Martohet Eddie Vedder

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Mr.Exorcist
Administrator
Posts: 1820
Joined: Tue Feb 10, 2004 10:41 pm
Location: 029/
Contact:

Martohet Eddie Vedder

Post by Mr.Exorcist »

ImageFrontmeni i “Pearl Jam”, Eddie Vedder, tashmë është një burrë i martuar, pasi ka shkëmbyer unazat me të dashurën e tij prej kohësh, në një ceremoni në Havai.

US Weekly njofton se rokeri u martua të shtunën me modelen Jill McCormick në praninë e familjarëve dhe miqve të famshëm, përfshirë edhe aktorin Sean Penn dhe muzikantin Jack Johnson.

Vedder dhe MCCormick janë prindër të dy vajzave, Olivia (gjashtëvjeçare) dhe Harper Moon (dyvjeçare).

Kjo është martesa e dytë e Vedder, i cili më parë ka qenë i martuar me Beth Liebling, me të cilën u nda në vitin 2000 pas gjashtë vitesh së bashku.
Post Reply