Firmat dhe permbajtja e tyre!

Arkiva e temave te forumit
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

Morrison wrote:
jacksparrow wrote:
AciDiuS wrote:jacksparrow


a thu me hi naj rocker ne Forum te Fes kryesisht te Fes islame edhe ne at forum ai me qit Firma me vajza cullak lakuriq , me dreqen me Flamura T'amerikes etj etj ???nat ven t'venit ban e kish honger ...... ose ose siq e kom cek edhe ma heret p.s ne qat forum me kon edhe Rubrika e Black metallit e Rockut ne pergjithsi .....jo be kjo ska kuptim ....


normal me honger ban psh nese qet femna cullak.amo shum pe tepron bur,qetu n forum t rockit kurkush spo qet qasi photo e lemo ndojqfar forumi t fes.
Edhe nese i qet ato femna ndojqfar forumi t fes ajo bohet me qellim mi iritu antart aty..e n ket forum une nuk po shoh kurgjo qi i iriton fansat e rockit psh

e me qeto qi the per black metal mos po don me thon se zduhet me pas rubrik t fes n ket forum.se nese ki mendu qeshtu e ki gabim se shum antar ktu hin veq per ket rubrik plus osht ni interesim i madh i njerzve per ket rubrik



Munesh veq per veti me fol :!:

Mue em iritojn shum si ROCK-er(se si i krishter spo ja nisi iq)...se ky osht forum i ROCK-ut ku krejt ROCK-u osht satanizem...satanizem munesh me gjet te bendet shum ma te vjetra rock si The Beatles e Led Zeppelin e le mo BLACK METALLIN :lol: ...kshtu ky forum sosht i juvi...i keni nja 10000 forume islamike...une me ni forum ISLAMIK qe pata hi me nickun Cliff`Em All edhe firmen me foton e Cliffit jom bannirat mas 5 minutave :?: interesant...qet sen e kisha ba edhe me juve...

tash po foli sipas aspektit HUMAN se pse em pengojn kto firma...se kta jan terrorista-MAJMUNA...kta skan lidhje me ISLAMIN...kta e terrorizojn ISLAMIN...kta ju kan mush menen njerzve en bot qe ISLAMI ka lidhje me terrorizem kur ska lidhje iq...e qka bani ju :?: mbani snajperista turk en DP e knej flamura te Arabise...marre :arrow:

ju ktu se keni vendin... :arrow:


kto t'fundit qe e the nuk po pajtohem Morrison se gjithkush ka te drejt me shpreh mendimin e vet e kerkush kerkujna nuk mundet me ja mbyll gojen ....

t'kthehemi temes tash
User avatar
abdulmuhejmin
Posts: 190
Joined: Sat Feb 19, 2005 10:08 pm
Location: www.forumislamik.com
Contact:

Post by abdulmuhejmin »

ketu deshta vetem e e cek diqka

ose let fshihen te gjitha fotot pra te mos kete asnje antar foto
ose le te ket te drejten qe qdokush ta e qete qfare foto deshiron ai antar



marre be o mu mare me kesi sene
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

abdulmuhejmin wrote:ketu deshta vetem e e cek diqka

ose let fshihen te gjitha fotot pra te mos kete asnje antar foto
ose le te ket te drejten qe qdokush ta e qete qfare foto deshiron ai antar


marre be o mu mare me kesi sene


ose ti sebashku me antart qe e mbajn firmen e njejt ate linkun qe ta kam dergu ne PM merre qite ne fire [asht flamuri i njejt] mirepo asht ma e vogel

asht rregullore e forumit

disa here jam tu e perserit ,Talebani e Muki i kan ma t'vogla e per ato ti el-barto, ti abdul,bujari edhe tuxedo zvogloni flamurin te firma se shume e madhe ... une ta kam dergu ty ne PM e qite te firma ato se asht ma e vogel


shpresoj se jam e kjart

me t'mira
we selam


edhe kthehuni temes !
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Post by AciDiuS »

oo ti aver nuk osht e thone mi hek krejt se kto tjert qka i kan i kan ne perputhje me qit forum ..... po tka Teroristat buaaakkk
User avatar
abdulmuhejmin
Posts: 190
Joined: Sat Feb 19, 2005 10:08 pm
Location: www.forumislamik.com
Contact:

