Gay paradat

Arkiva e temave te forumit
Locked
Gili
Posts: 967
Joined: Thu May 12, 2005 9:17 pm

Post by Gili »

normal.
njerzit spo perdorin kondom.

edhe shume fmi po braktisen.

kto sene skan lidhje me homosexualitetin sepse homot kan ekzistu me shekuj.
psh ne egypt kan gjet vizatime tvjetra qe paraqesin homosexualitetin...(dmth tviztum but nejked men having funn)...
nese sida u bo prej homosexualve..ateher pse nuk ka ekzistu edhe ma heret kjo smundje..po bash tash ne shekullin 19..????

une mendoj qe siden e ka perhap njeriu i bardh(angel, amerikan, gjermon..etj etj) ne afrike...per mi korr krejt afrikant.
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

njeri ok po ngo qajo qi nuk po perdorin kondom osht shum problem po edhe me perdor ata jan pedera shkurt mu sem pelqejn edhe u kry kerkon nuk pe shaj a naj sen e qi po thu ti numri i tynev po rritet ata shumica ku me dit nuk perdorin kondem edhe sida tani hmmmm
Gili
Posts: 967
Joined: Thu May 12, 2005 9:17 pm

Post by Gili »

njeri ku pe din ti a perdorin kondom a jo?
sa homo i njeh?
sa prej tyne tkan tregu qe nuk perdorin kondom?
nuk ka statestike, fakte per kete send qe je ka e argumenton ti.
kjo osht mit thjesht...qe e perhapin homofobt.

une personalisht ekom ni shoqe qe kurr nuk i lejon partnerat me perdor kondom se nuk ndin knaqsi(sipas asaj).....ajo osht hetro..edhe ajo mundet me marr siden edhe me perhap.

spo kuptoj pse po lidhet sida me homo.??
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

ok ok une nuk po thom qi sigurt nuk perdorin po po ma mer menja edhe ka asiqi nuk perdorin mos ja kaj nanen qitash po neyse anyway ski qka bon
Gili
Posts: 967
Joined: Thu May 12, 2005 9:17 pm

Post by Gili »

normal qe ka asi qe nuk perdorin..edhe homot jon njerz,...ki budall ki smart asses...etj etj

ama nuk bon me gjeneralizu e me thon qe krejt jon "t´flliqt", tmushun me smudnje ..nuk perdorin kondom..e sene.

une e kom pas ni prof..u kon homo.
edhe qaty e kom vrejt qe edhe une kom paragjykime..gjith kom mendu qe homot jon shum feminin..(dmth sjelljet e femrave)...aj u kon shume maskulin edhe ka pas shume qendrim..
nejse..forja ke qe..ton nuk jon njejet..

pis,llov,anderstanding:D
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

ok ok njeri veq e kisha myt une a prof. a hhahaha pun per ty je tjeter njeri une tjeter hahahahah RESPECT PER ANTART E FORUMIT
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

Honey wrote:hey njerz, ju qe po thuani esht semundje psiqike homoseksualizmi, por keta njerz tjer qe kan ne kulic pershkak nje semundje psiqikisht ne tru, a mi zhduk ata?
sepse ju faktikisht doni me i zhduk homot pershkak qe jan te semut psiqikisht, mirpo ndonje njeri tjeter qe nuk esht homo por e kan nje semundje tjeter ne tru ata nuk i kishit zhduk. qka esht kjo? njeher po thuani keshtu mandej te kunderten. :|


Ej zana un nuk thash mi zhduk,po mi mshel,edhe mi sheru.sikurse qdo person qe esht i smut psiqikisht,siq e the edhe vet per ata tipat qe e kan ndoj smundje ne tru por nuk jan homo qa i bojn atynve? i mbyllin ne spitale.
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

Gili wrote:soprano oki pi urrejshe.
e tash qka?
the gay comunity jon ka bohen veq mat forte per gjdo vite.
ti qa don me bo?
me dale para trenit?

nese nuk tpelqen europa..apo cilivizimi npergjithsi..toleranca..drejtat e njeritu..etj etj..
ki vendje tjera ku mundesh me jetu happy..
iran, irak..qa po di..e din ti ma mire.
edhe ashtu europa ma nuk po toleron njerz si ti..e ki shembull aj tipi italian qe pat mu zgjedh nFN..edhe nuk i murr votat vetem pse ka honger mut per gay.

kshtu qe udha e marr.




e ti veq mundesh mi jep veti stres sa sen ma teper
ata thjesht e kan jetu jeten e vet..edhe kan me jetu jeten e vet.

so stop btiching about it..


mir de jan bo te fort,let bohet,edhe un spo du mi dal trenit perpara ne ktu veq po diskutojm se sjena na parlament me pru ligje.

