A besoni që egzistojnë UFO-t

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue

User avatar
Metallika
Posts: 47
Joined: Mon May 05, 2008 3:09 pm

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Metallika »

David Gilmour wrote:
Metallika wrote:une per veti mendoj qe ka jet neper gjithsi ........

e keshtu qe besoj qe ka UFO.

:mrgreen:
shum i meqem :mrgreen:

flm per kompliment.
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by kresha7 »

du me hap 1 club kosovas UFO Club kush don tet lajmrohet
p.s im a believer
User avatar
Metallika
Posts: 47
Joined: Mon May 05, 2008 3:09 pm

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Metallika »

kresha7 wrote:du me hap 1 club kosovas UFO Club kush don tet lajmrohet
p.s im a believer

ku po do me hap at club?
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by kresha7 »

Metallika wrote:
kresha7 wrote:du me hap 1 club kosovas UFO Club kush don tet lajmrohet
p.s im a believer

ku po do me hap at club?
Spo di hala se po tutna prej qeferis americane ata 1 her ne 1964 ne new mexico e kan pranu vet qe eshte rrezu i ufo e ma von e kan rrefuzu tashti njehet si area51 e une kam fakte perqata po tutna me hap 1 her :P
User avatar
Metallika
Posts: 47
Joined: Mon May 05, 2008 3:09 pm

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Metallika »

kresha7 wrote:
Metallika wrote:
kresha7 wrote:du me hap 1 club kosovas UFO Club kush don tet lajmrohet
p.s im a believer

ku po do me hap at club?
Spo di hala se po tutna prej qeferis americane ata 1 her ne 1964 ne new mexico e kan pranu vet qe eshte rrezu i ufo e ma von e kan rrefuzu tashti njehet si area51 e une kam fakte perqata po tutna me hap 1 her :P
:shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:
User avatar
Eethos*****
Posts: 481
Joined: Wed Jul 02, 2008 9:57 am
Location: Offline

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Eethos***** »

Sigurisht qe besoje ne ekzistencen e UFO-VE,eshte mese logjike te besosh qe nuk jemi te vetmit ne Univers,kur dihet qe Universi eshte i pafund .
User avatar
Gautama Buddha
Posts: 545
Joined: Thu Jul 03, 2008 12:16 am
Location: Mahāyāna
Contact:

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Gautama Buddha »

UFO me Alien ka dallim tmadh kshtu qe.
User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by santana »

Gautama Buddha wrote:UFO me Alien ka dallim tmadh kshtu qe.
kshtu qe Gautama Buddha Ramadan Rama
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by David Gilmour »

Gautama Buddha wrote:UFO me Alien ka dallim tmadh kshtu qe.

UFO - Unidentified flying object (objekte fluturuese te paidentifikuara)
Alien - gjallesa jotokesore ende te pazbuluara por te imagjinuara neper filma dhe dokumentar te ndryshem
space
Posts: 3
Joined: Mon Aug 04, 2008 5:16 pm

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by space »

Alienët ekzistojnë, por NASA i fsheh ata


Një ish astronaut i NASA-s i cili ka ecur në planetin Hënë, gjatë misionit të tij atje vite me pare, thotë se alienët nuk janë vetëm të vërtetë, por e kanë vizituar tokën disa herë.

Dr Edgan Mitchell, thotë se është shumë i bindur se shumë UFO kanë vizituar tokën gjatë karrierës së tij si astronaut.

77 vjeçari, i cili ka qenë pjesë e ekuipazhit të misionit Apollo 14, tha se burimet në agjencinë hapësinore, NASA, na i kanë përshkruar alienët si “njerëz të vegjël të çuditshëm për ne”, por asnjehere nuk kanë pranuar se ata kane vizituar Token.

Dr Mitchell ka thënë për Radio Kerrang se teknologjia njerëzore nuk “është aq e sofistikuar” si e Alieneve dhe nëse ata do të ishin armiqësor “ne nuk do të jetonim më”.

Ai tha: “Nuk është ndonjë çudi që të besojmë se nuk jemi të vetëm në univers. Unë jam mëse i sigurt për këtë, dhe s'ka si te ndodhe ndryshe. UFO-t ekzistojne” .

“A mund ti identifikojmë ku janë këto UFO dhe keto planete të tjerë me jetë? Jo, sigurisht, pasi nuk janë në sistemin tonë Diellor, por ne kemi arritur të identifikojmë një numër të madh planetësh që mund të kenë jetë ashtu si edhe ne Toke.

“Mendoj se jemi të privilegjuar që jemi një planet i vizituar nga këto qenie jashtetokesore dhe se fenomeni UFO është shumë real”.

“Unë kam qenë pjesë e qarqeve ushtarake dhe inteligjente, të cilët e dinë shumë mirë se ne jemi vizituar nga UFO-t por nuk e kanë publikuar këtë gjë. Kohët e fundit po shoh disa përpjekje për publikim, megjithese shume te vakta”.

Dr Mitchell, së bashku me komandantin e Apollo 14 Alan Shepard, mbajnë rekordin për udhëtimin më të gjatë në hënë prej 9 orësh e 17 minutash, qe ka pasur misionin e vitit 1971 ne Hene.

Zyrtarë nga NASA, i hodhën poshtë komentet e tij sa i perket vizites se UFO-ve ne Toke.

Në një deklaratë, një zyrtar tha: “NASA nuk gjuan UFO-t. Deri më sot nuk ka arritur të gjejë asnjë provë për jetën aliene në këtë planet ose kudotjetër në univers”.

“Dr Mitchell është një amerikan i madh, por ne nuk ndajmë të njëjtin opinion për këtë çështje”.
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Therion »

Para do dite e nive ni deklarat tni astronauti veteran .. kish dal haptazi qe NASA e din para shum vjetve qe alient ekzistojn .. amo i kan mshef deshmit prej BRSS - edhe rusis tsotme.
User avatar
ClassicRock
Posts: 53
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:45 am

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by ClassicRock »

Therion wrote:Para do dite e nive ni deklarat tni astronauti veteran .. kish dal haptazi qe NASA e din para shum vjetve qe alient ekzistojn .. amo i kan mshef deshmit prej BRSS - edhe rusis tsotme.

po po Qashtu oshte In Fact :lol:
User avatar
maqorri 12
Posts: 654
Joined: Thu May 01, 2008 12:59 pm
Location: in the place where we have to die for living (hades the world of darkness)

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by maqorri 12 »

edhe pse jon bo shum zbulime prap se prap une menoj qe e gjith kjo osht propagand e njeriut me kon egzistu ufot ishin paraqit moti me kon egzistu qysh po thojn shkenctart
Vlora
Posts: 598
Joined: Sun Jul 20, 2008 11:18 am
Location: Mitrovica

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by Vlora »

s'po di..edhe jete vec ne Toke me pase po m'doket e pakuptimte.
User avatar
hammer_of_god
Posts: 1213
Joined: Mon Jun 26, 2006 4:16 pm

Re: A besoni që egzistojnë UFO-t

Post by hammer_of_god »

Alienat ngasin UFO :mrgreen:
Post Reply