Post by abdulmuhejmin »

al shama flm per pm vetem tash nuk kam kohe e bona inshaAllah


acisius keta terorista e ti qka

kriminel prostitut hajn e kumedit se qka je
mos ofendo nese deshiron qe te te mos ofendojm
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Post by AciDiuS »

ok une kriminel jom hajn merna me prostitucion e thej ligjin etj etj ..... po ktu vet Forumi osht i qasaj natyre a o mer vesh a o ngo knej ......



nuk o forja qe mu um pengon ni foto e 1 teroristi t'thjesht .... po um pengon qe pe qesin teroristat edhe po i lidhin me fe
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

a o ktheheni temen a o kuptoni ?????????????
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Post by AciDiuS »

n'tem jena per firma po folim ....
User avatar
abdulmuhejmin
Posts: 190
Joined: Sat Feb 19, 2005 10:08 pm
Location: www.forumislamik.com
Contact:

Post by abdulmuhejmin »

forumi eshte i atyne si ti por jo edhe rubrika se une per veti kure nuk hi ne rubrika tjera rradh naj here kur tem teke sportin e shikoj

ata nuk ja terorista por jan burra
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

AciDiuS wrote:n'tem jena per firma po folim ....



tema asht secili me komentu firmen e vet sidomos ata qe kan te baj per Fe

si une qe kam ajete Kur'anore n'firmen teme


paragjykimi
e verteta
edhe genjeshtra/hipokrizia
User avatar
TheForgotten
Administrator
Posts: 3097
Joined: Sun Feb 06, 2005 7:39 pm
Location: LOSTpedia
Contact:

Post by TheForgotten »

AciDiuS wrote:
nuk o forja qe mu um pengon ni foto e 1 teroristi t'thjesht .... po um pengon qe pe qesin teroristat edhe po i lidhin me fe


oo qitu osht esenca edhe e temes edhe aspekti fetar edhe tonatt, se ju nga mosdija edhe nga vakumi qe keni kriju jeni ka i boni qeto senee. nuk osht puna se mu apo dikujt tjeter na pengon ni foto e ni terroristi a kushdo qe t'jet, as nuk osht puna se osht rock forum edhe po mban foto te fes, po thjesht ju njo nuk jeni ka e kuptoni se sikur qite foto cullak edhe e lidhe me fe njejt osht sikur qite naj arm apo naj fytyr edhe e lidh me fe, konkretisht me Islam. se qitu do qe ja majn vetit musliman i kom pa foto me simbolin e Trinitetit ne firm, po e di se e kan bo nga mosdija,njejt edhe sikur tash shum sene qe i boni nga mosdija, po inshalla Zoti ja fal gabimet
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

Ky snajpersiti qe e kom une ne foto nuk eshte terrorist o Shqiptar !

Qysh terrorist ni njeri qe i ndihmon viktimes, thjesht Amerikant jon pushtues ne Irak veq budall me kon kto duhesh me dit, e ky snajperisti osht TURK edhe ju ndihmon irakianve-sunni qe jon te sulmum prej te gjitha anve prej amerikanve edhe te perkrahura nga Shijat.

E per qito shtete ku bohen lufte, mu kush as mos te em kallxon se krejt e di qka bohet atje se jom shume shume mire i informum prej dikujt, gjithashtu edhe video-inqizime kom pa plot, e kam fjalen per:
IRAK,AFGANISTAN, QEQENI, PALESTINE etj.

Per kto vende skeni as qka um tregoni mu kush osht terroris ktu e kush jo :wink:
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

Muki wrote:Ky snajpersiti qe e kom une ne foto nuk eshte terrorist o Shqiptar !

Qysh terrorist ni njeri qe i ndihmon viktimes, thjesht Amerikant jon pushtues ne Irak veq budall me kon kto duhesh me dit, e ky snajperisti osht TURK edhe ju ndihmon irakianve-sunni qe jon te sulmum prej te gjitha anve prej amerikanve edhe te perkrahura nga Shijat.

