Whitesnake, basisti Devin bashkohet me grupin

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Mr.Exorcist
Administrator
Posts: 1820
Joined: Tue Feb 10, 2004 10:41 pm
Location: 029/
Contact:

Whitesnake, basisti Devin bashkohet me grupin

Post by Mr.Exorcist »

Image

Pas shumë muajve spekulime, grupi i muzikës rock, Whitesnake ka njoftuar bashkimin e basistit me grupin të 35 vjecarit Michael Devin.

Në të shkuarën ai ka luajtur me Lynch Mob dhe bateristin e Whitesnake, Brian Tichy. Me bashkimin e këtij anëtari, grupi kompletohet dhe do të nisë punën për albumin e ri bashkë me pjesëtarët e tjerë, kitarristin Dough Aldrich e organistin Timothy Drury.

“Eshtë një nder që bëj pjesë në grupin Whitesnake. Jam një fans i madh i tyre. Historia e David është shumë e pasur dhe unë jam shumë krenar që ndodhem këtu”, shprehet Michael.
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Whitesnake, basisti Devin bashkohet me grupin

Post by David Gilmour »

ta kqyrim qka po ban ky bassisti i ri edhe drummeri qe ka ardh prej Billy Idol, besoj qe kan me pas sukses
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: Whitesnake, basisti Devin bashkohet me grupin

Post by rock_boy18 »

David Gilmour wrote:ta kqyrim qka po ban ky bassisti i ri edhe drummeri qe ka ardh prej Billy Idol, besoj qe kan me pas sukses
op op :arrow:
Post Reply