Aerosmith

User avatar
LoVeRmAn
Posts: 241
Joined: Sat Jun 02, 2007 10:51 am
Location: KosovallicA
Contact:

Re: Aerosmith

Post by LoVeRmAn »

Valla "Fly away from here" , "Crazy" , "Dream On" , "I dont Wanna Miss a thing" jon kong teper t'mira
User avatar
metalheart
Posts: 2786
Joined: Fri Jul 07, 2006 4:59 pm
Location: SHKUP
Contact:

Re: Aerosmith

Post by metalheart »

bend shum i mire per tinejxhera sidomos (under 18)
User avatar
xeni4eva
Posts: 1767
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:41 pm
Location: Gates Of Valhalla

Re: Aerosmith

Post by xeni4eva »

t`mir jon
User avatar
metall.death
Posts: 173
Joined: Fri Nov 16, 2007 1:58 pm

Re:

Post by metall.death »

DeaCone-X wrote:I kan do kanga te forta si p.sh Cryin,Crazy,etj
Mu me pelqejn.
pajtohna me ty
User avatar
BlueSword
Posts: 18
Joined: Tue May 13, 2008 11:58 am

Re: Aerosmith

Post by BlueSword »

Who are they ...


Crazy
Amazing
Dream On

horrify :dreq:


:lmao:
User avatar
Lilonius
Posts: 1043
Joined: Sat Feb 26, 2005 6:31 pm
Location: VXU

Re: Aerosmith

Post by Lilonius »

Steven Tyler braktisë grupin Aerosmith

Rock grupi Aerosmith pas 40 vjet egzistencë, ngecë pa vokalistin e njohur Steven Tyler. Sipas gitaristit Joe Perry, antarët tjerë të grupit kuptuan këtë lajm nga një intervistë të publikuar në internet.

"Para dy ditëve kam lexuar në internet që Steven flet për braktisje të bendit. Sigurisht ai këtë e ka planifikuar një kohë të gjatë," tha Perry.

Ai gjithashtu zbuloi se marrëdhëniet me Tyler kanë stagnuar për një kohë.

Më parë një pjesë e turneut botëror ishte anuluar, pasiqë Steven ishte rrëzuar nga bina dhe kishte thyer shpatullën.

Burimi: Celja.com
User avatar
Bittersweet
Posts: 1738
Joined: Sun May 10, 2009 9:17 pm
Location: Écailles de Lune

Re: Aerosmith

Post by Bittersweet »

Qaq e kan pas..sha mi boo..

e kshtu i kan do kang t'mira..
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Aerosmith

Post by Evermore »

Lilonius wrote:Steven Tyler braktisë grupin Aerosmith

Rock grupi Aerosmith pas 40 vjet egzistencë, ngecë pa vokalistin e njohur Steven Tyler. Sipas gitaristit Joe Perry, antarët tjerë të grupit kuptuan këtë lajm nga një intervistë të publikuar në internet.

"Para dy ditëve kam lexuar në internet që Steven flet për braktisje të bendit. Sigurisht ai këtë e ka planifikuar një kohë të gjatë," tha Perry.

Ai gjithashtu zbuloi se marrëdhëniet me Tyler kanë stagnuar për një kohë.

Më parë një pjesë e turneut botëror ishte anuluar, pasiqë Steven ishte rrëzuar nga bina dhe kishte thyer shpatullën.

Burimi: Celja.com
E paskan dhi :( ...
Shpesh AS jon vequ me vokalin karakteristik t`Stevenit...
ma mire o me ja vnu drynin grupit para se me dhi krejt....
User avatar
Lilonius
Posts: 1043
Joined: Sat Feb 26, 2005 6:31 pm
Location: VXU

Re: Aerosmith

Post by Lilonius »

Artikullin qe e kom qite ma lart ka dal (origjinal) ne BBC pom doket. te nesermen reuters ka dal me kete artikull (i publikum ne shiqp nga Celja.com):
Këngëtari i Aerosmithit, Steven Tyler ju dha fund spekulimeve se ai po braktisë bendin, duke iu bashkangjitur kitaristit Joe Perry në skenën e New York-ut, Irving PLaza.

"Dua ti tregoj New York-ut, unë nuk jam duke braktisur Aerosmith-in," deklaroi Tyler, para se të filloj hitin e tyre Walk This Way.

Ribashkimi i tyre erdhi si befasi në një performance të organizuar si projekt solo nga kitaristi Perry.

Javën e kaluar, kitaristi tha se nuk është duke folur me Tylerin për muaj dhe se grupi është duke kërkuar për vokalist te ri.
po gzohna qe sjon prish se shpresoj qe ni dite muj me i pa ne koncert live. e mas asaj tani let prishen se boll jan 40 vjet :P
Post Reply