Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
User avatar
Mr.Exorcist
Administrator
Posts: 1820
Joined: Tue Feb 10, 2004 10:41 pm
Location: 029/
Contact:

Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by Mr.Exorcist »

Image
Një katastrofë! Kështu mund të përshkruhet koncerti i bandës legjendare të muzikës rock, Guns N' Roses, e cila u qëllua me shishe gjatë nisjes së performimit të saj në Dublin të Irlandës nga fansat e irrituar prej vonesës së Axl & Co.

Kur kishin kaluar pak minuta nga nisja e koncertit, Axl Rose, i goditur disa herë me shishe nga të pranishmit në koncert, ndaloi së kënduari dhe kërcënoi fansat me ndërprerje të koncertit nëse në skenë hidhej qoftë edhe një shishe tjetër.

“Në rregull! Kjo është marrëveshja: Edhe një shishe tjetër dhe ne ikim në shtëpi. Vendosni ju. Ne dëshirojmë të qendrojmë e të argëtohemi, por nëse ju nuk doni s’ka asnjë problem, ne ikim”, tha këngëtari.

Por edhe pas ultimatumit të Axl Rose, publiku vazhdoi hedhjen e shisheve në skenë, çka solli lënien e skenës prej “Guns N’ Roses”. E bindur nga organizatorët e koncertit, banda u rikthye në skenë pas rreth 1 orë ndalesë, duke kënduar për fansat që nuk i kishin braktisur.
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by gothblood »

shum interesant
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by GzI3mOsS »

sma merr menja mo qe kan mu vonu
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by AC/DC »

GzI3mOsS wrote:sma merr menja mo qe kan mu vonu
LOL
___

Nuk me pelqen fare kjo gje, kjo per arsye se band-i Guns n'Roses eshte band legjendar dhe te tilla akte nuk ia bejne fare. Por gjithsesi keto jane akte te mesuara nga vete rock-bandet, te jesh rocker jo domosdo do te thote te jesh dhe rebel, por faktikisht sot shume prej rockerave jane "rebela", prandaj dhe s'e kane problem t'a bejne te ndjehet keq nje rock-band legjendar sic eshte Guns n'Roses.
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by rock_boy18 »

mir ja kan bo se gjith kto bendet e njohura pa u vonu bile 1 or se lojn !!
User avatar
metalheart
Posts: 2786
Joined: Fri Jul 07, 2006 4:59 pm
Location: SHKUP
Contact:

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by metalheart »

User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by Nightwrath »

Mduket i kishin kerku kangat e vjetra, welcome to the jungle, paradise city, sweet child o mine etc, e per qet i kishin gjujt :p
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by V | a G r a »

rock_boy18 wrote:mir ja kan bo se gjith kto bendet e njohura pa u vonu bile 1 or se lojn !!
:arrow:
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by David Gilmour »

keq qka paskan bo kta fansat, ehde 3 or kisha prit per GNR e leje se kta s'jon kan fansa t'vertet, pokerasha
User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by Nightwrath »

Hiq skisha prit bile as 5 minuta, ska mo GNR, nuk e di pse axel rose mundohet hala.
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by David Gilmour »

paj kur s'ki shi, ban edhe breshen
User avatar
Adagio
Posts: 719
Joined: Wed Feb 03, 2010 11:59 pm

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by Adagio »

axel rose..gjithmon ka qene kshtu...jon anku shpesh bendi per to...gjithmon i papergjegjshem..me vonesa sene..
User avatar
laura rock
Posts: 599
Joined: Thu May 14, 2009 6:58 pm
Location: n'Moon

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by laura rock »

se ken t kosoves fansat mi prit sa t vonohen kta:P weq na kemi durim:P
User avatar
Adagio
Posts: 719
Joined: Wed Feb 03, 2010 11:59 pm

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by Adagio »

po shqiptari ku sduhet ka durim..e ku i duhet ti QI MIT NZID..veq mos i thuj qe smunesh!!
User avatar
laura rock
Posts: 599
Joined: Thu May 14, 2009 6:58 pm
Location: n'Moon

Re: Vonohen në koncert, shishe kundër Guns N’ Roses

Post by laura rock »

Adagio wrote:po shqiptari ku sduhet ka durim..e ku i duhet ti QI MIT NZID..veq mos i thuj qe smunesh!!
:lol: :lol: :lol: :lol: take it easy:P
Post Reply