Crimson Glory me vokal të ri.

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Crimson Glory me vokal të ri.

Post by Evermore »

Image

Progressive Metal grupi nga Florida CRIMSON GLORY kan vendosur Tod La Torre-n si vokalist te tyre te ri i cili do ta udheheq grupin ne te ardhmen. Vendimi eshte ber zyrtar me 29 Prill 2010.

Gitaristi Jon Drenning ne lidhje me kete u shpreh: "Ne te gjith jemi ulur bashk dhe kemi diskutuar rreth ides per ta bere vokal te grupit Todd-in dhe te gjith ishim te pajtimit qe ai do te ishte zgjedhja perfekte. Ai misheron disa kualitete qe te ndjerin Midnight e ben nje vokalist dhe tekshkrues aq te zoti.

"Ne si grupe kemi pasur rastin te punojm me disa vokalista fantastik (Midnight, David Van Landing dhe Wade Black) por ta kem Toddin ne vokal i cili deri tani nuk ka pasur angazhim me ndonje grupe gje e cila do te ndikonte ne muziken qe e karakterizon Crimson Glory-n eshte plus per ne"

Duke cituar bateristin Dana Burnell: "Ndjehem jashtezakonisht mire per Todd-in i cili ju bashkua grupit. Aftesit e tij te kendoj kenge te veshtira per tu kenduar eshte i pashoqe. Kam pasur nderin ta ndegjoj ate gjersa i kendon disa incizime tona dhe po ashtu ne prova, kur heren e pare qe e kam ndegjuar ai shpertheu menjehere".

"Prej vdekjes te Midnight une dhe anetaret tjere te grupit vetem sa e forcuam lidhjen tone, ne jemi me afer njeri tjetrit me shume se kurr dhe tani me shtimin e Todd jam shume i ngazellyer per te ardhmen qe po e pret grupin.

Todd paraqitjen e tij te pare (dhe te vetmen) me grupe e beri ne ProgPower USA X si njeri nder 17 musafiret special (ne mesin e tyre edhe Wade Black, vokal ne albumin Astronomica) duke bere homazhe per nder te vokalistit origjinal te grupit Midnight.

Midnigh ndrroi jete vitin e kaluar per shkak te problemev te shumta dhe te gjata me shendet.
Post Reply