burri per 7 gra ?

Per tema qe nuk kane kategori perkatese

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

User avatar
SatanMyMaster
Posts: 154
Joined: Tue Apr 13, 2010 2:27 pm
Contact:

Re: burri per 7 gra ?

Post by SatanMyMaster »

rock_boy18 wrote:lol lexo ti Kur'anin edhe e sheh tu doket sikur sot me zbrit , hiq stu doket i kohes vjeter tu doket qe dje ka dal qaq i pershtatshem qe osht e asniher ska mi dal ngjyra, zaten libri ma i lexun ne bot osht :)
ska demokraci ne fen islame a ?? :|:| valla bre njeri shyqyr jena n'forum se ta kisha dhez ni shpull qaq nervoz qe po'm bon me kit padijesin tonde .
ani pra masi pot met hatri kaq shum pse spe man ti veshjen shqiptare kombtare me plis e me krejt ??? a turperohesh a qka osht puna ?? a din ti pe permend po thu jon ka shkojn ne shtete tjera e pe bojn kultur fetare, po per mos me ndodh kjo ti duhesh me riperteri veshjen kombetare shqiptare , ama sje ka e bon :S qata edhe po bohen ksi ndryshimesh :S .


Per ate ne verdh qe e nenvizova ta tregoj vendin dhe kohen e pastaj do te shohim se cka je ne gjendje me bere ti, por ske bole ti jo vetem ketu me fjale flet sikur te ishe Mic Sokoli se ne rruge dhe ne jete te perditshme ske byth per me realizuar dicka te till.
Per veshje kombetare skam qene ne kohen kur ka qene mode e tash eshte pak si demode, poqese deshiron te kthehesh te jetosh ne te kaluaren atehere udheto me kali sepse edhe Muhamedi ka udhetuar me kali e jo me autobus, veture etj. Pra mos hy ne gjera qe nuk ke ide se si te dalesh nga aty. Nje fjale e urte popullore thote " Gjuha lakohet si te duash por nga gjuha e han bytha"

User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: burri per 7 gra ?

Post by rock_boy18 »

SatanMyMaster wrote:
rock_boy18 wrote:lol lexo ti Kur'anin edhe e sheh tu doket sikur sot me zbrit , hiq stu doket i kohes vjeter tu doket qe dje ka dal qaq i pershtatshem qe osht e asniher ska mi dal ngjyra, zaten libri ma i lexun ne bot osht :)
ska demokraci ne fen islame a ?? :|:| valla bre njeri shyqyr jena n'forum se ta kisha dhez ni shpull qaq nervoz qe po'm bon me kit padijesin tonde .
ani pra masi pot met hatri kaq shum pse spe man ti veshjen shqiptare kombtare me plis e me krejt ??? a turperohesh a qka osht puna ?? a din ti pe permend po thu jon ka shkojn ne shtete tjera e pe bojn kultur fetare, po per mos me ndodh kjo ti duhesh me riperteri veshjen kombetare shqiptare , ama sje ka e bon :S qata edhe po bohen ksi ndryshimesh :S .


Per ate ne verdh qe e nenvizova ta tregoj vendin dhe kohen e pastaj do te shohim se cka je ne gjendje me bere ti, por ske bole ti jo vetem ketu me fjale flet sikur te ishe Mic Sokoli se ne rruge dhe ne jete te perditshme ske byth per me realizuar dicka te till.
Per veshje kombetare skam qene ne kohen kur ka qene mode e tash eshte pak si demode, poqese deshiron te kthehesh te jetosh ne te kaluaren atehere udheto me kali sepse edhe Muhamedi ka udhetuar me kali e jo me autobus, veture etj. Pra mos hy ne gjera qe nuk ke ide se si te dalesh nga aty. Nje fjale e urte popullore thote " Gjuha lakohet si te duash por nga gjuha e han bytha"


sa i qart je ... sipas teje ne kohen e Muhamedit ka pas kerre e autobusa ama aj vet ka dasht me kali me udhetu a :| :| :| shum i meqem je a KK

ni fjal e urt popullore thot " Ai që di pak, bën dhe shumë zhurmë. E i padituri është si daullja që ka zë të lartë e brenda është bosh ".

User avatar
SatanMyMaster
Posts: 154
Joined: Tue Apr 13, 2010 2:27 pm
Contact:

Re: burri per 7 gra ?

