Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet nga...

Gjithqka rreth politikes..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet nga...

Post by Vissy Dream »

Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet nga radikalët

Djaloshi 12 vjeçar nga Serbia Rastko Pocesta u bë i famshëm pas fushatës së tij në internet ku mbështet anëtarësimin e Serbisë në NATO dhe pavarësinë e Kosovës. Këto ide nuk iu kanë pëlqyer disa nacionalistëve serbë, disa prej të cilëve kanë kërcënuar me vdekje djaloshin serb.
Rastko Pocesta nga Beogradi është autor i dy librave, fushatës së internetit kundër racizmit dhe neonacizmit dhe është pjesëmarrës në debatin për hyrjen e Serbisë në NATO.

Përveç se është luftëtari më i ri i mbrojtjes së të drejtave të njeriut, ai u bë i famshëm në mbarë botën me bllogun e tij në internet si administrator i grupit më të njohur antifashist në Serbi.

Atë e fascinon politika, ndërsa ëndrra e tij është bota pa racizëm, antisemitizëm, urrejtje dhe diskriminim. Para disa ditësh televizioni Serb B92 publikoi një intervistë me Rastkon, ndërsa më pas ai u intervistua edhe nga BBC. Rastko i tha BBC-së se idetë e tij nuk janë të pranuara nga nacionalistët serbë, ndërsa disa prej tyre edhe e kishin kërcënuar me vdekje. Por ai tha se nuk do të heqë dorë nga shkrimi.

Në bllogun e tij në mes tjerash Pocesta shkroi:

“Unë jam Serb, por...
1. Pranoj Kosovën si shtet të pavarur
2. Pranoj se Ratko Mladic dhe Radovan Karagjiq kanë qenë kriminelë lufte
3. Pranoj se në Srebrenicë ka ndodhur gjenocidi
4. E dua BE-në dhe NATO-n
Unë jam serb, por jam real!!!

/telegrafi.com
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by AciDiuS »

12 vjecar :roll: !! Hallall .
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Vissy Dream »

mu m quditi teper qeky send....hala asni shka se pash tu thon qeshtu....e aq ma pak ni fmi si ky....hiq s osht larg mendsh kur t nim naj dit qi e vran ket tipin....
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Therion »

S`guxojn me vra, edhe pse kush ka qu kry e ka honger veshin. amo tash so Slloba mo n`krye qe mi vra njerzt haptazi .. Masi veq ka dal nMedia ky e blla blla .. e kom dit qe ka ksi njerz nSerbi, sikur qe ka n`kosov qe menojn per serbin dit e nat.

S`pom doket naj sen boom. mun me kon edhe kamofllazh ky sen, thi jon din me gjujt gurin e me mshef doren.
User avatar
Ulurima
Posts: 625
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:22 pm
Location: Lost in Space

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Ulurima »

shume shembull i mire per nacionalistat shqiptar kusheri me nacionalista serb me marr msim...
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by [CORNHOLIO] »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ky paska me i kontribu vllaznim bashkimit!
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by AciDiuS »

Ulurima wrote:shume shembull i mire per nacionalistat shqiptar kusheri me nacionalista serb me marr msim...
Ncncncncnc marre marre marre 100 her met ardhe , pi krahason nacionalistat shqiptar qe nshumicen e rasteve jon shumm real me nacionalisto/Qetnikat shkie

kah kit kandveshtrim kshtu ?? pi pozites turkut a ?!
User avatar
Ulurima
Posts: 625
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:22 pm
Location: Lost in Space

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Ulurima »

ti e ki IGNORE pi meje se je katunar i Boletinit, po hajt pi shkruj dy rreshta sa me çartsu qe je i diskonektum me zhivot edhe nen ndikim permanent t'hashashit,

si t'osht NACIONALIST n'parim, nacionalisti ska dallim prej nacionalistit. Bashkohen n'pretendimet e kunderta racore, territoriale, historike. E kane t'njejtin perceptim ndaj njoni tjetrit edhe urrehen ndersjellazi. Dallojne n'rezonance. Nacionalizmat munen me kon t'ndryshem : djathtist, majtist, trockist, shovinist, defanziv, ofanziv etj. Nacionalizmi shqiptar osht defanziv, se qashtu e ka percaktu historia. Po prap nomosi, etosi, erosi i anticipimit t'kundershtarit osht i NJEJTE per krejt nacionalistat e botes. Po kuj raki pi flas se. Si kupton ti kto sene, se je katunar.
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by V | a G r a »

paj osht dasht prej ma te madhit mu nis kjo e jo prej ma t' voglit edhe shum ma heret ...

sidoqoft ndash leta pranojn pavarsin ndash mos te pranojn prap se prap ata ktu jon veq formalisht ( hije hesapi ) ... shkau i shkines qe naj ka ngul thiken hon e don edhe mas pranimit t' pavarsis ta bon gropen ...

shkau osht shka ( MUT )...

