Udhetimi ne koh

Shkenca, teknologjia... Diskutoni rreth ketyre lemive, tregoni, pyesni, mesoni.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82, adela

User avatar
Slash'S
Posts: 1220
Joined: Wed Feb 02, 2005 10:29 pm
Location: N'qender t'vemendjes

.....

Post by Slash'S »

ky san mu zbatu en praktik ka shnca 0.000000000000000000001%
veq apet kur tvjen koha qe njeri mi kap komt e veta e mi qit en shpin e me tja fut vrap ,qather bohet edhe qiky san :shsmile:
User avatar
TheForgotten
Administrator
Posts: 3097
Joined: Sun Feb 06, 2005 7:39 pm
Location: LOSTpedia
Contact:

Post by TheForgotten »

filmi TIME MACHINE :P
User avatar
visitor
Posts: 464
Joined: Wed Apr 26, 2006 6:37 pm
Location: hometown.

Post by visitor »

paj, njerzve munet edhe qesharaka me ju duk puna si time travel ama ekzistojn 2-3 mundsi per me e arrit kto, tvertetume krejt shkencrisht. ajo nepermjet vrimave te zeza ashiqare osht fatale edhe e pamundshme per njeriun, tu u bazu ne sa dijm deri sot, ama ajo e hyperspace-it ose cosmic stringsav jon ma tkapshme.
User avatar
ClassicRocker
Posts: 510
Joined: Wed Jan 25, 2006 9:54 pm
Location: n' Bir t'Minit

Post by ClassicRocker »

une menoj qe munesh me udhetu neper kohe ama veq perpara e jo edhe mrapa, diqysh asht shume e pamundshme edhe teoritikish edhe normail praktikisht
User avatar
mitrocity_girl
Posts: 1943
Joined: Sat Jul 16, 2005 11:56 pm
Location: Eris

Post by mitrocity_girl »

Kendveshtrimi im per kite fenomen eshte lidhur me personin tem. Une mendoj qe udhetimi ne kohe eshte njo prej sendeve ne shkenc qe nuk kemi me arit me bo. Pse mendoj kshtu? Per kite pergjigjje duhna me cek besimin tem ne Zot dhe Ai thot qe na tegjithet kemi mu pergjigj per veprimet e tona. Pra kjo per mu eshte nje sigurim qe me udhtu ne kohe eshte e pamunderur sepse nese kishim mujt me udhtu ne kohe kishim mujt mu kthy mbrapa dhe ajo veper ish ndyrshu, pra nuk kishim pas pergjigjje per veprat e ton ne diten e gjykimit. Ky kendveshtrim ke spiritual po lidhet me shkencen si fakt qe disa sende kan limite, vet shkenca ka limite, kto e shoh gjdo dit.
User avatar
mitrocity_girl
Posts: 1943
Joined: Sat Jul 16, 2005 11:56 pm
Location: Eris

Post by mitrocity_girl »

Kendveshtrimi im per kite fenomen eshte lidhur me personin tem. Une mendoj qe udhetimi ne kohe eshte njo prej sendeve ne shkenc qe nuk kemi me arit me bo. Pse mendoj kshtu? Per kite pergjigjje duhna me cek besimin tem ne Zot dhe Ai thot qe na tegjithet kemi mu pergjigj per veprimet e tona. Pra kjo per mu eshte nje sigurim qe me udhtu ne kohe eshte e pamunderur sepse nese kishim mujt me udhtu ne kohe kishim mujt mu kthy mbrapa dhe ajo veper ish ndyrshu, pra nuk kishim pas pergjigjje per veprat e ton ne diten e gjykimit. Ky kendveshtrim ke spiritual po lidhet me shkencen si fakt qe disa sende kan limite, vet shkenca ka limite, kto e shoh gjdo dit.
Post Reply