Post by SatanMyMaster »

ock_boy18
Se pari meso drejtshkrimin sepse alfabeti yte eshte me 28 shkronja dhe s'ke kapacitet ti per me ti bashkangjitur dy KK. Nje mund ta them se ende je shume qumeshtor dhe te del qumesht nga buza dhe ajo cka me shtyn me qesh eshte kur mundohesh te perdoresh sarkazmen qe nuk te shkon per shtati sepse per sarkazem nevojitet nje mendjeprehtesi me e lart nga ajo qe e ke ti. Arsyeja pse e dhashe ate shembull eshte sepse besimtaret e rinje sikur ti e imitojne kohen e Muhamedit ne kohen e sotme kur nuk udhetohet me muaj ne kali por per 2 ore me aeroplan, gruaja nuk duhet te veshet sikur ninxhe sepse ne ate kohe dhe ne boten islame gruaja eshte skllave edhe pse do te perdoresh ajete e sure ketu per te me treguar se cka thote ne librin e "shenjte" por me trego se si eshte ne boten reale jo ne ate imagjinare.
Ajo kur mundohesh te me ofendosh me shume me jep pershtypje se brenda ne thellesi je shume i keq sepse kur nuk mund te argumentosh atehere perdor fjale fyese e kur perdor asi fjale tregon ate kulturen qe mundohesh ta shesish ketu por qe thelle ne zemren tende se ke pra je shume "rrejshem" artificial.
Une askund skam thene se di te gjitha por vetem ka shprehur ate qe kam lexuar edhe pse i kam 4 vjet shkolle dhe punoj me shati por keto 4 vite i kam me merit.

User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: burri per 7 gra ?

Post by Zagor »

me ligj ësht e lejume mu martue vetemse me nje grua ... me kuran ndoshta asht edhe me shtat a tet gra e lejume , por ne Kosovë edhe Shqipri nuk sundon ligji i kuranit por asht ligji kushtetues ... edhe mos e zgatni ket punë ...

User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: burri per 7 gra ?

Post by rock_boy18 »

SatanMyMaster wrote:ock_boy18
Se pari meso drejtshkrimin sepse alfabeti yte eshte me 28 shkronja dhe s'ke kapacitet ti per me ti bashkangjitur dy KK. Nje mund ta them se ende je shume qumeshtor dhe te del qumesht nga buza dhe ajo cka me shtyn me qesh eshte kur mundohesh te perdoresh sarkazmen qe nuk te shkon per shtati sepse per sarkazem nevojitet nje mendjeprehtesi me e lart nga ajo qe e ke ti. Arsyeja pse e dhashe ate shembull eshte sepse besimtaret e rinje sikur ti e imitojne kohen e Muhamedit ne kohen e sotme kur nuk udhetohet me muaj ne kali por per 2 ore me aeroplan, gruaja nuk duhet te veshet sikur ninxhe sepse ne ate kohe dhe ne boten islame gruaja eshte skllave edhe pse do te perdoresh ajete e sure ketu per te me treguar se cka thote ne librin e "shenjte" por me trego se si eshte ne boten reale jo ne ate imagjinare.
Ajo kur mundohesh te me ofendosh me shume me jep pershtypje se brenda ne thellesi je shume i keq sepse kur nuk mund te argumentosh atehere perdor fjale fyese e kur perdor asi fjale tregon ate kulturen qe mundohesh ta shesish ketu por qe thelle ne zemren tende se ke pra je shume "rrejshem" artificial.
Une askund skam thene se di te gjitha por vetem ka shprehur ate qe kam lexuar edhe pse i kam 4 vjet shkolle dhe punoj me shati por keto 4 vite i kam me merit.


mos ja kaj nonen bre burr , ne qdo debat qe e bonum tkom qit argumente e argumente po ti spi lexojshe postimet e mija qysh pe shoh un !!!
pom shkon nerva qe po bohesh kaq shum injorant sa do fjal e argumente me ti thon ti apet se apet po vazhdon me qata tonden e normal e shtin njerin me dal prej vetvetes me ti thon do fjal fyese te cilat jan te pakta .
ehhh per se qfar personi jom i mir a i keq kit sen smundesh me thon se nuk m'njeh hiqqq hiqqqq ama kaniher vet debati edhe injoranca e njeres pal t'shtin me shperthy !
un e kisha bo ni debat te mir fillt me ty ama jo n'qoftse ti i ki ato ide edhe nese jon te pabaza e te rrejshme ama futja ti i ki bindjet tua e un te miat , me ndryshu pe shoh qe sje kerkah per nga ndryshimi , tu ka bo ni mur ne zemer bre burr qka do me bo edhe Allahu atij i kofshim fal , me dal qe me mujt me pa teton , ti apet se apet ki mu kon kunder .
kshtu qe po vazhdojm na qishtu , nese bohet qysh po thush ti at her un kurgju skom me hup AMA nese bohet qysh po thom un jo qe humbsi ki mu kon ti ama keqardhje tmadhe ki me pas per vetveten kur te shihsh qato 70 vjet te jetes ja ki qu injorances e pozites KUNDER tjerve qe kan fakte e jon te drejt , po lej kto ama denimi katastrofal qe ka met rrok ne jeten e varrit e ne ahiret ...
kshtu qe debatin un e ti pe kryjm me qikaq sa i perket ktynve temav qe i kemi fol .

Zank1ce
Posts: 1746
Joined: Sat Oct 08, 2005 3:19 am
Location: 0290/70000

Re: burri per 7 gra ?

Post by Zank1ce »

bon bon sa t'ka qika budallica.

User avatar
TOXIC
Posts: 691
Joined: Mon Oct 10, 2005 2:28 pm
Location: Underworld!
Contact:

Re: burri per 7 gra ?

Post by TOXIC »

Burri per 7 gra e Gruja per 1 mahalle ;)

Post Reply