Sepultura

Post Reply
MERUQKA
Posts: 2255
Joined: Sat Oct 08, 2005 4:21 pm
Location: PRISHTINE

Post by MERUQKA »

BUMBNAJRI ME KALL KREJT I KTYNE
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Post by cowboy »

Valla tash qe e paskan me vazhdu apet mir mir besoj se kan me qit album te mir.
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

Roots Bloody Roots , veq qiky sen i tyne um pelqen tjerat jo fort, sidomos stili i tyne nuk um pelqen hiq !
User avatar
Slipknot-joey
Posts: 1874
Joined: Mon Nov 14, 2005 8:15 pm
Location: Belials Castle
Contact:

Post by Slipknot-joey »

Mue um kan perqy ma shume kur kan ba Death, edhe qetash me than qe jan death sgabohemi shume, po ma heret jan kan shume te mire ne death, zdi pse e ndrrun genre-n!
User avatar
VAMPIRICAL
Posts: 292
Joined: Sat Feb 18, 2006 3:18 pm
Location: i terhekun prej forumit

Post by VAMPIRICAL »

he he muki .pasha robt jam i bindun qe ski ngu kang tjera perpos roots bloody rots veq nejse .
hajr ishalla.
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

sepultura ncuk sjan per shije tem...nuk i du as nuk i qmoj...
...krejt i paskan ngu edhe mo si ngojn...me qeta te kallxon ky bend apo kjo muzik,qe dmth esht kaluse...
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Post by cowboy »

Muki wrote:Roots Bloody Roots , veq qiky sen i tyne um pelqen tjerat jo fort, sidomos stili i tyne nuk um pelqen hiq !


Valla s'di une perveti i ngoj shum edhe nuk eshte Roots Bloody Roots e mir ka shum muzika te mira. Ngoje Inqusition Symphony e sheh qfar muzike e mir.
zhuti_rock
Posts: 2391
Joined: Wed May 03, 2006 1:35 pm
Location: anej ka molla kuqe..

Post by zhuti_rock »

Gjatë 10 viteve të kaluara, që kur Max Cavalera është larguar nga grupi brazilian Sepultura për të filluar solo karierën, gjithmonë ka refuzuar të flasë për ish grupin e tij. "Nëse më pyesni se a do të kthehem në Sepultura, atherë unë do të them se kurrë nuk do të kthehem më. Kurrë! Mirëpo, shikoni, Black Sabbath, ata janë urrejtur 10 vite, ata aq që kanë biseduar ndonjëherë ndërmjet veti, tani janë së bashku në turne. Prandaj kurrë mos thuaj kurrë" tha Max Cavalera.
Ndoshta ndonjë shansë teorike ka për bashkimin e grupës Sepultura, mirëpo sa i përket grupin NailBomb atherë gjithcka është e përfunduar.
"Cdoherë po flasin se si Alex dhe unë duhet të incizojmë edhe një album, mirëpo kjo kurrë nuk do të ndodhë. Ska asnjë shansë. Ne të dy njëherë kemi dashur një gjë të tillë dhe e tëra është kjo. Por nëse unë ndonjëherë do të dëshirojë një gjë të tillë, e di se ai e urren edhe një mendim të thjeshtë rreth një albumi të ri, dhe ai do të refuzonte thjesht. Ndoshta ne do të punojmë së bashku në ndonjë projekt të ri, por krejt dicka tjetër nga ai i Nailbomb" tha Max Cavalera.

Nga ana tjetër, Igor Cavalera ka hedhur poshtë zërat se grupi Sepultura do të prishet. "Arsyja për të cilën nuk do të marrë pjesë në turnetë europiane është ajo se unë dëshiroj më shumë pranë familjes sime, posacërisht me djalin tim që më ka lindur jo shumë kohë më herët Antonion" tha Igor. "Nuk largohem nga Sepultura, por më duhet më shumë kohë për familjen time".

Ironike apo jo, grupi Igorin e ka zëvendësuar me Roy Mayorga i cili ka qenë në grupin Soulfly me Max Cavalera. Në një intervistë për një revistë, Max kishte thënë se bashkimi i Sepultura është vetëm cështje kohe. "Kjo është e mundur. Do të dëshiroja të ndodh një gjë e tillë. Mendoj se Igor ka bërë shumë mirë që po bën një pauzë për të qenë pranë familjes. Gjithmonë kam thënë se gabimi më i madh i Sepultura është se nuk kemi bërë një pauzë së paku një vit, pas Donnington (1996). Besoj se do të ishte krejt ndryshe po të kishmi bërë një gjë të tillë. Momentalisht nuk kemi asnjë lloj bisede për bashkim.. por nuk i dihet...
User avatar
NeoNacist
Posts: 312
Joined: Sat Aug 05, 2006 8:45 pm
Location: LlapiaN

Post by NeoNacist »

Shum te mir jon ...
User avatar
mutant_infinite
Posts: 441
Joined: Mon Aug 07, 2006 1:32 pm

Post by mutant_infinite »

dante XXI albumi i ri
nuk ke i mir
nuk i pelqen atyjne qe kan ngu sepulturat e vjetra
User avatar
SySTeM_oF_A_DoWn
Posts: 889
Joined: Fri Oct 21, 2005 9:20 pm
Location: Nga Republika e Kosoves

Post by SySTeM_oF_A_DoWn »

cowboy


mundesh me gjet ne Yahoo edhe me ndegju edhe me donladu ...une dit per dit e ndegjoj ma then kejt ...m'kall ...shum e fort eshte....
User avatar
mutant_infinite
Posts: 441
Joined: Mon Aug 07, 2006 1:32 pm

Post by mutant_infinite »

nuk o fshtir me gjet sepultura krejt albumet i kom share mundem me bo
Premium_Butcher
Posts: 1664
Joined: Sun Jan 29, 2006 12:54 pm
Location: Mitrovica

Post by Premium_Butcher »

mutant_infinite wrote:nuk o fshtir me gjet sepultura krejt albumet i kom share mundem me bo

shy edhe ti qka po na kallxon shy, qito kur njet se kom dit. :twisted:
User avatar
mutant_infinite
Posts: 441
Joined: Mon Aug 07, 2006 1:32 pm

Post by mutant_infinite »

a ki naj problem me mu?
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Post by Android »

Vërejtje!!! Respektone temen.
Post Reply