Fuck YU
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by AciDiuS »

Ulurima wrote:ti e ki IGNORE pi meje se je katunar i Boletinit, po hajt pi shkruj dy rreshta sa me çartsu qe je i diskonektum me zhivot edhe nen ndikim permanent t'hashashit,

si t'osht NACIONALIST n'parim, nacionalisti ska dallim prej nacionalistit. Bashkohen n'pretendimet e kunderta racore, territoriale, historike. E kane t'njejtin perceptim ndaj njoni tjetrit edhe urrehen ndersjellazi. Dallojne n'rezonance. Nacionalizmat munen me kon t'ndryshem : djathtist, majtist, trockist, shovinist, defanziv, ofanziv etj. Nacionalizmi shqiptar osht defanziv, se qashtu e ka percaktu historia. Po prap nomosi, etosi, erosi i anticipimit t'kundershtarit osht i NJEJTE per krejt nacionalistat e botes. Po kuj raki pi flas se. Si kupton ti kto sene, se je katunar.

Une mburrna qe jom katunar i boletinit :) Qa je ti kshtu perfaqsusi i turqis ne OKB a ?

N'parim nacionalisti shka edhe nacionalisti shqiptar dallojn shum shum shummm .

1. Nacionalistat shqiptar nuk kan vra kurr gra fmi e pleq po kan luftu kunder rexhimeve tndryshme si burrat :)
2.Nacionalistat shqiptar nuk kan lyp kurr mu diskriminu etnit tjera po kan lyp veq ato qka ju takon LIRIJA
3.Nacionalistat Shqiptar shumica e tyne nuk e urrejn armikun po e dojn popullin e vet :)
4. Kur na i kem faktet e kjarta per tkalumen ton historike kurr kurr kurr nuk kem me leju kerkush me i shkel ato , nuk munum me hjek dore prej asaj qe na takon :)
5. Majtista e djathtistat e sodit nuk jon kurgjo ma shum se hajnA pa as ni ndjenje kombtare pak e hiqq . ME kon tmirte ishin bo krejt bashk per ni qellim t'vetem ME NXAN KOHEN QA NA KA HUP E ME EC PERPARA :).

Po kuj po i flas mor ti djal qa di turku qa o shqiptari ! Qa i ha **** turkut per shqiptar fort !


O bal i ke lexu 20 libra e menon qe je bo i mequm a ? Edhe 1000 libra lexoj se t'bardhes e zez sun i thu :)
User avatar
Ulurima
Posts: 625
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:22 pm
Location: Lost in Space

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Ulurima »

AciDiuS wrote:
Ulurima wrote:ti e ki IGNORE pi meje se je katunar i Boletinit, po hajt pi shkruj dy rreshta sa me çartsu qe je i diskonektum me zhivot edhe nen ndikim permanent t'hashashit,

si t'osht NACIONALIST n'parim, nacionalisti ska dallim prej nacionalistit. Bashkohen n'pretendimet e kunderta racore, territoriale, historike. E kane t'njejtin perceptim ndaj njoni tjetrit edhe urrehen ndersjellazi. Dallojne n'rezonance. Nacionalizmat munen me kon t'ndryshem : djathtist, majtist, trockist, shovinist, defanziv, ofanziv etj. Nacionalizmi shqiptar osht defanziv, se qashtu e ka percaktu historia. Po prap nomosi, etosi, erosi i anticipimit t'kundershtarit osht i NJEJTE per krejt nacionalistat e botes. Po kuj raki pi flas se. Si kupton ti kto sene, se je katunar.

Une mburrna qe jom katunar i boletinit :) Qa je ti kshtu perfaqsusi i turqis ne OKB a ?

