Origjina e njeriut dhe planeti i 10

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue

User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

shum normale edhe e kuptushme se mojsiu u kon para davidit..
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

oo qe qe http://tr.wikipedia.org/wiki/Zebur ama e ti turqisht e ti me randesi kqyre vet emrat e kujt po permenden :D
User avatar
Lony_D
Posts: 269
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:15 pm
Location: jasht matriXit !
Contact:

Post by Lony_D »

gjys Izraelit, i fisit t`Naphtlai jom e du une cka po foli, ti s`je ka din ... po bind`na me faktin qe Mojsiu ka egzistu para se Davidi me lind, gjithashtu ka vdek para se me lind Davidi, ngom dicka !

Mojsiu:

aj qi e dan detin per gjys, aj qe e bon nilin t`kuq, aj qi nxjerr uj prej shkambit, aj qi qon insekte n`egjipt .. etj, etj ...

Davidi:

Mret i Izraelit, aj qe e ka myt me prraq at Goliatin, at ushtarin xhigant t`Filistinve ...

a po munesh me vrejt bre dallimin tash .. perderisa Davidi e ka shkru Zeburin, e Mojsiu Teuratin , qysh ka mujt me u shkru Zeburi para Teuratit, kur Davidi ka lind masi ka vdek Mojsiu ?

shalom,
Lony D!
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

Al-Shama wrote:
Lony_D wrote:
Al-Shama wrote:yyfff cka the

e ku e le profetin Davud

edhe e dyta Tora nuk asht shkrujt prej Mojsiut po asht shkrujt prej Zotit !
hahah, edhe po dike me ju ik pytjeve si ton muslimant, Torah osht e Mojsiut, Zeburi i Davidit op .. ma heret ka rrnu Davidi a Mojsiu, hajt kallxom tash ti :P ?

shalom,
Lony D!



spo di cka spo kupton ti kur

Davudi ka jetu para Mojsiut njejt edhe Salamoni/Sulejmani a.s. ka jetu para Mojsiut

:o shpip po flas

Zeburi = Davudi a.s.
Tewrati = Musa a.s./Mojsiu
Inxhili/Unxhilli/Bibla = Isa a.s./Jezusi
edhe Kur'ani = Muhammdedi s.a.w.s./ qe krishtert i kane thane Ahmed


spjegoje amoni ta koft...se qysh esht e mundshme qekjo...

...edhe pergjegju se si njeri te pyta rreth qasaj pytjes...ti vet the zoti e ka shkrujt...e krejt e dijn se mojsiu e ka shkrujt...i ngaterrove termet apo :lol:...

...po don mu dok perfekte pa desht mi vrejt gabimet,amo na qe po ti vrejm :lol:
User avatar
MadeInKaradak
Posts: 1652
Joined: Thu Sep 07, 2006 3:57 pm
Location: Leading You Toward Hell
Contact:

Post by MadeInKaradak »

Slash,

njeri ni pije borxh ta kom kur t'vi n'Prishtin per pushime ku t'dush ni pije ta kom borxh, um ke shti me lexu deri n'fund dhe shume smut ish shkrimi.
morphium
Posts: 7
Joined: Sun Sep 17, 2006 8:40 pm
Location: prishtinë

Re: Origjina e njeriut dhe planeti i 10

Post by morphium »

nfaqen e par luna po numrohet planet (hana e tokes) e me bo me nxon mi kqyr kshtu hanat e jupiterit e saturnit i bjen qe sistemi jon diellor i ka permi 30 planete :S luna o satelit natyror nuk o planet .
Post Reply