sa muni me dit ?

Shkenca, teknologjia... Diskutoni rreth ketyre lemive, tregoni, pyesni, mesoni.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82, adela

User avatar
ne0.tr0jan
Posts: 1707
Joined: Mon Mar 21, 2005 11:24 pm
Location: Gjk'

sa muni me dit ?

Post by ne0.tr0jan »

sa muni me dit per nje njeri se cfar tipi eshte ?
po mendoj ne psiqiken e nje personit qe rrini per her te par me ta .
User avatar
Foernailda
Posts: 482
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:39 pm
Location: outside of myself

Post by Foernailda »

hmm per her tpar nuk munesh me dit shum , e di qi gjat 10 sekondav e vlerson ni njeri qi e sheh per her tpar kjo o pershtypja e par e tani opinionin per ta e plotson ose hek naj mendim pas nje kohe shpesh her pershtypjet e para per ni njeri munen mu kon edhe paragjykime
Cat
Posts: 289
Joined: Sun Apr 10, 2005 10:48 pm

Post by Cat »

paj spo di mvaret tash edhe qfare eshte personi qi ti je tu nejt me to ,ti ni njeri per here te pare e nje krejt pjeserisht ai mundet me aktru aq mire sa qi mas ni periudhe shume te shkurt ti mundesh me dite qi ai njeri eshte krejtesisht i kundert me ata qka ti ke mendu qi ai/ajo eshte.Kshtu qi une nuk mendoj qi per here te pare dikush eshte i afte me njoft dikon .
User avatar
slash
Posts: 4350
Joined: Mon Nov 08, 2004 10:09 pm
Location: Paradice City.

Post by slash »

paj nuk e di ama muj me vrejt prej gjesteve ...
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Post by V | a G r a »

fillimi si fillim smun me dit qfar tipi osht krejt ma von e merr vesh se kush osht dhe qfar tipi osht ...
User avatar
Aristoteli2
Posts: 2478
Joined: Sun Sep 19, 2004 6:19 pm
Contact:

Post by Aristoteli2 »

M'varet perj kapacitetit te trunit ne mas dhe ne njohje!
Une e njof me menyren e sjelljes, me monotonin te cilen ai e ndjen, me pelqimet, antipatit etj...mos tju kallxoj krejt se mos po mi vjedh najkush :shsmile: jo seriozisht une s'kom naj teknik amo vete qashtu e njof psikologjin e njeriut shume mire amo une nuk rri serioz gjate gjithe kohes e me e thirr veten te meqem.
Budallakia dhe Menquria duhet me shku bashk!
flm
SadButTrue
Posts: 1410
Joined: Tue Sep 14, 2004 6:54 pm

Post by SadButTrue »

mua nuk me duhet me dite shume per nje njeri... vetem me duhet me dite se a eshte shqiptar!!!!
e shqiptart krejt i njoh prej krejes e deri ne maje te gishtave!!!!! :D
User avatar
TuTa
Posts: 3952
Joined: Sat Jan 08, 2005 10:23 pm
Location: somewhere out there is my life. . .destination unknown
Contact:

Post by TuTa »

pajj nvaret me kon rrrin,un per veti veq en sy me kqyr njerin e di qa o tek o
petlla
Posts: 529
Joined: Sun Feb 06, 2005 10:37 pm
Location: n'Prishtin

Post by petlla »

valla pa nejt me nni njeri kogja mir kurr smuensh em dit qfar tipi osht jo une po kerkush hiq smunet me dit ska sahnc qe thojn do VEQ 1 HER ME PA E NJOF QFAR NJERI OSHT shanc ska mu kon qekjo e vertet :D
User avatar
The Beatles
Posts: 2096
Joined: Tue Jan 11, 2005 5:32 pm
Location: ILIRI

Post by The Beatles »

E dalloj ne ftyr se pse po disa antar qe i kom pa ne gallery i kom vlersu edhe disa me kan dal qashtu hehhehe kam talent hahahahha :D



SIEG HEIL
User avatar
Ven'Rus
Posts: 199
Joined: Wed Jun 15, 2005 8:43 pm
Location: qaTy Dikun

Post by Ven'Rus »

edhe une sikur slash prej gjesteve
User avatar
Ritchie_Kotzen
Posts: 710
Joined: Mon Jun 13, 2005 6:25 pm
Location: Shqipëria Etnike

Valla

Post by Ritchie_Kotzen »

Valla s'di a e keni ni at fjalen e urt popullore viq osht shum e vertet
"Kurr smunesh mi ngjoft ni njeri pa e honger ni thes kryp me to"

Une besoj se osht qishtu...

Memphis Platinum!!
User avatar
Ven'Rus
Posts: 199
Joined: Wed Jun 15, 2005 8:43 pm
Location: qaTy Dikun

Post by Ven'Rus »

[quote="Foernailda"]hmm per her tpar nuk munesh me dit shum , e di qi gjat 10 sekondav e vlerson ni njeri qi e sheh per her tpar kjo o pershtypja e par e tani opinionin per ta e plotson ose hek naj mendim pas nje kohe shpesh her pershtypjet e para per ni njeri munen mu kon edhe paragjykime[/quote

Shume spjegim i mire.Por informatat te cilat i merr syri dhe te cilat i perpunon truri neve na shtyn deri tek ajo qe te japim paragjykime per persoinin,cka ne shumicen e rasteve del e kunderta.
Por nese ne informatat te cilat i marrim nga syri dhe i besojm instikit atehere ajo te jep me shume informata te cilat ne në shumicen e rasteve mund te jene edhe te sakta.
User avatar
lonchi
Posts: 1231
Joined: Thu Dec 16, 2004 12:10 am
Location: peja

Post by lonchi »

Vshitir asht me vrejt qfar njeriu asht nese rin me ta vetem njeher, edhe 90% gabon ai njeri nese mendon qe ky apo ai asht njeri i mir apo i keq, se mir thojn pa e honger nje thes kryp nuk mundesh me vrejt qfare asht
paradox
Posts: 1883
Joined: Sun Mar 07, 2004 10:24 pm

Post by paradox »

Guano wrote:pajj nvaret me kon rrrin,un per veti veq en sy me kqyr njerin e di qa o tek o


Qa te kokna une :(
Post Reply