Chelsea

Gjithcka per football
User avatar
caR|iTo
Posts: 3184
Joined: Mon Oct 18, 2004 2:22 am
Location: Big Mitrovica - ThE bOrN CiTy oF RoCk
Contact:

Post by caR|iTo »

per sivjet Chelsea kuptohet ama emri Liverpool e ka emrin e vet :) . . .
User avatar
MaJa E bAsKiS
Posts: 2729
Joined: Sat Sep 18, 2004 6:06 pm
Location: Ferizajëë

Post by MaJa E bAsKiS »

Chelsea is gona win
User avatar
NR
Posts: 3647
Joined: Sat Dec 27, 2003 1:18 pm
Location: n'Vendodhje
Contact:

Post by NR »

e festun fitoren SHKIJET
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Një lajm interesant nga Sporti :arrow: pikërisht për ekipin në fjalë :!:
Miliarderi Rus - Roman Abramovitch që nga ardhja e tij në krye të Celzit para 670 ditëve, për skuadrën e Chelseat ka shpenzuar gjithsejt 683.4 milion funta Angleze, çfar don të thotë më tepër se 1 milion funta angleze për çdo ditë. Unë nuk dij çfar të them..... vetëm se ky njeri nuk është normal :arrow: definitivisht. Prej gjithë asaj shume 140 milion i shpenzoi për blerjen e vet klubit, 213 milion funta angleze shpenzoi për blerjen e futbollistave të rinj dhe marketing, 215 milion funta për pagat e lojtarëve si dhe 115.4 si kredit shtesë për skuadrën.
Po them edhe njëher që ky njeri nuk është normal. Ju kisha lut edhe juve t'mos thuani se është..... :!:
User avatar
[DelFini]
Posts: 4984
Joined: Sun Jan 23, 2005 10:54 am
Location: shum terr

Post by [DelFini] »

Roosonero Abramovich jo qe "so normal" po shum i qiim naane u kallxu, ky ton kto pare skish pas qysh ma mir me i hargju.. e ka gjet qet menyr edhe ja then tjerve edhe knaqet vet..
e edhe liverpoolin ka me ta mujt chelsi , veq per me Milanon ne finale ka me kon zor.
User avatar
Gambino
Moderator
Posts: 3087
Joined: Mon Dec 22, 2003 12:43 am
Location: JuveLandia
Contact:

Post by Gambino »

hahhaahha e more ky lopa allahit me desht ta blen komplet Milanon e leje mo Real Madridin ahahhahahha
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Gambino ti kur po fol nganjëher edhe ky K*ri jem posht po qesh me ty. Mos fol si fmija bre.Mundet me e ble komplet Juventusin se sa i përket Milanos :fuckyouu::: Silvio Berlusconi hyn në mesin e 10 më të pasurve të botës e ky miliarderi rus mundet vetëm me ja thith :!: I blen ata hajnat e Juventusit :arrow: Moggin se sa për ish-kryeministrin duhet me pas nderin vetëm me qenë prezent në ndonjë ndej te aj :nervaaabyth::
User avatar
godsmack
Posts: 1663
Joined: Wed Feb 02, 2005 11:11 am
Location: Ferizajuuus

Post by godsmack »

chellse ko me fitu 2 me 1 ska diskutime ktu kurrse si hiq;) b.b kena me fitu mos ta nin hiq ty;)
User avatar
Gambino
Moderator
Posts: 3087
Joined: Mon Dec 22, 2003 12:43 am
Location: JuveLandia
Contact:

Post by Gambino »

hahhaha ta blen qe sta mer mendja :P nejse ke fjala veq qe ka shum pare qija nanen qaq shum pare ka qe e blen me milan me juventus me krejt gjo slen pa ble hahahhaaha
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Hahahahahaha :arrow: Ti prap spo kupton - ai ka pare shumë, mirpo jo edhe më shumë se Silvio Berlusconi. Pasuria e Berlusconit llogaritet diku afër 11 miliard dollarë amerikan për dallim nga Abramovitch që kap shumën pak mbi 5 miliard dollarë nëse nuk gaboj.
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

forza LIVERPOOL
User avatar
MaJa E bAsKiS
Posts: 2729
Joined: Sat Sep 18, 2004 6:06 pm
Location: Ferizajëë

Post by MaJa E bAsKiS »

po bre fitoj valla
User avatar
Menti
Posts: 5744
Joined: Sun Sep 05, 2004 4:10 pm
Location: Furizaj

Post by Menti »

op valla fitoj ma ka thy ihaaaaaaaaaaa
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Ani de :arrow: boll mirë që fitoj. Ashtu kam pas dëshirë. Tash mbetet vetëm edhe loja e nesërme :arrow: edhe dihet cila është finalja. Dëshira ime e kahmotshme ka qenë A.C.MILAN - LIVERPOOL për në Stamboll të Turqisë, mirpo ende nuk dihet finalisti i dytë. Shpresoj që Dida nesër mbrëma po e then rekordin Evropian :lol:
User avatar
Menti
Posts: 5744
Joined: Sun Sep 05, 2004 4:10 pm
Location: Furizaj

Post by Menti »

ROSSONERO volla njeri me do postime me fal qe pot them amo spo bahesh shkruj vlla urime nja sen e jo njo dy MILANO MILANO do me ra ti do me ma qit ket milano prej huji phaaa
Post Reply