Pyetje&Pergjigje!

Arkiva e temave te forumit
Locked
User avatar
abdulmuhejmin
Posts: 190
Joined: Sat Feb 19, 2005 10:08 pm
Location: www.forumislamik.com
Contact:

Post by abdulmuhejmin »

me te vertet mire e ki

besoj qe ky forum se shpejti kan me i dal krejt kisha dassht qe ne kete rubriken feja mos me lon me hi tulifare klloshari

sorano nuk e paska diqe qe une jam fetar teolog pse qadeshe ti soiprano qe pergjigje me i dhan rokirahsat a
shum mendjecekt jeni ndoshta kini nevoj me ju ba rrukje
User avatar
Artan
Administrator
Posts: 3457
Joined: Wed Dec 17, 2003 12:52 am
Location: RockSonte.com
Contact:

Post by Artan »

abdulmuhejmin wrote:une jam terorist per ata qe e terrorizojn Islamin

al shama ketu nuk ka vend per njerez qe jan te pashkollum por hajr


qka te pengoj ty fotot e mia a d m th fotot jan ekstremitet ?
apo ende nuk e din se qka eshte ekstremizmi ?

per me fluturu une fluturoj prej ketij forumi po pastaj ti fluturon InshaAllah prej kesaj toke
une ty te njohe e ti mu jo se ske pas pun ende
inshaAllah takohemi nje dite


nese do me polemizu atehere qe ku e ki adresen [email protected]


per kan e ki qet postim???
User avatar
Dënalisa Insane
Posts: 7381
Joined: Sun Oct 02, 2005 7:36 pm
Location: Berlin/Perzeren*

Post by Dënalisa Insane »

Njerz qka ndodh nese ke hanger Mish te Thiut amo se ke Dit qe ke qassi Lloj Mishi. ????


:o
Bujari
Posts: 1744
Joined: Fri Jan 28, 2005 7:01 pm
Location: Në tokën e dy Lumenjëve
Contact:

Post by Bujari »

Postimi eshte per SOPRANON.
User avatar
Artan
Administrator
Posts: 3457
Joined: Wed Dec 17, 2003 12:52 am
Location: RockSonte.com
Contact:

Post by Artan »

a erdh puna derin qetu a? ather as soprano as ju po une ka me vendos per ket rubrik edhe hiq ma larg sonte.

nihemi./
User avatar
Dënalisa Insane
Posts: 7381
Joined: Sun Oct 02, 2005 7:36 pm
Location: Berlin/Perzeren*

Post by Dënalisa Insane »

Qysh duhet mi ju Lut zotit per nje send shum te rendesishme ne Jet????

Ma shpejttttt
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Post by Muki »

O Soprano edhe Dark i pash postimet e juve te faqja 49.

A jeni normal bre pash familjen, a garant jeni kon te pit ne qato qka keni shkru, ncncnnnc....

Allahu ju udhezoft :wink:
User avatar
jacksparrow
Posts: 3617
Joined: Sat Apr 08, 2006 11:58 pm
Location: Ashburton Grove

Post by jacksparrow »

ej mo bre qeshtu mos e devijoni temen.al-shama t kisha propozu mi hek do postime t panevojshme nese bon se krejt po devijohet tema.njerzt po pysin ktu kurkush spo pergjigjet ama veq po shtyhen

Qysh duhet mi ju Lut zotit per nje send shum te rendesishme ne Jet????



qyre alice.kur don me bo lutje duhesh masparti mu kon shum e perqendrume edhe me pas ni shkall shum t nelt t besimit per mu tu pranu lutja
ma konkretisht alice duhesh mi qu durt,me falenderu Allahin niher per t mirat qi ti ka jep edhe e bon duan toni per qka ki dasht.veq qajo qi lyp normal duhet mu kon send hallall edhe me qellim t mir.
psh.nuk bon mu lut per tyli far kapriqo palidhje,po mendoj per sende t kota.
zdi sa m ki kuptu

me t mira
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

satani ju udhezoft....


...un qe 1 jav nuk jam mo musliman......e kom pranu ni besim tjeter.......merrni qysh doni ket....

...ah bre abdul "musliman" i fort je edhe ti.....se ka kjo pun me zor,kur nuk din per fe nuk din...nuk te ben te ditur,apo nuk te ben musliman firma me shkronja arabe dhe avatari po ashtu me shkronja arabe....
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

SOPRANO wrote:satani ju udhezoft....


...un qe 1 jav nuk jam mo musliman......e kom pranu ni besim tjeter.......merrni qysh doni ket....

