Linkin Park

User avatar
jacksparrow
Posts: 3617
Joined: Sat Apr 08, 2006 11:58 pm
Location: Ashburton Grove

Post by jacksparrow »

Dr.Green wrote:A ka more njerz shans qi emrin e albumit "Minutes to Midnight" e kan huazu prej kanges së Iron Maiden "2 Minutes to Midnight" ????


ska shanc.....se konga e maidenave osht krejt per tjeter send e kjo e ktyne per tjeter...
User avatar
da lippi
Posts: 187
Joined: Mon Feb 05, 2007 1:41 am
Location: n pun

Post by da lippi »

@ tool 5

pse po menon qe jan zbeh, mu kon ma i but sdo me thon ma i zbeht nese ke mendu ne fortesin e tingullit, tjeter me qfar kriteri po i krahasaon, a je ka bon ket me naj grup tjeter te ngjashem a veq hajt te thom diqka, mandej pse me kesh momentalisht spo shoh tjeter ne TV rock perveq LP/po menoj ma n trend/. OK

a nashta e ke pas hajt te thom najsen se spo ki qa me bo, a nashta te kan deshpru qe si kan rrit flokt edhe sjon vesh me hallanka edhe si kan ly syt si pedera.
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Post by kresha7 »

valla pune e madhe albumi eshte super veq nuk mundet me mri si albumi meteora edhe hybrid theory
User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Post by Dr.Green »

jacksparrow wrote:
Dr.Green wrote:A ka more njerz shans qi emrin e albumit "Minutes to Midnight" e kan huazu prej kanges së Iron Maiden "2 Minutes to Midnight" ????


ska shanc.....se konga e maidenave osht krejt per tjeter send e kjo e ktyne per tjeter...


Une nuk mendova qi e kan vjedh permbajtjen po vetëm emrin. Por sidoqoft kjo ka pak rëndësi, me rëndësi asht përmbajtja e albumit e jo emri.
walloonz
Posts: 193
Joined: Wed Oct 12, 2005 5:30 pm
Location: Gjilan/Kosovë

Post by walloonz »

Given Up@@@@@@@@@

Mos fol ma shum plako :P
TooL-5
Posts: 886
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:39 pm
Location: Mitro
Contact:

Post by TooL-5 »

Da lippi normal qe i shef ne Tv se jan bend Komercional.E dyta Benda 1000 tjer ka ma te mir se kta e qe nuk jan Komerc.E treta Shminka e hellanka nuk kan lidhje me Muzik po me Image te nje Bendi edhe Muzika e ka Tingullin e saj e jo shminkat sikur LP.Qe kqyrin me dal ne drejtime te ndryshme se as vet nuk e dijn se ku jan me drejtim.E kqyrin m kqyrin me ik prej Imigji te vjeter se sju ka pelqy qe ja kan bo Kriterjet ne kohen e fundit.Shum thjesht ktu dallohet dal kadale zbehja e Lp.E tash te pershendes edhe pa keq kuptime se ky ke mendimi im nga e lexuara ne Metal Hammer nga Gjermanija. :wink:
User avatar
da lippi
Posts: 187
Joined: Mon Feb 05, 2007 1:41 am
Location: n pun

Post by da lippi »

respekt, tool
hahahaha, un nenshtrohem nga leximi dhe dijunia jote, le te jet ashtu. qa kom dasht me than asht se hallankat edhe shminkat per njerz si un paraqesin PEDERAT /pa keqkuptime/ nese te pelqejn munesh mi vesh, mue nuk me pengon,anyway me ato kom dasht me sibloizu ni sen qe o kon trend edhe ka shkue.
sa i perket ne klsifiku /margjinalizu/ veten ne diqka nuk asht koha tash kur krejt bota po shkon ka globalizmi sidomos shipecat kan nevoj per sene te reja si LP /se kena met mas ne krejt drejtimet./, a me kon veq ne nje zhanesr qysh po thu ti , po ka maundesi ne kohen Xhaxhit Enver kur u dasht mu definu per kon je se nuk ka bo mu kon FREE.
edhe diqka qe asht karakteristik per LP, nese kto dit e eke kshyr MTV Masters o kan LP story edhe ke mujt me pa per qka jan te pa definum ose ma mir me thon te "gjithedefinuem", kjo asht si rrjedhoj se tipat mujn mu kon musicient, artista,grafiqar, sketera po nejse se di i din ma mir se ke lexu at Metall qka?

met mira
Rockzone_b
Posts: 14
Joined: Fri Jul 20, 2007 3:12 pm
Location: Prizren

Post by Rockzone_b »

Linkin Park esht legjenda e muzikes Nu-Metal,sipas meje jan nje grup te fort por RAP i mike shinoda's nuk po me pelqen perndyrshe edhe chester edhe brad edhe john etj jan super...

