Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Mr.Exorcist
Administrator
Posts: 1820
Joined: Tue Feb 10, 2004 10:41 pm
Location: 029/
Contact:

Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by Mr.Exorcist »

Image


Planet Rock njofton se gitaristi legjandar i rokut Eric Clapton do te leshoj nje album te ri te titulluar ‘Clapton’ ne shtator te ketij viti.

Ky album eshte vazhdimesi e albumit te 2006-se i titulluar ‘The Road to Escondido’ ne bashkepunim me JJ Cale.
Do te kete nje permbajtje mix prej cover dhe material te ri si dhe karakter bashkpunimi duke perfshire Sheryl Crow me singelin e tij te pare ne album "Diamonds Made From Rain."
Disa nga këngët të përfshira në album jane me tipare nga jeta e Clapton-it gjate viteve te fundit.

Ja lista e kengeve

1. Travelin' Alone
2. Rocking Chair
3. River Runs Deep
4. Judgment Day
5. How Deep Is The Ocean
6. My Very Good Friend The Milkman
7. Can't Hold Out Much Longer
8. That`s No Way To Get Along
9. Everything Will Be Alright
10. Diamonds Made From Rain
11. When Somebody Thinks You`re Wonderful
12. Hard Times Blues
13. Run Back To Your Side
14. Autumn Leaves
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by David Gilmour »

kur t'del qitni linkun
User avatar
Aria
Posts: 1092
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:03 pm

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by Aria »

Per ket album kom ndjesi shum t'mire., kurgjo veq sun po pres me ble!
User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by Nightwrath »

nime cka u bo puna ktij albumi? a ka far linku per download?
User avatar
MUSE
Posts: 244
Joined: Thu Jun 03, 2010 5:26 pm

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by MUSE »

Nightwrath wrote:nime cka u bo puna ktij albumi? a ka far linku per download?
http://www.fileserve.com/file/Rf56Wyz
User avatar
The Red Devil
Posts: 184
Joined: Sun May 02, 2010 12:23 pm

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by The Red Devil »

Aria wrote:Per ket album kom ndjesi shum t'mire., kurgjo veq sun po pres me ble!

na myti pozerizmi kosovar!hahahahaha
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Eric Clapton leshon albumin e ri “Clapton” ne shtator .

Post by Evermore »

E kom BLE, bile ma ka nenshkru Claptoni :$

Clapton is God!
Post Reply