N'parim nacionalisti shka edhe nacionalisti shqiptar dallojn shum shum shummm .

1. Nacionalistat shqiptar nuk kan vra kurr gra fmi e pleq po kan luftu kunder rexhimeve tndryshme si burrat :)
2.Nacionalistat shqiptar nuk kan lyp kurr mu diskriminu etnit tjera po kan lyp veq ato qka ju takon LIRIJA
3.Nacionalistat Shqiptar shumica e tyne nuk e urrejn armikun po e dojn popullin e vet :)
4. Kur na i kem faktet e kjarta per tkalumen ton historike kurr kurr kurr nuk kem me leju kerkush me i shkel ato , nuk munum me hjek dore prej asaj qe na takon :)
5. Majtista e djathtistat e sodit nuk jon kurgjo ma shum se hajnA pa as ni ndjenje kombtare pak e hiqq . ME kon tmirte ishin bo krejt bashk per ni qellim t'vetem ME NXAN KOHEN QA NA KA HUP E ME EC PERPARA :).

Po kuj po i flas mor ti djal qa di turku qa o shqiptari ! Qa i ha **** turkut per shqiptar fort !


O bal i ke lexu 20 libra e menon qe je bo i mequm a ? Edhe 1000 libra lexoj se t'bardhes e zez sun i thu :)
krejt qka ke shkru veq qka e epitemizojne ato qka thash une nalt. TAKATIN. Nacionalizmi shqiptar osht DEFANZIV. Pra nuk osht puna qe nacionalizmi shqiptar osht i aqikum prej nacionalizmave tjere si IDEOLOGJI, po qe historia ja ka percaktu qe praktika e tij mos me mujt me kon e njejte me t'nacionalizmit serb, mos me pas TAKAT ma shume. Apet se apet vlen ajo qka thash, shqiptaret mbesin kusheri n'mendesi me krejt nacionalistat e tjere t'botes.

une jom lexus i afro 100 librave edhe i ni numri t'panumert artikujve, esseve, recensioneve n'lidhje me nacionalizmin edhe kombin.
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by AciDiuS »

ahahahahahahahahahaha a je normal ?! ti the qe nparim nacionalisti shqiptar edhe shka jon i njejti burm , une ti qita faktet qe as ntO nuk jon . shkiet jon brum i mykt :) . Amo nacionalistat Turq so qe sjon t'njejt me nacionalistat shkie , kryekput valla , kah jon shku kan masakru !

Une pot thom jo 100 po edhe 1000 lexoj se qyky brum ki me met badihave e ki ::::respekt:::
User avatar
Ulurima
Posts: 625
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:22 pm
Location: Lost in Space

Re: Fëmija serb që pranoi pavarësinë e Kosovës kërcënohet ng

Post by Ulurima »

si t'osht NACIONALIST n'parim, nacionalisti ska dallim prej nacionalistit. Bashkohen n'pretendimet e kunderta racore, territoriale, historike. E kane t'njejtin perceptim ndaj njoni tjetrit edhe urrehen ndersjellazi. Dallojne n'rezonance. Nacionalizmat munen me kon t'ndryshem : djathtist, majtist, trockist, shovinist, defanziv, ofanziv etj. Nacionalizmi shqiptar osht defanziv, se qashtu e ka percaktu historia. Po prap nomosi, etosi, erosi i anticipimit t'kundershtarit osht i NJEJTE per krejt nacionalistat e botes. Po kuj raki pi flas se. Si kupton ti kto sene, se je katunar.
postimi jem i PARE katunar. Une kesh ai qe thash PARA TEJE qe shqiptaret jon kon gjithe n'defanzive. E ti veq ja truse do shembuj. Edhe n'postimin e dyte e thash t'njejtin sen, edhe prap pe thom : nacionalizimi shqiptar osht DEFANZIV, ma i dobet se i shkijeve n'takat, po qe forma e t'mendumit e t'rezonumit osht E NJEJTE ! Qka pe lidh tash nacionalizmin turk ktu ? Edhe ai ni mut o, ti e din o katunar qe une qdo konvergjence jo-islame t'turqeve e shaj. Kapish katunar ? A ta vizatoj ?
Last edited by Ulurima on Mon Apr 26, 2010 10:15 pm, edited 1 time in total.
Locked