...ah bre abdul "musliman" i fort je edhe ti.....se ka kjo pun me zor,kur nuk din per fe nuk din...nuk te ben te ditur,apo nuk te ben musliman firma me shkronja arabe dhe avatari po ashtu me shkronja arabe....


me sa e di ktu jemi me nda mendimet me njoni-tjetrin a po ?

cka din ti dicka na mson ose anasjelltas !
User avatar
jacksparrow
Posts: 3617
Joined: Sat Apr 08, 2006 11:58 pm
Location: Ashburton Grove

Post by jacksparrow »

SOPRANO wrote:satani ju udhezoft....


...un qe 1 jav nuk jam mo musliman......e kom pranu ni besim tjeter.......merrni qysh doni ket....

...ah bre abdul "musliman" i fort je edhe ti.....se ka kjo pun me zor,kur nuk din per fe nuk din...nuk te ben te ditur,apo nuk te ben musliman firma me shkronja arabe dhe avatari po ashtu me shkronja arabe....


aaa bre sopKi(qysh po t a bojn) shum pe dhin me qesi sende a.veq ishalla stka ra n mend mu bo satanist se osht veprimi mo POZERISTIK qi ki mujt me mar.
User avatar
Dënalisa Insane
Posts: 7381
Joined: Sun Oct 02, 2005 7:36 pm
Location: Berlin/Perzeren*

Post by Dënalisa Insane »

jacksparrow wrote:ej mo bre qeshtu mos e devijoni temen.al-shama t kisha propozu mi hek do postime t panevojshme nese bon se krejt po devijohet tema.njerzt po pysin ktu kurkush spo pergjigjet ama veq po shtyhen

Qysh duhet mi ju Lut zotit per nje send shum te rendesishme ne Jet????



qyre alice.kur don me bo lutje duhesh masparti mu kon shum e perqendrume edhe me pas ni shkall shum t nelt t besimit per mu tu pranu lutja
ma konkretisht alice duhesh mi qu durt,me falenderu Allahin niher per t mirat qi ti ka jep edhe e bon duan toni per qka ki dasht.veq qajo qi lyp normal duhet mu kon send hallall edhe me qellim t mir.
psh.nuk bon mu lut per tyli far kapriqo palidhje,po mendoj per sende t kota.
zdi sa m ki kuptu

me t mira
Shume Faleminderit Jack shume!

Edhe qe u ba Von por prap ka me provu! :)


SOPRANO qka tgjet mor ashtu? :?
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Post by Al-Shama »

Alice_Cooper_Rocks wrote:
jacksparrow wrote:ej mo bre qeshtu mos e devijoni temen.al-shama t kisha propozu mi hek do postime t panevojshme nese bon se krejt po devijohet tema.njerzt po pysin ktu kurkush spo pergjigjet ama veq po shtyhen

Qysh duhet mi ju Lut zotit per nje send shum te rendesishme ne Jet????



qyre alice.kur don me bo lutje duhesh masparti mu kon shum e perqendrume edhe me pas ni shkall shum t nelt t besimit per mu tu pranu lutja
ma konkretisht alice duhesh mi qu durt,me falenderu Allahin niher per t mirat qi ti ka jep edhe e bon duan toni per qka ki dasht.veq qajo qi lyp normal duhet mu kon send hallall edhe me qellim t mir.
psh.nuk bon mu lut per tyli far kapriqo palidhje,po mendoj per sende t kota.
zdi sa m ki kuptu

me t mira
Shume Faleminderit Jack shume!

Edhe qe u ba Von por prap ka me provu! :)


SOPRANO qka tgjet mor ashtu? :?


po nuk asht vetem tek shkalla e besimit por asht edhe sa je i/e sinqert me vetveten edhe sa je i/e sinqert me Zotin !

:)


e sa per qe u bo vone, gabim e ke... te kam tregu une ty kur asht vone sis' not till you're alive :)
User avatar
abdulmuhejmin
Posts: 190
Joined: Sat Feb 19, 2005 10:08 pm
Location: www.forumislamik.com
Contact:

Post by abdulmuhejmin »

soprano puna madhe qe e ke ndru fen

ti ashtu edhe ashtu musliman nuk ke qen me qeto posimet e tua qe i ke bo?
eshte e vertet se musliman nuk te bejn shkronjat as fotot po ku eshte liria e te shprehurit ne forum aaaaaaaaa
Bujari
Posts: 1744
Joined: Fri Jan 28, 2005 7:01 pm
Location: Në tokën e dy Lumenjëve
Contact:

Post by Bujari »

SOPRANO wrote:...un qe 1 jav nuk jam mo musliman......e kom pranu ni besim tjeter...


Po as qe ki qen ti ndonjeher Musliman.

Ti prej qe nuk i besojshe hadithet e Pejgamberit , ashtu nuk je konsideru Musliman ( edhe pse ty ndoshta ta ka marr mendja se je ) .
Locked