Mike Portnoy në turne me Avenged Sevenfold.

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Mike Portnoy në turne me Avenged Sevenfold.

Post by Evermore »

Image

Bateristi i Dream Theater MIKE PORTNOY ka konfirmuar se ai do te jet baterist i grupit Avenged Sevenfold ne turnet ne fund te vitit 2010.

Portnoy ne nje deklarate u shpreh: "Pas gjith asaj pervoje te mrekullueshme gjat incizimit te punes time ne bumje per albumin e ri te Avenged Sevenfold, te gjithe e dinim se do te ishte e mrekullushme po te kishim mundsi te benim ndonje turne se bashku pasi te leshohej ne shitje albumi ".

"Me duhet ta them se koha kete here per mua punoj per mrekulli, pasi turnet qe i kisha me Dream Theater edhe Transatlantic do te perfundoj ne ate moment qe kem planifikur te nisim turne me Avenged Sevenfold (Perfekt per cdokend, perveq familjes time te gjore).

"Edhe pse kam deshir qe te mund te qendroja ne grupe (Avenged Sevenfold) per nje kohe me te gjat, por e verteta eshte qe une jam i perqendruar me DREAM THEATER, dhe me duhet ti kthehem punes me me DREAM THEATER qe t'ia fillojm punes per te qitur albumin e ardhshem ne shitje gjat vitit 2011, por e me e mira e ksaj eshte qe une do ti bashkohem shokve te mi ne Avenged Sevenfold gjat fundit te vitit 2010 deri sa ata te gjejn nje baterist te ri dhe t'i kthehen punes aktive normal".

"Nderkohe jam vertet i ngazellyer per te nisur rrugen me djemt... qe te performoj live punen time ne bumje nga albumi i fundit dhe per ta nderuar The Rev me disa materiale te tij sa ishte ai gjalle".

Portnoy gjithashtu shtoi : " Jam duke u munduar ta beje punen time me respektin me te madh per Jimmy-n, dhe duke u munduar qe te jen sa ma origjinale pjeset ne bumje qe ai i ka shkruar dhe te cilat ai deshi te bej.

AVENGED SEVENFOLD njoftoi me 17 Shkurt qe Mike Portnoy do te marr pjese ne albumin e tyre te peste, pasi qe ishte idoli i te ndjerit James Sullivan.

Sullivan u gjet i vdekur ne shtepin e tij ne Huntington Beach, California me 28 Dhjetor 2009, shkaku i vdekjes se tij ende nuk dihet.
Post Reply