the Champion \"Faruk Ramadani\"

Arkiva e temave te forumit
Locked
User avatar
man in black
Posts: 2488
Joined: Tue Dec 23, 2003 8:44 pm
Location: F e r ! z a j
Contact:

the Champion \"Faruk Ramadani\"

Post by man in black »

ej njerez fitoj faruki u be Champion in ballkanit , shum sick , heheehee kish menu greki se fiton ne kosove ëëë i langt ish kan , hehe tash njerz na me farukin en lojrat olimpike ne greqi duhet me fitu patjeter aaaaa ,,,
happy faruk bravooo
Rescodes
Posts: 981
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:59 pm
Location: Ferizaj
Contact:

Post by Rescodes »

hej njeri tash po e shoh kete lajm te gezueshem bravo be faruk hallal i koft djalit se skam pas kohe me shikue ndeshjen por edhe me kontaktue me njerz eeejj shume mire te koka bo
i uroj farukut shume shume shume sukseseeee :D :D :idea:
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Post by dream_th »

JEEEEEEE hej dizi flm per lajmin se edhe une prej teje po ni... :lol: shum mire koka ba edhe e kom dit se ko me fitu se shum hallall djal ohst :P , bravo na koft....

Tash veq i urojm sukses ne garat Olimpike...


BRAVO FARUKI VEQ PERPARA
i uron sukses i gjith forumi/grupi RockSonte
:rock:
User avatar
Nderim
Posts: 22
Joined: Thu Jan 01, 2004 1:07 pm
Location: Ferizaj

Post by Nderim »

Pershendetje
une e percjella mecin mbreme dhe jam gezuar shume qe fitoi Faruku por te theme te drejten me bani pak me dyshu sikur rasti i mehershem i Enver Idrizit qe i kishe pas sjelle disa bilardiste me rreh ne midis Prishtines .
Edhe keta boksieret e mbremeshem te Maqedonise e Greqise dukeshin te tille qe nuk kane boksuar kurre , e pate ate kundershtarin e Izmakut , une kurre ne jeten time nuk kam pa nje boksier profesionist qe kur lufton i mbyll syte dhe qet grushta pa kontrolle sikur ky mbreme andaj me bai te dyshooj nese ishte profesionist.

Pastaj i kam edhe disa pyetje qe ndoshta ju qe i keni percjellur keto gara do te me pergjigjeshti per te me ndihmuar se nuk po arrrij te kuptoj .
p.sh.

Si ashte e mundur qe kampioni Ballkanik te vij ne Kosove te boksoj me boksiere te pa licencuar ne federate e boksit europian apo boteror, ku mecin do ta drejtonin refere vendas gjithashtu te palicencuar ,ku komisioni gjithashtu eshte ferizajas apo kosovar te palicencuar ne federatat europiane e boterore dhe si ashte e mundur qe nje boksier kampion i ballkanit te vije apo te shkoj ne ndonje shtet te tille kur dihet sakte se ne raste te tilla padyshim qe humbet meci dhe titulli.

Andaj ju lutem pergjigjmuni ne keto pyetje e me tregoni se si ashte e mundur qe te pranoje ai ta humbe titullin pa nevoje?????
Kur dihet qarte se kampionet tjere kalojne neper shume e shume procedura deri tek nje mec eventual per mbrojtje te titullit , shembull Luan Krasniqit ishte kampion evropiana por nuk iu eshte lejuar te zgjedh vendin ku do te luftoj, apo Kosoven sepse nuk eshte e regjistruar ne asnje nga federatat europiane apo boterore.

te diskutojme per keto gjera se vertete jane te dyshimta . me vone do te ju tregoj edhe dyshimin apo arsyetimin pse ndodhi kjo (sipas mendimit tim kuptohet) , por njeher po pres pergjigjen e njerit prej jush te nderuar diskutante.

Nderimi
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Post by dream_th »

aiii bre nderim edhe ti... :roll: um ke shti me dushy edhe mue :?: :?:
no comment :!: :!:
User avatar
Nderim
Posts: 22
Joined: Thu Jan 01, 2004 1:07 pm
Location: Ferizaj

Post by Nderim »

Paj Dream TH qysh jemi mesu na me pa Farukun dhe te gjithe e dime se si bokson ai ! Ne dy raundet e fundit kundershtari i tij as qe ka menduar ta sulmoj farukun ai u mbyll dhe vetem i dhuronte poena Faurkut duke bere gabime teknike dhe i mundesojke Farukut qe te tubon pike e me shume e ky si per respekt te madh ndaj tij nuk e grushtonte fare por vetem ngajnehere e godiste dhe terhiqej.

