prej forumit...po do i lutesha atyne qe mund t'kene nji permbledhje te kangeve ta veshin ktu ne nje arkiv zip...do ishte ma mir...

Flm
User avatar
b3sarti
Posts: 38
Joined: Tue Feb 21, 2006 8:45 pm

Post by b3sarti »

Mat fortit shqipetar per menimin teM---Respekt ---
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

Normal qe kur dikush arrin sukses te madh, gjithmone ka asi parazita qe mundohen me te përul nepermjet sendeve te ndryshme, e ne ket rast nepermjet forumit, por kurxho nuk bon me ate pune hiq, veq qka e ul veten edhe e tregon veten te papjekun.

Ajo ma nalt ke jashta teme, kerkoj falje.

Sa i perket bendit, padyshim qe osht njera prej bendeve ma te suksesshme te Kosovës, i kom krejt kang e tyne. Qëllim i kangve tyne, tu u bazu ne permbajtjen e shumices se teksteve qe trajtojne temen e njejt eshte qe me i shti njerzt me MEDITU ma shumë, me nxit njerzt me u kthy ne rrugën e Zotit,me ja u bo me dije se jeta e ksaj bote nuk eshte kurxho, qdo gje qe kalojme eshte shume e shkurter dhe nje dite pa dyshim do te kthehemi te Zoti, dhe te shperblehemi per ato qa kemi punu ne ket botë.

Kangt e JERICHOS- qe me pelqejne ma shume janë:
TEK AI
TJETER BOTE
ZGJOHU
VALEY OF THE RAIN etj.

Por kulminacioni sipas meje kjo e fundit KUR DO TE PUSHOJ MA KJO KANGE.
Nese institucionet dhe shoqeria ne pergjithsi i ka harruar familjet e te zhdukurve, te pakten ARTI jo.

Ska me Rrustën,edhe ne pergjithsi me bendin !
User avatar
qenpo
Posts: 2350
Joined: Sun May 29, 2005 9:53 am

Post by qenpo »

Rrusta is the best o daj ! ;)folni sa te doni keq per to !
User avatar
shnooky
Posts: 1090
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:38 pm
Location: Štoj

Post by shnooky »

jericho jon bend permi mesatar per muziken e kosoves , smuj me thon qi ma t mirt ama afer jon .
perderisa rrusta punon e edhe ja u knaq shpirtin shum njerzve , tipat si illyriaking hijn n forum edhe shiten mangupa :)
Post Reply