TOP 50 of all time

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: TOP 50 of all time

Post by Evermore »

Jo jo ti thojshe edhe lojtart e Chelseat jon shume underrated edhe pse i kan pagat ma t'nalta, qaq e ki t'fort kit aftsin per me ja u perceptu vlersimin njerzve :P

Pune e vokalit osht krejt qeshtje shijesh, ty s'muj me ta thi tash qe je bal e t'pelqen muzika e Aerosmith-av e zoni piqksi i ktij Tylerit :P
User avatar
hp11
Posts: 7415
Joined: Tue Apr 08, 2008 7:09 pm
Location: n'protesta

Re: TOP 50 of all time

Post by hp11 »

po ti s'je peder se t'pelqen ma shume Steve Hogarthi ose Fishi :P o bal...ti as sa leshi i Tylerit s'munesh mu bo...
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: TOP 50 of all time

Post by Evermore »

Hahahah pse a thash qe po du me u bo a ghagha
ThomYorkesBride
Posts: 84
Joined: Wed Jun 16, 2010 9:55 pm

Re: TOP 50 of all time

Post by ThomYorkesBride »

[quote="MUSE"]po pajtohna me ket liste amo po mungojne do emra si:
Thom Yorke <3<3<3
slayeri
Posts: 134
Joined: Wed Aug 23, 2006 3:44 pm
Location: River Of Deceit

Re: TOP 50 of all time

Post by slayeri »

ja nima shum qyky i aerosmith haha mu kon en qet list a ja ki pa niher gojen si qarap papak i rakit me mujt e kisha hek fill kret band :P (Eddie Vedder Rulessss)
User avatar
Mr Bassman
Posts: 167
Joined: Tue May 11, 2010 10:54 am

Re: TOP 50 of all time

Post by Mr Bassman »

Kujt i pelqen Blues-i patjeter edhe ni kang e Aerosmith i pelqen se shum keng t'atynve jon t'ndikume pi blues-it. E atij qe si pelqen blues-i at'her o thjesht pozer (per mendimin tem) se krejt e dim qe blues-i o parardhes i muzikes rock pamarr parasysh nenzhanret e rock muzikes.
Btw psh fansat e Aerosmith with some blues:
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: TOP 50 of all time

Post by Zagor »

Mr Bassman wrote:ku o Ian Gillan, Dio, John Fogerty, Miljenko Matijevic, David Coverdale :|
kush asht Miljeko M. !? :mrgreen:
User avatar
Mr Bassman
Posts: 167
Joined: Tue May 11, 2010 10:54 am

Re: TOP 50 of all time

Post by Mr Bassman »

Kengtar i steelheart qe njihet per arritjen e tonave t'lart n'vokal. :D
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: TOP 50 of all time

Post by Evermore »

Mr Bassman wrote:Kujt i pelqen Blues-i patjeter edhe ni kang e Aerosmith i pelqen se shum keng t'atynve jon t'ndikume pi blues-it. E atij qe si pelqen blues-i at'her o thjesht pozer (per mendimin tem) se krejt e dim qe blues-i o parardhes i muzikes rock pamarr parasysh nenzhanret e rock muzikes.
Btw psh fansat e Aerosmith with some blues:
Qukuluk, mu qe m'shkojn per peci Aerosmithat kokna pozer garant
User avatar
Mr Bassman
Posts: 167
Joined: Tue May 11, 2010 10:54 am

Re: TOP 50 of all time

Post by Mr Bassman »

Lexo mire pastaj kthe pergjigje!!
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

Tung!

Lista kish këngëtar që e meritojnë me qen në top 50.

Një pjesë e tyre , nuk e meriton me kon as në top 1000 e jo në këtë 50-she!

Ky është rezultat i votimeve të njerëzve , dhe tu mar parasysh se në listë ka këngëtarë komercial dhe asi që këndojnë këngë të popullarizuara atëher kan votuar simpatizues të tyre , që natyrish kan shumë. Nuk i kan vlersuar zërat po popullaritetin.
Më vjen mirë që Planti ish nr3 , edhepse ai është #1 e ska tjetër!

Dikush e tha Majkell xhekson , psh sa nelt ish!
Gjoni Kesh , kur o msu me knu aj plak -katundi.

Kili
SHQIPERIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
metalheart
Posts: 2786
Joined: Fri Jul 07, 2006 4:59 pm
Location: SHKUP
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by metalheart »

KILI ROCK wrote:Tung!

Lista kish këngëtar që e meritojnë me qen në top 50.

Një pjesë e tyre , nuk e meriton me kon as në top 1000 e jo në këtë 50-she!

Ky është rezultat i votimeve të njerëzve , dhe tu mar parasysh se në listë ka këngëtarë komercial dhe asi që këndojnë këngë të popullarizuara atëher kan votuar simpatizues të tyre , që natyrish kan shumë. Nuk i kan vlersuar zërat po popullaritetin.
Më vjen mirë që Planti ish nr3 , edhepse ai është #1 e ska tjetër!

Dikush e tha Majkell xhekson , psh sa nelt ish!
Gjoni Kesh , kur o msu me knu aj plak -katundi.

Kili
SHQIPERIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
a pot çkruejn vllaznija , a e ke ngu ti najher johny cash a veq e ke pa at spotin e kanges HURT
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

metalheart , nuk e kom ngu , po ni shok i babes e ka ndi njonin tu thon se Johny Cash nuk po knojke mirë.

Shoki , ngoje ti e mos ju ndaj hiq.
Sa i perket zonit , nuk bon ai fare!

E po , po me shkrujn , bile te fala than , te gjith te interesuarve!

Me te mira cuni , kalo mirë, a!

Kili
SHQIPERIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
metalheart
Posts: 2786
Joined: Fri Jul 07, 2006 4:59 pm
Location: SHKUP
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by metalheart »

kili mili je bre ti
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

une po kili mili , po ti more cuni , fort po e njifshe muziken , sidomos paske sens per vokal të mirë!

hahah

A je tu e ngo Cash-in keto momente , a talenti qe koke!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
Post Reply