KJo m'bani me dyshu se e di qe Faruk Ramadani deri sot nuk ka fal kujt edhe s'ka pas respekt per kundershtare por e ka llomit gjithmone ate , cfare ndodhi mbreme , pse gjithe ate respekt per grekun ?? :?: :!:

Une vetem kam frike dhe dyshoj qe mos valle Faruku po bjen viktime e dikujt tjeter qe deshiron te manipuloje me sportistet tane ne kete rast munde te bjen viktime e Aziz Salihut. Kjo nuk eshte e vertete por une po dyshoj dhe po kam frike se munde t humb respektin nga qytetaret e Ferizajt ne radhe te pare e pasta j edhe respektin e gjithe Kosovareve qe e gezon sot faruku . Por nje dite munde te humbe per shak te manipuimeve sikur Enver Idrizi p.sh. Ku eshte ai sot ??!!! :(

gjith t'mirat
Qeli
User avatar
dosjakrimit
Posts: 127
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:01 pm
Location: Ferizaj
Contact:

Post by dosjakrimit »

Edhe une pajtohem me ty Nderim, edhe une i kam dyshimet sikur ti, dyshimi me i madh te une eshte qe kampion ballakanik qe lufton per ta mbrojtur titullin edhe ne sall te jet vetem televizionet private sikur Festina edhe ta ben udheheqjen e kti kampionat nuk eshte e mundur. Qe ket program se rrok as deri ne babush te shikve kjo osht shum e dyshimt. Nuk kam koment tjeter. :roll:
User avatar
man in black
Posts: 2488
Joined: Tue Dec 23, 2003 8:44 pm
Location: F e r ! z a j
Contact:

se di a mundet me ndodh kjo qe tha nderimi

Post by man in black »

nderim shoki jem un nuk po dyshoj sen ,faruki e ka kthize tu e rre ndesh le te eshte reale ndhesh jo ai tipi i greqish ish tu vujt pi sinuseve e buberrekeve,,,prej nates se pramshit ,,,,edhe nje nderim ti a e din se faruki ben gara per shqiperin e jo per kosoven ,d.m.th se faruki eshte perfaqesues i shqiperis ne \"lojrat olimpike \" ne athine kete vit ,pra mos dyshooo se ka fitu njeri , se di a e ke pa qe bakshi ja kan dhan ni meshavin edhe ni servis te filxhanave ne mes tyre tani e ka vnu \"kuroren e titullit te kampionit ballkanik\" hehehe . per mu bind ti me kete priti lojrat olimpike pra e she farukin tu rre me boksier te tjer evropian ..... kaq per
\"sportin \" e gazetes time RockSonte , <niher per niher kaq kemi info >
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Post by dream_th »

Valla dizi ishalla osht qashty qysh po thu, mue qefi po me bahet shum. Edhe une perpara i kom percjell do mece qe u majshin maheret ktu ne feri, e e kom pa farukin aj osht shum njeri i trent shum i fort edhe nuk dyshoj ne farukin po dyshimi osht tek organizimi... e pse athere nuk e kan majt turnirin ne Shqiperi po bash ne kosove masi Faruki koka perfaqsues i Shqiperise... :?: Pa mar parasysh veq ishalla Faruki shkon atje e arrin ndonje sukses.
Rescodes
Posts: 981
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:59 pm
Location: Ferizaj
Contact:

Post by Rescodes »

hej njerz me te vertet eshte nje pune per me dyshue nderimi mire e ka shume ,,, kjo tem duhet me diskutue shume per ta nxjerrur ne shesh te verteten ,,, une nuk e kam percjell mecin por mbas fjaleve te juaj po dyshoj edhe une ,, veq ishalla eshte gjithqka ne rregull :roll: :roll:
User avatar
man in black
Posts: 2488
Joined: Tue Dec 23, 2003 8:44 pm
Location: F e r ! z a j
Contact:

ej ju nuk jeni ne ngjarje aaa

Post by man in black »

Se di pse aq shum po ju intereson Organizimi ama kjo u bo ne federatat e sportit te kosoves po ashtu edhe te shqiperis d.m.th Faruki ka pas deshir mu rre ne ferizaj e jo ne shqiperi e prishtin pra kjo u kan nashta jo mir ,ama na nuk kena shka mu marr me kete <emblema e kampionit ballkanik tash e tutje eshte te Faruki >,,,mos u bani merak a ajo i takon atij boksieri apo ndoshta do e humb naj kun ku ta di un , thojn let eshte me bo po zor eshte me ru .........
Locked