RUSH: Nje Single I Ri!!

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Mr Bassman
Posts: 167
Joined: Tue May 11, 2010 10:54 am

RUSH: Nje Single I Ri!!

Post by Mr Bassman »

Image

Rush do lansojne nje single te ri te titulluar "Caravan" me 1 qershor, raporton PlanetRock.com

Duke u bazuar ne w-faqen US Amazon kjo kenge do te lansohet n'menyre digjitale, dhe faqja e fansave te RUSH - Rushisaband raporton se ky single do t'i dhurohet me CD secilit qe blen VIP bileten per ta pare "TIME MACHINE TOUR" kete vere.

Rush per momentin jane duke punuar ne albumin e tyre te 20 me producentin Nick Raskulinecz (producent i Rush n'CD-n 2007 "Snakes&Arrows") ne Nashville.

Rush lajmeroi detajet e "Time Machine Tour", e cila fillon me 29 Qershor ne Albuquerque, New Mexico dhe perfundon me 2 Tetor ne West Palme Beach, Florida, duke u paraqitur total ne 37 qytete.

User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: RUSH: Nje Single I Ri!!

Post by santana »

menxi pi pres mi ngu qfar seni osht :D

User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: RUSH: Nje Single I Ri!!

Post by portnoy »

Paj fijen e dyshimit se kam qe ka mu kane xe'er si tjerat, veq po pres qka ka me pas!

Post Reply