Europa em pelqen mirpo jo te gjitha gjerat qe i ka ajo,nuk jam shtaz mos me dit ni dallu gjant e mira nga te kqijat,nuk jam sikur disa me menu qe europa esht Zot.Duhet mi dit kufijt e tolerances.Mos um fol per drejta te njeriut,ku jan drejtat e mia ktu,drejtat e njerzve qe i vjen me i vjell kur ti sheh ata njerz te smut tu u zhvall ne rrug?
...qa i perket irakit,jo flm mir jam ne vendim tim,qetu pom pelqen.
User avatar
TheForgotten
Administrator
Posts: 3097
Joined: Sun Feb 06, 2005 7:39 pm
Location: LOSTpedia
Contact:

Post by TheForgotten »

ok po ju tregoj ni sen per ni popull te zhdukur qe ndoshta ndkoush prej jush e din. sdi para shum viteve ni vend diku ne gadishullin arabik nese nuk gaboj a sdi ku, po me duket qyteti i Pompeit, megjithat nuk jom i sigurt, nuk po me kujtohet bash mir, i tere pupulli kishte qen homo, veq saj besonin ne shum zotra dhe kishte fillu amoralitetit me te madhe. qe te mos perhapen semundje te shumta prej ati populli dhe mos te perhapet amoraliteti Zoti i zhduku ter popullin duke i gjujt me meteora :!:

e tash logjikone shenja te qkahiet jon kto :!: :?:
Gili
Posts: 967
Joined: Thu May 12, 2005 9:17 pm

Post by Gili »

a kish bo me fakte me fole...
se tash edhe une muj mja fillu met kallxu qe LOPA osht e shejt e qe ma mire osht mi safrikuu 20 fmi(se di a ke degju per kete rast ku shoferit i ka dale ni lope perpara edhe u rrutullu me autobus i ka myt 20 fmi per me pshtu lopen...edhe u shpall legjend tipi) se me myte ni lope.

na gjith nuk besojna nkuran kshtu qe dush me fakte me fole.
User avatar
TheForgotten
Administrator
Posts: 3097
Joined: Sun Feb 06, 2005 7:39 pm
Location: LOSTpedia
Contact:

Post by TheForgotten »

fakte dhe argumente per popujt e zhdukur ki sa te duash gili. sa i perket rastit te cilin e ceka nuk e pata me te ndime po osht qka e kom lexu po problemi osht se nuk po me kujtohet sakteisht tash cili popull, po tash sa e pash eshte populli qe jetonte ne afersi te Detit te Vdekur i ashtuquajtur dikur qytetii i Sodomit (ne baz te Dhjates se Vjeter). nese je e interesume ma shum rreth kesaj qeshtje mund te siguroj literatur e njeherit edhe inqizime :!:
Massive Attack
Posts: 762
Joined: Wed Aug 18, 2004 1:00 am
Location: in limbo

Post by Massive Attack »

DELFIN JA KAM FILLU ME DYSHU NE TY
Gili
Posts: 967
Joined: Thu May 12, 2005 9:17 pm

Post by Gili »

Los3r wrote:fakte dhe argumente per popujt e zhdukur ki sa te duash gili. sa i perket rastit te cilin e ceka nuk e pata me te ndime po osht qka e kom lexu po problemi osht se nuk po me kujtohet sakteisht tash cili popull, po tash sa e pash eshte populli qe jetonte ne afersi te Detit te Vdekur i ashtuquajtur dikur qytetii i Sodomit (ne baz te Dhjates se Vjeter). nese je e interesume ma shum rreth kesaj qeshtje mund te siguroj literatur e njeherit edhe inqizime :!:


ska teori me kon ni qytet krejt homo..se kerkush nuk mundet me ta imponu ket sen..ose je i lindun homo ose sje.
mandej une nuk pasna degju per kete rast..kshtu qe kjo osht propagand arabe.
User avatar
Honey
Posts: 3077
Joined: Mon Nov 15, 2004 7:03 pm
Location: harmony.

Post by Honey »

SOPRANO wrote:
Honey wrote:hey njerz, ju qe po thuani esht semundje psiqike homoseksualizmi, por keta njerz tjer qe kan ne kulic pershkak nje semundje psiqikisht ne tru, a mi zhduk ata?
sepse ju faktikisht doni me i zhduk homot pershkak qe jan te semut psiqikisht, mirpo ndonje njeri tjeter qe nuk esht homo por e kan nje semundje tjeter ne tru ata nuk i kishit zhduk. qka esht kjo? njeher po thuani keshtu mandej te kunderten. :|


Ej zana un nuk thash mi zhduk,po mi mshel,edhe mi sheru.sikurse qdo person qe esht i smut psiqikisht,siq e the edhe vet per ata tipat qe e kan ndoj smundje ne tru por nuk jan homo qa i bojn atynve? i mbyllin ne spitale.



ata qe jan te smut psiqikisht Ilir nuk sherohen mo...dhe nuk i mbyllin ne spitale perjet por i qojn ne spitale kur kan me marr medicin etj. etj. tash dola jasht temes mirpo.

HOMOT JAN NJERZ, DHE NESE TE VJEN GERDI ME I KQYR, KQYR NE ANEN TJETER. simple, smart the, right way :wink:
User avatar
[DelFini]
Posts: 4984
Joined: Sun Jan 23, 2005 10:54 am
Location: shum terr

Post by [DelFini] »

Massive Attack wrote:DELFIN JA KAM FILLU ME DYSHU NE TY


:shsmile: edhe un n`ty.
Locked