E per qito shtete ku bohen lufte, mu kush as mos te em kallxon se krejt e di qka bohet atje se jom shume shume mire i informum prej dikujt, gjithashtu edhe video-inqizime kom pa plot, e kam fjalen per:
IRAK,AFGANISTAN, QEQENI, PALESTINE etj.

Per kto vende skeni as qka um tregoni mu kush osht terroris ktu e kush jo :wink:



shume mire tybe , e sa e din tjetri per kto ti qe e din ?
krejt asht esenca ktu !

pse se ti e din e tjetri nuk din edhe keqkupton pa pas nevoj !
User avatar
TheForgotten
Administrator
Posts: 3097
Joined: Sun Feb 06, 2005 7:39 pm
Location: LOSTpedia
Contact:

Post by TheForgotten »

Muki wrote:Ky snajpersiti qe e kom une ne foto nuk eshte terrorist o Shqiptar !

Qysh terrorist ni njeri qe i ndihmon viktimes, thjesht Amerikant jon pushtues ne Irak veq budall me kon kto duhesh me dit, e ky snajperisti osht TURK edhe ju ndihmon irakianve-sunni qe jon te sulmum prej te gjitha anve prej amerikanve edhe te perkrahura nga Shijat.

E per qito shtete ku bohen lufte, mu kush as mos te em kallxon se krejt e di qka bohet atje se jom shume shume mire i informum prej dikujt, gjithashtu edhe video-inqizime kom pa plot, e kam fjalen per:
IRAK,AFGANISTAN, QEQENI, PALESTINE etj.

Per kto vende skeni as qka um tregoni mu kush osht terroris ktu e kush jo :wink:


o burr, ti ndoshta e di pse bohet lufta n'afraginstan e ne irak e krejtt, se shum osht leht me u kuptu aj sen, edhe gjithkushi e din, se tek e fundit mjafton 4 dokumentare qka i kom un me ti kallxu edhe budall me u kon ki me kuptu jo veq luften ne afgenistan e irak, po edhe luftat qka jon kon ma heret ki me kuptu ku u kon qellimi, se thjesht LUFTA OSHT BIZNIS, e tash kofsh bektesh mire vesh.

problemi osht se ti nuk je ka e kupton temen, bashk me shokt e tu. mu absolutisht as nuk ma nin as nuk um intereson kush osht aj njeri ne avatr tondin, a snajpersit a turk a shiptar a terrorist a ke kush kee, po mu thjesht m'doket shumm e cekt kur ti apo dikush tjeter e ndon naj foto arm, a diqka tjeter (qe 100 her po e perseriti) edhe ato ja shton fjalen Allah, apo e lidh me fe, osht njejtt sikur e qite naj fotoo nudoo edhe me lidh me fee. dihet se sa thir Islami per toleranc, per paqeeeeeee e ti ja ndonn aty armen edhe ja shton fjalen Allah
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

hmm shum bende jan sataniste....ki shum kang sataniste....

...hin ne forume rock boterore...ki me pa pentagrama,ki me pa dreqna,shtriga,ki me pa vampira.....

....pra parameno me hi naj katolik i fort ne asi sajte...jo qe ja bojn BAN,po ja nalin edhe bojlerat,edhe rrymen,edhe ja pijn benzinin e kerrit etj etj....

...un spi kuptoj kta shmekerat...kan hi me ni forum ROCK/METAL...qysh e ceka edhe me heret shum bende jan sataniste...edhe po qesin flamuj te arabis...po qesin ajete kuranore e sene.....hallo spe kap logjika bre......a din qysh...ju ekstremistat ju smuni me ndrru forumin...se ky esht qeshtu qysh esht...esht ROCK...pra ne Zot e kemi dreqin...ne e adhirojm dreqin....ne edhe me dor e simbolizojm dreqin...qe esht simbol i rock-ut......pra ku po doni me shku....ju smuni me ndrru kit sen,ju muni mu terhjek prej forumit veq....se ashiqare nuk takoni ne qit ROCK faqe....shkoni me naj islamist forum...edhe qitni avatara firma te terroristav...masnej qitni ajete kuranore mushne mushne...se aty takone....bile qitne krejt kuranin te firma aty so problem...se qashtu e lyp aty....amo qetu se lyp bre


Image
Locked