Magjupt tu knu para HardRockut

ktu mundeni me hap tema me video linqe prej faqeve si youtube, google etj

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by David Gilmour »

adela wrote:patjeter qe jam dakort. duke filluar nga qeveria qe nuk regjistron ne regjistrimin e femijeve te atij komuniteti. duke mos pasur dokumentim per ekzistencen e tyre, eshte shume e lehte te manipulohen ata femije. duke mos ekzistuar ligjerisht si persona, ata humbin dhe mundesine e aplikimit te drejtave te tyre qe parashtrohen ne kushtetute.

pastaj jemi ne - populli. nuk krijojme mundesine qe komuniteti rom, ashkali, egjiptian, etj., te shoqerohet me ne. kam vene re qe shume njerez ne Kosove e shohin absurde te kene komshi nje person nga komunitetet; sepse jane te bindur qe ata njerez duhet te jetojne te ndare e te kufizuar diku ne periferi te qytetit.

nese keta femije ne video do ishin te bardhe, te tere do kishin qeshur e do kishin komentuar sa te lezetshem jane, ose do kishin share prinderit meqe ia kane mesuar ato kenge.
adela fort je gabim qitu, s'ma merr mendja se dikush n'kosov i kqyr fort qito sene jo ke i bardh jo ke i zi, po perqeshja ish kriju n'rast se s'kish dit me knu ose kish me bo gjeste,
ni sen qe po du me than asht se racizmi asht shum i ult n'KS me sa kom mujt me vrejt, sidomos per Prizern po foli
User avatar
adela
Posts: 1534
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:57 pm
Location: UK

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by adela »

David Gilmour wrote:
adela wrote:patjeter qe jam dakort. duke filluar nga qeveria qe nuk regjistron ne regjistrimin e femijeve te atij komuniteti. duke mos pasur dokumentim per ekzistencen e tyre, eshte shume e lehte te manipulohen ata femije. duke mos ekzistuar ligjerisht si persona, ata humbin dhe mundesine e aplikimit te drejtave te tyre qe parashtrohen ne kushtetute.

pastaj jemi ne - populli. nuk krijojme mundesine qe komuniteti rom, ashkali, egjiptian, etj., te shoqerohet me ne. kam vene re qe shume njerez ne Kosove e shohin absurde te kene komshi nje person nga komunitetet; sepse jane te bindur qe ata njerez duhet te jetojne te ndare e te kufizuar diku ne periferi te qytetit.

nese keta femije ne video do ishin te bardhe, te tere do kishin qeshur e do kishin komentuar sa te lezetshem jane, ose do kishin share prinderit meqe ia kane mesuar ato kenge.
adela fort je gabim qitu, s'ma merr mendja se dikush n'kosov i kqyr fort qito sene jo ke i bardh jo ke i zi, po perqeshja ish kriju n'rast se s'kish dit me knu ose kish me bo gjeste,
ni sen qe po du me than asht se racizmi asht shum i ult n'KS me sa kom mujt me vrejt, sidomos per Prizern po foli
ne Prizren mua s'me ka zene syri fare jevgj. aty me sa kam pare jane te tere te bardhe. ndoshta prandaj nuk ke vene re asgje.
Agonn.
Posts: 1668
Joined: Mon Oct 20, 2008 3:15 pm

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by Agonn. »

jo adela nuk osht puna qi jena racista na nks pe kqyrem a osht i zi a i bardh...po thjesht magjupt(romet ashkalit etj etj)jon njerz pa kulter SHUMICA njez qi i bojn ka 10 fmi edhe i qesin me lyp neper kontinjera fmi tcilt nuk i lajn kurr edhe tashti normal qi une smuj me nejt me ni njeri qi osht ekstremisht i palam...osht me ni nivel te arsimimit katastrof edhe thjesht une skom qka me fol me ata nuk muj me nejt me ata...

p.s veres mka bo vaki me e njoft ni ashkali amo llegent njeri..maspari osht kon i paster (pak i zi nftyr amo ajo sqon pesh thjesht ngjyr e ftyres jo lloq a qapodiune) edhe aj tipi ish kon ne fakultet jo asi selaki palidhje ke mujt me nejt me ata me bo hajgare me fol serioz thjesht ska pas dallim prej shqiptarve..edhe te ishin kon qasi krejt ashkalit tgarantoj qi skish pas dallime
User avatar
adela
Posts: 1534
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:57 pm
Location: UK

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by adela »

ok, leme anash te rriturit pasi deri ne nje pike kane pavaresi mbi vetveten.

une nuk e kuptoj pse disa njerez sillen keq, perqeshin, etj., femijet! cfare faji kane ata se prinderit nuk i lajne, i nxjerrin ne kazane plehrash, nuk i krehin, nuk i veshin sa dhe si duhet? une me femijet jevgj shume shpesh flas. asnje dallim nuk kane nga femijet e tjere: te njejtat endrra, te njejtat deshira.

dikush me siper permendi qe ne shajme sjelljet e jevgjve por nuk veme re sjelljet tona ne disa vende ku ka kode te tjera te menyres se sjelljes. une jam shume dakord. nese doni hapim teme tjeter per edukaten qytetare te shqiptareve.
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by John Lennon »

auuu ne prizren, komplet ni mahall e madhee o..DURMISHASLLANI..
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by Che !!! »

John Lennon wrote:auuu ne prizren, komplet ni mahall e madhee o..DURMISHASLLANI..
ARBANA ish full prej tyne :P
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by John Lennon »

jo yll..ndushanov (arban) nuk ka AFTA AFTA..
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by Che !!! »

vallai 1 dit mka ra me ardh me pun nkujtes npz edhe ka jena shku narban qe na kan dal magjup
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by John Lennon »

o per at pun maxhupt, si kerpudhat..bijn kahmos :P
User avatar
dreni
Posts: 519
Joined: Tue Jun 21, 2005 8:28 pm
Location: gjethka kapak

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by dreni »

SHUM BALA SHUM BALA SHUM BALA QATA QE E MSHEFIN VENDLINDJEN E VERTET JON PSH TLLAPIT TDRENICES ETJ ETJ E THOJN JOM I PRISHTINES ...
Aesculapius
Posts: 830
Joined: Wed Feb 25, 2009 6:13 pm

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by Aesculapius »

sdi sdi,magjupt mallin mat mir e kishin`...

sdi sdi magjupt jon tfort...

sdi sdi magjupt jon tripasha...

sdi sdi qa po flas...
User avatar
bett
Posts: 3782
Joined: Mon Nov 26, 2007 7:21 pm
Location: Killadelphia

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by bett »

uuu bre robt qeto magjup i kom pa edhe n ferizaj
shum taa teshin
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Magjupt tu knu para HardRockut

Post by David Gilmour »

Che !!! wrote:
John Lennon wrote:auuu ne prizren, komplet ni mahall e madhee o..DURMISHASLLANI..
ARBANA ish full prej tyne :P
ej :evil: :@
Post Reply