Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by Evermore »

Image

Eshte bere e ditur se nga metal grupi suedez Evergrey jan larguar gitaristi Henrik Danhage, bateristi Jonas Ekhdal dhe basisti Jari Kainulainen.

"Une dhe Rikard se bashku me Henrikun dhe Jonasin ishim t'njejtin mendim qe ata te largohen nga grupi. Ata deshiruan keshtu poashtu edhe ne ishim te nje mendimi.
Ndonjehere eshte veprim i zgjuar dhe i parashikuar qe per ti dhene fund situatav para se ato te dalin nga duart dhe te krijojn dicka t'panevojshme dhe t'pariparushme.

"Eshte shume e rendsishme per ne qe t'ju tregojm se ne ende jem miq te mire dhe do te jemi gjith prej se kemi vendosur qe 10 vjet te jetes tone t'ia kushtojm per zhvillimin dhe perparimin e grupit. Miqesia eshte ajo qe ne e qmojm me shume se gjithcka dhe asgje nuk mund te jet me e rendsishme se ajo, se paku per neve te kater."

"Pra ju lutem qe te na leni pak kohe dhe te keni durim, kjo eshte ajo qe kemi vendosur dhe mund te them se qe nje kohe te gjat nuk kemi qen te lumtur si tani.

"Por kjo nuk eshte e gjitha. Jari (basisti) poashtu ka vendosur qe ta braktis grupin. Arsyeja eshte se ai preferon qe te bej muzike me grupin "Killing Machine"dhe ata do t'ia mundsojn nje rroge qe ne nuk mundem, dhe kjo eshte arsyea e vetme qe Jari u largua nga grupi. Jemi te zhgenjyer te shohim Jarin gjersa largohet nga grupi, pasiqe ai eshte nje basist i mrekullueshem dhe person i mire poashtu.

"Pas tere ketyre lajmeve te keqia per ju, ka ardh koha t'ju tregoj dicka me te mire. Jemi duke incizuar albumin e ri, albumi eshte shkruar i teri dhe jemi ne gjysmen e rruges te incizimit, dita e fundit e miksimit dhe krejt punes incizuese do te jet 30 Qershori i ktij viti.

"Ne i kemi disa lajme tjera te mira qe sigurisht do ta sjell kete grupe ne nje livel tjeter por tani per tani jemi te kufizuar per ti shpalosur ato"

"Pra kurr mos heqni dore nga ne, sikur qe keni qendruar besnik gjat gjith ksaj kohe, dhe ne ju qmojm per kete."

Tom Englund

Ne grupe kan ardhur Marcus Jidell ish gitaristi i Progressive Metal grupit nga Danimarka "Royal Hunt" basisti Johan Niemann i grupit Therion dhe Hannes Van Dahl"

Poashtu dy te larguarit nga grupi Henrik dhe Jonas tani kan formuar grupin DeathDestruction.

Verzioni me video:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fusea ... =104804812
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by Che !!! »

boll keq e sa i perket ktyne tipave qe kan ardh nuk mka ra mi ndi ama ishalla kompletohen kta qysh osht mas miri
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by Evermore »Ky tipi kogja po doket qe paska me zevendsu super at seksin :D
User avatar
aneurysm
Posts: 203
Joined: Wed May 21, 2008 9:53 am
Location: Tacoma

Re: Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by aneurysm »

khaa mu dhimt Jari-basisti se e kom dasht fort :mrgreen: ama ish kallxu mut!
e ata dy seksat le t'sterpiken nermjet veti :P

ama fatkeqsia e fundit e Evergrey qe ju ka ndodh osht se.. i eshte bo ni vjedhje e paijisjeve n'vlere pre 35000 Euro.. dhe u dasht me anulu shum koncerte :(
SHPRESOJM T'VIJN N'KOSOV :lol:
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by cimi_rhcp »

e zeze dita, paska ndryshu perberja! 8)
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Ndryshon perbërja e EVERGREY!

Post by Evermore »

aneurysm wrote:khaa mu dhimt Jari-basisti se e kom dasht fort :mrgreen: ama ish kallxu mut!
e ata dy seksat le t'sterpiken nermjet veti :P

ama fatkeqsia e fundit e Evergrey qe ju ka ndodh osht se.. i eshte bo ni vjedhje e paijisjeve n'vlere pre 35000 Euro.. dhe u dasht me anulu shum koncerte :(
SHPRESOJM T'VIJN N'KOSOV :lol:
Po bre per qit vjedhje i kishin anulu krejt turnet qe i kan pas neper Evrope, amo ksaj kur pe ja shtojm qe sivjet krejt papritun kan me qit albume, edhe n'baz t'fjalve t'Englundit ka me u kon ma i miri i tyni. Edhe basisti qe e paske permen u zevendsu perfekt, ma t'mire s'ka mujt me marr s'di a t'ka ra me i ngu Therion sa u kon basist i tyne ky. Ma skeptik jom te pozita e bumnjarit, per qat tipin kurr hiq s'kom ni, e sa per gitaristin edhe ky i riu ma i mire se Danhage ka me u kallxu jom i bindun. U duft me pas ndryshime n'grupe tu e pas parasysh qe qito dy albumet e fundit jon kritiku kogja shume edhe s'jon kan t'nivelit t'In Search of Truth edhe t'S'D'T.
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

p

Post by sneki »

:!:
Post Reply