Pearl Jam

Metal Militia
Posts: 938
Joined: Sun Jun 24, 2007 6:53 pm

Re: Pearl Jam

Post by Metal Militia »

alterlife wrote:albumi ten osht albumi ma i mir i tyne 'fun e krye' .....once, black, jeremy,why go,porch,garden & alive ar maj fejvorit:)
Alice In Chains i ka krejt tmir EE hihi
User avatar
LoVeRmAn
Posts: 241
Joined: Sat Jun 02, 2007 10:51 am
Location: KosovallicA
Contact:

Re: Pearl Jam

Post by LoVeRmAn »

m'pelqejn shum :P sidomos "Black" konga edhe "Alive" edhe njoo qe e kan bashk me Alice In chains " Alone" M'pelqe :P
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Pearl Jam

Post by Clavicula »

Ni sen interesant!
Billy Corgan (The Smashing Pumpkins), Kurt Cobain (Nirvana), Eddie Vedder (Pearl Jam), Layne Staley (Alice In Chains), dmth katershja ma e forte ne grunge gjate viteve '90-ta, jon kon fmi te prinderve te divorcum, kjo edhe ka pas efekt ne muziken e tyne.
User avatar
pocki
Posts: 1074
Joined: Mon May 28, 2007 12:58 am
Location: utopia

Re: Pearl Jam

Post by pocki »

edhe qe perveq Billy Corgabit qe me sa di osht i Chicago's kta tjert jon komplet pi Seattle duke i perfshi edhe shum shum artista te mdhaj te muzikes Grunge pra djepi i ksaj muzike osht Seattle sen shum interesant.
PunkAss
Posts: 66
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:38 pm

Re: Pearl Jam

Post by PunkAss »

..
Pearl Jam .. Jon shum grup i fort:) sidmos e kan muziken e mir kur don me u relaksu , eddie veder psh osht shum vokal i mir :)

mu um pelqejn Pearl Jam edhe i kom ne Favorite Bendet qe i ngoj
User avatar
AlbaSkin
Posts: 95
Joined: Tue Feb 08, 2005 4:51 pm
Location: http://salihhoxha.blogspot.com/
Contact:

Re: Pearl Jam

Post by AlbaSkin »

I fuckin adore them! Para ni jave e kom lexu biografine e tyne edhe veq qa ja kom nise me i dashte edhe ma shume. Definitivisht Pearl Jam jon Grunge-i. Pervec naj kange aty ketu, si psh stupid mop (e edhe ajo e ka ni mesazh tforte mas vetit) kejt kangt jon extrem tmira. Eddie Vedder kajhere mdoket qe ja ka tepru me ato fillozofite e tij po ajo osht pune per to. Jon bendi ma jo-komercial pavaresisht se jon shite shume mire, ajo o dicka qe veq ka ndodh e per tcilen ata jo qe nuk kan luftu po bile edhe tkunderten e kan bo. E kan bojkotu Ticketmaster per me ju ofru fansave tvet bileta sa ma te lira per koncertet e veta, edhe nuk kan bo spota , perveq Jeremy qe e ka ni si dokumentar per spot. Kush e don shume nirvanen zakonisht munohet me ul vleren e PJ ama ne cdo aspekt PJ jon shume ma "grunge" se kejt bendet tjera perfshi edhe nirvanen. (no offense)
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Pearl Jam

Post by cimi_rhcp »

black, porch, even flow, state of love and trust, alive.....
spo di spo di, shumicen e kangve te tyne i kom, plus koncertin MTV Unplugged, qe osht njo nder te preferumt e mi.
thjesht jon kings of Grunge
slayeri
Posts: 134
Joined: Wed Aug 23, 2006 3:44 pm
Location: River Of Deceit

Re: Pearl Jam

Post by slayeri »

even flow state of love and trust black jeremy garden....
shum kong te mira :wink:
User avatar
ddonn.a
Posts: 437
Joined: Thu Sep 06, 2007 2:02 pm
Location: n'prizzren

Re: Pearl Jam

Post by ddonn.a »

edhe last kisss osht kong shum e mir e tynvee
AlbiRockPearlJam
Posts: 549
Joined: Wed Jan 09, 2008 8:30 pm
Location: Master of puppets

Re: Pearl Jam

Post by AlbiRockPearlJam »

Per me fol per ta duhet shum kohe,amo thjesht n'zemren tem jon t'pa zavendsueshem !!
User avatar
aenima
Moderator
Posts: 2032
Joined: Thu Oct 05, 2006 10:09 am
Location: Adam Jones' Sixth Finger
Contact:

Re: Pearl Jam

Post by aenima »

TEN eshte kan edhe eshte albumi mai mir ne karieren e tyne sdi kta ma von ja nisen ma shum me eksperimentu edhe devijun pak jo qe kta devijun ne at kuptim qe me e prish kejt si do bende tjera po kta thjesht nuk munden me bo qat sen qae bonen ne TEN qajo edhe eshte qe kta e kan at album te pa krahasushem edhe ndaj bendev tjera thjesht ai album mbetet i tonav kohra, po normal edhe albumet tjer jon shum te mir amo TEN eshte diqka tjeter,,,tash besoj qe edhe vet e keni verejt te albumit TEN e lshon edhe kurr s'shkon me prek sja bon skip asnjesenit e te tjert ablume kogjo duhesh meij hi skip kangve :D :D
User avatar
pralotte
Posts: 1043
Joined: Wed May 19, 2004 7:44 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Pearl Jam

Post by pralotte »

Truk wrote:oo Kurt Cobain ...ka lind grunge , jeten grunge e ka pas , edhe vdekjen grunge ....edhe ftyren grunge , zonin grunge , muziken grunge , tekstet grunge ...KURT - GOD OF GRUNGE edhe pik.
Kurt Cobain e ka temen e vet, ktu o per Pearl Jam te lutem
User avatar
Truk
Posts: 332
Joined: Sat Oct 15, 2005 11:39 pm
Location: with TruK <-

Re: Pearl Jam

Post by Truk »

pralotte wrote:
Truk wrote:oo Kurt Cobain ...ka lind grunge , jeten grunge e ka pas , edhe vdekjen grunge ....edhe ftyren grunge , zonin grunge , muziken grunge , tekstet grunge ...KURT - GOD OF GRUNGE edhe pik.
Kurt Cobain e ka temen e vet, ktu o per Pearl Jam te lutem


pernime a ...


lexo pak edhe te albaskin a qysh k. e ka ...
User avatar
pralotte
Posts: 1043
Joined: Wed May 19, 2004 7:44 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Pearl Jam

Post by pralotte »

njeri e ka lexu biografin e tyne dhe po e jep mendimin e vet, spo shoh dicka qe ka dal jasht teme
User avatar
Truk
Posts: 332
Joined: Sat Oct 15, 2005 11:39 pm
Location: with TruK <-

Re: Pearl Jam

Post by Truk »

pralotte wrote:njeri e ka lexu biografin e tyne dhe po e jep mendimin e vet, spo shoh dicka qe ka dal jasht teme


ska qa bon krahasime...pu futja k. bre ...jat se mir esht.
Post Reply