Megadeath u kthye!

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
Post Reply
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Megadeath u kthye!

Post by dream_th »

Image

Dite me pare Dave Mustaine kishte deklaruar se kishte marre nje vendim per te ardhmen e tij, nese do te vazhdonte te luante me Megadeth, apo nese do te niste nje karriere solo. Vendimin e tij, ai kishte deklaruar se do ta bente publik ne fund te koncertit te Argjentines, qe do te zhvillohej me 9 tetor ne Buenos Aires. "Sic ju kam lajmeruar, sot ju do te jeni te paret qe do te mesoni rreth te ardhmes sone" ka thene Mustaine perpara interpretimin te nje versioni special te 'Coming Home'. Menjehere pas perfundimit te kenges, lideri i grupit ka deklaruar "Pergjigjja eshte po! Megadeth do te vazhdojne si grup. Megadeth do te regjistrojne nje album te ri. Megadeth do te vazhdojne te luajne",

Te krijuar ne 1983 nga Dave Mustaine, pasi kete te fundit e perzune nga Metallica, Megadeth kane shitur rreth 20 milione albume ne te gjithe boten. Ne vitin 2002, Dave Mustaine lajmeroi shperberjen e grupit, per shkak te nje demtimi ne krah, qe nuk e lejonte te luante me ne kitare. Por 2 vjet me vone, tashme i sheruar plotesisht, rifutet ne loje duke kerkuar te riktheje Megadeth. Por gjerat kane ndryshuar, dhe Dave nuk gjen as mbeshtetjen e basistit historik te grupit, David Ellefson. Megjithate Mustaine kembengul, dhe nen emrin Megadeth, publikon albumin e ri (kenget e te cilin mbajne te gjitha firmen e tij), dhe gjen tre muzikante te tjere (Glen Drover kitare, Shawn Drover bateri, James MacDonough bass) per te nisur nje turne, qe arriti kulmin me festivalin veror Gigantour, qe ne shoqerine e Dream Theatre, Anthrax dhe nje numri te madh grupesh te reja te skenes se metalit, pershkoi Ameriken e Veriut gjate dy muajve te shkuar.

Perkthimi nga topalbaniaradio [pik] com
Powerslave
Posts: 3290
Joined: Mon Apr 26, 2004 6:48 pm
Location: Mbreterine e Maskave

Post by Powerslave »

Send i mire kom edhe nji shance mi pa live hehehehheheheheheheh
User avatar
shnooky
Posts: 1090
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:38 pm
Location: Štoj

Post by shnooky »

profi o bo puna 8)

p.s : dream_th antart hiq smujn me qel tema e me kallxu lajme per albume t reja pi bendeve t ndryshme a?
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Post by dream_th »

shnooky lexoje qet teme: http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=11996

ktu nuk mundeni me qel te reja per arsye se po kam qef me u kan tema ma e rregullume me foto e ku ta di, po une kom shkru mundeni me qel temen te Rock Lajme tani une veq e zhvendosi ktu edhe nese ka nevoj per naj permiresim e baj edhe e qes ne faqe te pare qekjo osht puna.
4tasi
Posts: 353
Joined: Mon Aug 08, 2005 7:08 pm
Location: Pranë Kompjuterit

Post by 4tasi »

mir ke bo valla njeri dream_th
Post Reply