A dini me ngjyros ?

Diskutime mbi artin ne pergjithsi. Piktura, Skulptura, Fotografia, Teatri, Opera, Baleti etj.

Moderator: AciDiuS

User avatar
soldier
Posts: 294
Joined: Mon Mar 14, 2005 1:24 pm
Location: ..<----

A dini me ngjyros ?

Post by soldier »

une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj
User avatar
hani
Posts: 341
Joined: Thu Nov 10, 2005 2:05 pm
Location: mAdhAfAkA`s CCitY

Post by hani »

un ma mir vizatoj se sa ngjyrosi ...zakonisht ngjyrosi ma mir kur hi drejtperdrejt me ngjyra e e boj ni piktur ,se sa me ngjyros ni vizatim t`bon ma perpara.
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Post by Android »

ma e mir jom ngrafik. veq prap "gjinja mthojn" qe jom e mir n'ngjyra, qysh i jepi ato, qashtu qysh i kombinoj. m'pelqejn zakonisht ngjyrat ma te mbyllta t'definume me ngjyra ma te qelne, me nifar toni mistik. po osht interesant se kundrejt ksaj ka raste qe mpelqejn edhe punimet qka i jepen ngjyrat ma te dhezta dhe ma psy. zakonisht kur punoj me ngjyra, paraprakisht, e perceptoj ni baze, vija te lehta, edhe gjithqka shkon ok. osht me randesi nqfar stili edhe qfar forme i kombinon tonet, hijet(pozita), pikat kompozicionale n'punim me pas far "rregulli te lire" edhe domethans. ngjyra osht vizualiteti nder ma ekspresiv, po edhe ma modulativ n'punime.
User avatar
kInaree-
Posts: 623
Joined: Sun Sep 24, 2006 3:00 am
Location: PrIsht1n
Contact:

Post by kInaree- »

en qofseee e boj ni vizatim edhe tashttt me ngjyross qat vizatimmm ko me knaqq krejttttttttt ko me prish e en qofseee veeqq me 1 flet te bardhhhh ngjyrosiiii edhe e boj pejsazhin ose diqka tjeter veqqq me ngjyraa shum ma mir diiii
User avatar
king-beny
Posts: 448
Joined: Wed May 23, 2007 5:16 pm
Location: Prishtine
Contact:

Post by king-beny »

nese mrij me vizatu osht sukses
e leje ma me ngjyros
jom piktori ma i keq ne bot:P
poNNrocK
Posts: 1121
Joined: Sun Apr 01, 2007 2:28 pm

Post by poNNrocK »

Mi vizatu shum Mir di ,mi ngjyrosss hiq sdiHH :S
User avatar
G`opeth
Posts: 382
Joined: Fri Jun 08, 2007 1:47 pm
Location: Behind You!!!
Contact:

Re: A dini me ngjyros ?

Post by G`opeth »

soldier wrote:une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj



me bagla!! agugahuaghag..qifsha bulashin!!>.ee bon ti valla!! :oops: :P
User avatar
extreme-dream
Posts: 283
Joined: Fri Feb 09, 2007 3:38 pm
Location: Gjilan

Re: A dini me ngjyros ?

Post by extreme-dream »

soldier wrote:une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj


paj pi mutit viq mut del
User avatar
G`opeth
Posts: 382
Joined: Fri Jun 08, 2007 1:47 pm
Location: Behind You!!!
Contact:

Re: A dini me ngjyros ?

Post by G`opeth »

extreme-dream wrote:
soldier wrote:une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj


paj pi mutit viq mut del


nejse! n'fr aj osht art PAMOR...art n'veti!!!
Voodoo Child
Posts: 3171
Joined: Mon Jan 01, 2007 7:25 pm

Re: A dini me ngjyros ?

Post by Voodoo Child »

soldier wrote:une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj


Pom pelqen qysh e ke permledh temen hauhaa, interesting, Vizatusi osht i luindun a qaj ngjyratori qe po thu ti msohet me kohen,
User avatar
TronnkA
Posts: 103
Joined: Fri Jun 22, 2007 8:57 pm
Location: dikun n ks

Post by TronnkA »

me ngjyros po qysh jo pikturene du mas shumti edhe shum di mi kombinu ngjyrat diqysh um dalin pikturat intersante :D
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: A dini me ngjyros ?

Post by AciDiuS »

Voodoo Child wrote:
soldier wrote:une me vizatuuu loqk e boj amo kur tja nisi me ngjyros bash mut e boj


Pom pelqen qysh e ke permledh temen hauhaa, interesting, Vizatusi osht i luindun a qaj ngjyratori qe po thu ti msohet me kohen,




paj arti npergjithsi osht me lindje talent ... amo kejt bjen n'uj nqofse nuk punon, kto pe thom nbaz te pervojes ne kohen e re si fmi non stop me laps ndor kom nejt deri pak para lufte u bo lufta mas lufte u kapa per tjerav sene qa artin e kom lon shum anash budallaki shum radhh kom punu naj sen edhe e vrejsha veten qe sjom ai qe jom kon ... amo prap qe njo 1 vit e gjys jom ka punoj kogja shum me ni perkushtim ma serioz qka tek qitash pe vrej veten qe kom fillu prap me liru doren .../////


Di em vizatu edhe me ngjyros ma shum e preferoj kur tpunoj diqka direkt me ngjyra me punu amo artitn me t'cilin po merna per momentin nuk punohet direkt me ngjyr pa naj skic .....
User avatar
Blerina
Posts: 249
Joined: Mon Jul 16, 2007 8:08 am
Location: Prishtine

Post by Blerina »

Une te kunderten e qatina qe din me vizatu e jo me ngjyros une vizatoj shume ekq kur ngjyrosi e ndreqi se vizatimin me shkojn shume per dore konbinimet e ngjyrave edhe mirrem shume me detaje ne ngjyrosje gja qe nuk muj me ba me laps
User avatar
Dr.Green
Posts: 891
Joined: Sun Jan 28, 2007 10:13 am
Location: Istog

Post by Dr.Green »

Valla as me ngjyros as me vizatu nuk di bash hiq.
Vjet ne kl. te IX ne gjysmevjetorin e par ne art ma pat lan 2 por ne fund te viti ma pat qit 5 se i pata krejt e tha nuk po ta prishi. E ne kl. te X nuk kam pas art hiq se une jam ne Matematikë-Informatikë.
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Post by Che !!! »

ahahahah gjeth mi kan bo tjert vizatimet e kshtu shpija e sende po more neyse une me temen e boj po qysh del ajo osht tjeter :P:P
Post Reply