MEGADETH

Metal Maniac
Posts: 14
Joined: Mon Jul 27, 2009 2:09 am

Re: MEGADETH

Post by Metal Maniac »

People Are Strange osht shum sen i mire doorsat qe e bojn
:rock: ghhgaghagha :shsmile:
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: MEGADETH

Post by portnoy »


upsss :lol: :mrgreen:
[necrobutcher]
Posts: 1367
Joined: Tue Sep 16, 2008 1:15 pm
Location: Detroit - Ferizaj

Re: MEGADETH

Post by [necrobutcher] »

butrint, ke vendos mi shkel nfyt, me jau gerrdit metalliken.. kadal dude se veq debat po bojm na, ski drejt me jau qit pi hujit metalliken se masnej sun folin mir per megadeth :p
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »Pajtohna me mendimet tuja Necrobutcher e sa per qet solo qe e ki qit nese ki mendu me na tut gabim e ki se qesi sende mundet me ti bo gjethkush shpejtsija o ne pytje si me lujt mario ma qojke mallin :shsmile: + dika e pas Neoclassic Metal hmm ndoshta edhe osht spe mohoj veq pe ceki faktin per Kirk Hammett qe osht nxansi Nr:1 mas Steve Vai qe e din krejt bota edhe per Tomi IommY qe ja ka ushtru tekniken ne gitare James hetfield :D flm per mir kuptim kaq ishte..... \mm/
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: MEGADETH

Post by portnoy »

Ma bre pash familjen?A neo-classicistat mario po te doken a? HAHAHAHA
Nxansi ma i dobt i Satrianit u kane Kirk Hammet! :D
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: MEGADETH

Post by sneki »

[necrobutcher]
Posts: 1367
Joined: Tue Sep 16, 2008 1:15 pm
Location: Detroit - Ferizaj

Re: MEGADETH

Post by [necrobutcher] »

me qeto po do me naj deshmu qe metallica jon ma te mire a hahahaha what a retard
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Nuk kan dicka me të mirë kta për mi mujt MEGADETHIN , prandaj as qe munden mi mujt.

Metallica është e mirë , ska fjalë , por për ndonjë nuancë më keq del se MEGADETH!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
Metal Maniac
Posts: 14
Joined: Mon Jul 27, 2009 2:09 am

Re: MEGADETH

Post by Metal Maniac »

ej metallica edhe megadeath
1me 1 e leni ket muhabet mu shty palidhje se palidhje po dokeni ;)


dyjat jon bende tmira
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Metal Maniac , na vetëm muhabet po bojm.

Ma mer mendja se e ki vërejt , neve qe po mendojm se Megadeth jan per një nuansë më të mir se Metallica , nuk kemi shar Metallica-en sepse e ngojm fort .

Pra , sipas mendimit tim , nuk ka lidhje pse dikujt i pelqen ma shum Metallica , me thon jan me te mir se MEgadeth , mbase qe nuk osht ashtu.

Kta që jan per Metallica-en , sidomos do qe nuk e kan ngu Megadeth-in , po ja fusin kot .

Debati nuk ka pse te ndalet , po le të bëhen kritika me vend nga te dy palet ne dialog!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
Metal Maniac
Posts: 14
Joined: Mon Jul 27, 2009 2:09 am

Re: MEGADETH

Post by Metal Maniac »

KILI ROCK wrote:Metal Maniac , na vetëm muhabet po bojm.

Ma mer mendja se e ki vërejt , neve qe po mendojm se Megadeth jan per një nuansë më të mir se Metallica , nuk kemi shar Metallica-en sepse e ngojm fort .

Pra , sipas mendimit tim , nuk ka lidhje pse dikujt i pelqen ma shum Metallica , me thon jan me te mir se MEgadeth , mbase qe nuk osht ashtu.

Kta që jan per Metallica-en , sidomos do qe nuk e kan ngu Megadeth-in , po ja fusin kot .

Debati nuk ka pse te ndalet , po le të bëhen kritika me vend nga te dy palet ne dialog!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
ok ;)
User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: MEGADETH

Post by Nightwrath »

ahh maa bardh naj banet me krahasim metallica-megadeth :twisted:
User avatar
metall666spirit
Posts: 305
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:01 am

Re: MEGADETH

Post by metall666spirit »

megadeth dhe metallica,

pse bre gjithmon qiky krahasim del en luft sepse ushtart e megadeth spi pranojin qe kan hup po ska problem se ushtart ton e fituan luften, hupsi ka fjel gjithmon po vjen koha qe kan mi pa edhe ata vet qe skan shka folin mo se edhe disa vjet edhe e shkruan historia per te mirin dhe me te mirin
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Paj historia ka me shkru mesiguri per kulturen dhe pjes e saj është edhe muzika hde do ta ket vendin e vet.

Ma mer mendja se kur është fjal te muzika shumë më shum vend kan me zanë do Madona , Majkel Xheklson , Britni Spirs e ku ta di une të tjer kësi "muzikant" e shumë më pak do të përmenden grupet që bëjn Rock .

Kjo nuk ka të bëj drejtërdrejt me atë se cili ëshë më i popullarizuar është më i miri .
Qata emra qe i permenda më lart jan më të nohur se Megadeth e Metallica .
A janë më të mirë?!
Natyrish qe nuk janë .

Nejse.

MEGADETH e kan muziken që flet më së miri .

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC ,U KRYMB!
glam metal 87
Posts: 15
Joined: Sun Jul 20, 2014 4:16 pm

Re: MEGADETH

Post by glam metal 87 »

MEGADEATH jan te papare sidomos kenga symphony for destruction
Post Reply