F
TooL-5
Posts: 886
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:39 pm
Location: Mitro
Contact:

Post by TooL-5 »

Da lippi pom vjen shum keq qe duhet prap se prap me kritizu se kti sen i thojn deabt apo menim i lir.E tash sa i perket Xhaxha enverit kur sjom kon nen nenshtrim te tina po ktu po shenojm FREE mendimin e lir.E dyta nuk kam vesh kur hellanka as nuk veshi po artin si art duhet me krahasu njeri.E treta siq te kam thon ka me mija Bende qe sjan Komercional po jan ma Kualitativ se Lp.Eshte gje abslout relativ normale qe Lp dalin ne Mtv se eshte Bend komercional mirpo une ne ket rast po ta permendi kunder Lp vetem Trivium ne seicillin aspekt ma te mir ma Talenta ndaq ne Solo ndaq per Zo.Ktu osht ajo Frka qe te kom thon ma perpara se LP kan mar Producerin e ri se nuk e dijn veten hala se ku jan Eksakt me drejtim te Muzikes edhe ktu shifet Zbehja e tyrve mos me qen Mtv, ja mi majt sado kudo pak kta ishin avullu fare i kishin ngu vetem ata qe e ngojn komercin.Po te jemi Real edhe mendimi im i lir (FREE).Une Nje rock Bend qe bon muzik me Qymyra Hip Hop brllog e tani Remixat albumin ne stil Elcetro me Influnca te Hip Hopit.Nuk esht6e per mu nje Rock Band True ( Real )Siq tash Trivium jan shum ma Talenta edhe ma Kualitativ po nuk jan Bend Komercional sikur Lp. Ktu qendron problemi po une shembull Free Minder kur sta ngoj Lp ne krahasim me Trivium shum thjesht se ktu ta mund Komerci Artin real.Po prap se prap kur zbehen totalisht bendet Komercionale True Fansat e mshtetin nje Bend po sa per mendim temin Lp se kan qaq larg sikur Limp Bizkit te cillt vetem nje gitarist e kan pas ne qat Bend.Edhe shikoji ku jan tash ashtu per mu jan edhe LINKIN PARK kerkun fare
User avatar
da lippi
Posts: 187
Joined: Mon Feb 05, 2007 1:41 am
Location: n pun

Post by da lippi »

tool 5
po shihet se kom ndiku edhe ke zbrit ne tok. qa ke shkrujt ti asht krejt subjetive te cilen gja un e respektoj. shpesh edhe per mu tool jan ma te mir se LP. un kom dasht me tregu se ata tash jan ma te mirt, kan alboom t ri , jan ma fresh, edhe sidomos aktual.
nese kanga "What I`v...." nuk asht aktuale edhe i perket fushatave te funit te global warming ather un ty thjesht spo te kuptoj.
shyqyr Zotit nuk ju ke nenshtru xhaxhit se mos vet per ty manej /hahahah/ .
qysh i definon bendet ti asht puna jote un per veti ma mir i ngoj Cypress Hill se krejt rock classikat /per te cilet kam respekt te madh/.
qa po du me than se un jam "femij" /i rritur/ i MTVs dhe teknologjise un e shenoj kohen time jo te babes tim.OK
e per LB po qutiem fare si mendon tipat kan hy ne histori me inicimin dhe boomin qe kan bo dhe qe kan qel undhen edhe per Lp edhe tjeret, eti thu se kan humb. /hehehee far tipi/
po me pelqen qysh po mendon, tung met mira
TooL-5
Posts: 886
Joined: Sat Feb 03, 2007 3:39 pm
Location: Mitro
Contact:

Post by TooL-5 »

da lippi pom vjen mir qe je fmija i ritur i Mtvs.hahahaha.Tek une Mtv, ja nuk ka prioritet.Edhe qysh ta ceka Trivium me Linkin Park.Du me thon qe Linkin Park u Formu 1996 kurse Trvium te 2000t,en kto po ta ceki se nuk jan Rock Klassike sene vetem per info,hahahaha.Edhe vetem nje po ta ceki Fjalen Trvium vjen nga Latinishtja qe definon 3 forma Grmataik Retorik edhe Logik.E sa per form te artit te Muzikes spo foli ma teper se ti je fmija i ritur i Mtvs :wink:
User avatar
drila
Posts: 1165
Joined: Mon Jul 12, 2004 2:01 pm
Location: prizren

Post by drila »

ah linkin "livadhi" hahaha njo nder bendet ma tpshurrta qe kom pas rast mi ndegju
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Post by kresha7 »

nje nder grupet me te mire deshte me than se sdin ti halo qka jan linkin parku nigoj musiken e tyre me vemendje nashti tani i kupton ma mire ju shumica veq i ngoni kenget palidhje perqata sdini se zhdo keng e ka 1 kuptim per qdo person 1 kuptim tjeter
User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Post by Dr.Green »

kresha7 wrote:nje nder grupet me te mire deshte me than se sdin ti halo qka jan linkin parku nigoj musiken e tyre me vemendje nashti tani i kupton ma mire ju shumica veq i ngoni kenget palidhje perqata sdini se zhdo keng e ka 1 kuptim per qdo person 1 kuptim tjeter
Kresh ti a nuk je ka e shen qi ktu n'ket forum nese nuk nigon Black ose Death nuk je kerkushi. Ktu po menojshin qi veq muzika e "trent" asht e mir e nuk po i kqyrshin fort textet e muziken kta.

PC: Nejse edhe une nigoj ka pak po qka me ba tash.
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Post by kresha7 »

ooo mire e ki dr.green veq spo du me offendu musiken death se e mire eshte kur te mersh vesh se kajhere nuk din do qka thojn e veq e ngojn mi than vetit une ngoj death sesht puna e numetal ose death etj eshte puna ngo musiken qe te pelqen ty jo tjerve mos ta nin qka te thojn tjeret sa here me kan than linkin park i keq sen svyn po sme han mu une e ngoj per veti jo per tjeter kon ....
Post Reply