SHUTKA

Tema te ndryshme rreth Rock-ut
User avatar
digital_rain
Posts: 1012
Joined: Sat Oct 16, 2004 6:55 pm
Location: Prishtin

Post by digital_rain »

hm,shutke:
z'bohet shutke me turli muzike.Me prog,me qyftin e Iron Maiden me Bon Jovin e do qesi s'ka shutke.Shutke bohet me naj punk,thrash,hardcore,etj.Shutke hihet qat'here kur t'ngritet adrenalina,e jo me than hajt veq po hi n'shutke qe dohet me hi edhe mos me hi s'je metallc.Ka mnyra t'ndryshme per me perjetu naj koncert.psh gjat koncertit munesh me ngreh naj joint e me perjetu koncertin muldidimenzionalisht,munesh me iq :twisted: munesh me knu bashk me grupin,munesh mi qu durt hava,munesh me dridh kryt deri sa del venit.n'Shutke hin njeri kur o ritmi per shutke (mu kan najfar motorheadi a Pantere i lshum ,bon).Shutke a pa shutke,it's up tu u tu quz.M'kujtohet moti kur u paten kan do grupe t'shkive n'prishtin (shum para lufte,Rapid Force edhe Bloodbath) qaty ka pas shutke se jo mahi,m'kujtohet ni femen kur i mshojke podit me kry,hahahah.Shutket e sodit pak a shum jon crrtani filma :twisted:
Powerslave
Posts: 3290
Joined: Mon Apr 26, 2004 6:48 pm
Location: Mbreterine e Maskave

Post by Powerslave »

Halllall digi bravooo qitashti e ke kallzu
User avatar
Morrison
Posts: 4210
Joined: Fri Jul 15, 2005 5:36 pm
Location: Strawberry Fields

Post by Morrison »

Shpend edhe Digi-Pajtona me ju shum...
User avatar
Morrison
Posts: 4210
Joined: Fri Jul 15, 2005 5:36 pm
Location: Strawberry Fields

Post by Morrison »

Qy pak edhe une po filozofoj,masi qe shumica em kan keqkuptu :? :

Shutke-Shum po keqkuptohet prej njerzve...Kur kom pa niher shutke per her te par ne nje program te ZAGREBIT kom menu qe ma gjest palidhje ska...Une ne fillim pata nis me bo shutke vetem per me shit men...Manej kom hi ma fell e ma fell ne Metall edhe besomni shum rrall boj shutke,ama kur boj boj qe em thirr Metalli...Shutke nuk bohet me tulifar zhandri te Metallit...E kom pas ni shok qe bajke shutke me Elvis Presleyn(far psikopati :twisted: ) ...Shutke nuk bohet as me IRON MAIDEN as me DT as me do bende tjera METALL qe jon legjendare...Shutke bile ma shum bohet me HARDCORE sesa me naj tjeter zhander...Me Thrash bohet shutkja se te thirr ajo muzika me hi en shutke,me BLACK bohet bile edhe me DEATH e cilja nashta te qet edhe me vra :D ...Po du me thon qe shutkja bohet vetem me disa zhandre edhe ajo duhet mu ba pi zemres,jo me hi per mu lazdru mu shit BODY BULLDERA,por kur te thirr muzika...At nat en party thjesht skom hi en shutke,se muzika sem ka thirr ne ato momente :? Ama kur em thirr muzika smuj me refuzu :!: Po du me thon qe shutke me bo duhesh me pas zemer per METALL edhe me hi ne SHUTKE vetem kur te thirr muzika,a jo me hi e mu lazdru qyre sa i fort jom,se nese him per qet shkak kemi me hup aty,se skemi hy me zemer :!:
E di qe shutke bash osht gjest i fmive edhe shum i rrezikshem ama muzika te thirr,kush e don METALLIN smunet me refuzu qato...E shutke bohet vetem me zhandre te caktume kuptojeni...
Sa i perket asaj nate en ZEBRA shyqyr qe sjom kon,se shum keq pom vjen se qka ka ndodh :? Tash une jom kunder qesaj se qka ka ndodh,se jom 100% i sigurt se kan hy en shutke shumica masi kan qen te pit edhe kan qen me shoqni e ec te thejm...
Manej kom ndi pi dove qe edhe me Agenden kan kcy shutke :o ...Progresivi sosht per shutke,por osht per ata per vesh :!:
Ju lutna kuptojeni se qka osht shutke edhe une boll jom kunder saj ama smuj me refuzu muziken :!:
E ata qe hin per mu lazdru en shutke kan me hup se skan hi me zemer :!:
Ju pershendes krejtve :!:
Android a kesh i kjart tash,e din ti (K) ...
User avatar
Born2sk8
Posts: 7269
Joined: Sat May 07, 2005 8:17 pm
Location: 40000
Contact:

Post by Born2sk8 »

Shutka Trullosje sen tjeter
User avatar
slash
Posts: 4350
Joined: Mon Nov 08, 2004 10:09 pm
Location: Paradice City.

Post by slash »

thyrrje karit , rrenqethje trupit, shprehje emocionesh dhe nje vrull urrejtje qe mban brenda vetes me mbizotrim dashurie per MEtaLL :evil:
User avatar
Metal_Master
Posts: 1842
Joined: Mon Apr 04, 2005 6:09 pm
Location: .Seventh Son of a Seventh Son.

Post by Metal_Master »

hahhaa BONUNI GATI USHTRONI per KAMBANA se kena me thyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: SHUTKA

Post by AC/DC »

User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: SHUTKA

Post by dream_th »

Mpelqej artikulli @ac/dc

Une gjithmone jam kane edhe jam kunder shutkes, per arsye te thjeshe qe dhunen nuk e du.
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: SHUTKA

Post by Zagor »

jo , as qe mendoj .. hahaa .. dikush e pelqen , mua nuk me pengon kur tjert e bojn .. me duket ma teper si Punk -i ..
Post Reply