Clone

Shkenca, teknologjia... Diskutoni rreth ketyre lemive, tregoni, pyesni, mesoni.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82, adela

User avatar
bg82
Moderator
Posts: 2564
Joined: Fri Dec 01, 2006 11:56 am
Location: New York

Re: Clone

Post by bg82 »

klonimin nuk e konsideroj si jete fallc, se tek e fundit edhe personat e klonum bojne jete te natyrshme pavaresisht se qysh kan ardh ne kete bote, shkaku qe jom kunder klonimit osht se jom kunder pamjes te njejte/identike te dy personave te ndryshem kjo munet me paraqit problem.
User avatar
valon@krrali
Posts: 298
Joined: Thu Feb 28, 2008 3:12 pm
Location: every where

Re: Clone

Post by valon@krrali »

Therion wrote:kuuush!! bee a e ki pa Zhaden edhe Lukasin :O:O ncncnc qaty e shef ncc pot vrazhd :s:s.
far njerz edhe ju oo daj, po doni me thon qe qata Shkenctart qe ton jeten ja kushtojn shkences, jon ma pak tdishem se na a ?? a noshta duhet patjeter mu bazu nLIBRA FETAR..apo ata jon anti'fetar edhe bojn kunder fes. aj medet per juve. shum jeni te bukur.!

un si kuptoj qeta qe ja majn vetit muslimon, shkojn besojn nsene palidhje, jo u shkru nVAL tDETIT allah jo nvo jo me ni lop, jo e ka ni Ezonin 1 astronaut nHon /.. nsene primitive qe veq pak mu nal me mendu se beson. e qa mujn i shajn perparimet e shkences.

.. kylymyly fyyy amen.
i qarte je bre Gilangji po krejt fysht te kuke nejse ki kohe hala rritesh ti, po mi potencon fjalet e mia kur thash qe po kshyrni filma shume po mire qe pe pranon se paku, e sa i perket sa i perket asaj se nuk beson ti se ne valet e detit ka shkrue allahu ekber,ne hone u ni ezani,se ne gjermani ni mal i tere oshte ku lisat jone te perkulet ne drejtim te Kibles eshe shume shume sene te tjera po nejse aj oshte mendimi jote une nuk e gjykoj as mendimin tone po te kerrkujna se ka kush i gjykon ato.
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: Clone

Post by Vissy Dream »

Une jom kunder klonimit, klonimi nuk osht pune e njeriut.

Hajde hajde naj sen tjeter me bo, psh naj robot, kurgjo nuk ish bo, a njeri bash palidhje!
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Clone

Post by David Gilmour »

Vissy Dream wrote:Une jom kunder klonimit, klonimi nuk osht pune e njeriut.

Hajde hajde naj sen tjeter me bo, psh naj robot, kurgjo nuk ish bo, a njeri bash palidhje!
per ty nashta palidhje e jo per gjithkan
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: Clone

Post by Vissy Dream »

David Gilmour, njeri une nuk po thom qe krejt menojne qe palidhje, mue per veti mu doket palidhje, se klonimi nuk osht pune e njeriut.
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Clone

Post by David Gilmour »

Vissy Dream wrote:David Gilmour, njeri une nuk po thom qe krejt menojne qe palidhje, mue per veti mu doket palidhje, se klonimi nuk osht pune e njeriut.
une ne postimin tond nuk e pash kurrkund une mendoj ose sipas meje ose diqka ksisoji kshtuqe me ato fjal tregohet e verteta. E verteta nuk asht ashtu
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: Clone

Post by Vissy Dream »

David Gilmour, njeri pa marr parasysh a e shkrun une menoj apo sipas meje e qishtu dishka, ai menim osht menim i jemi.

Per mue qashtu osht qysh e thash une, edhe nihere pe perseris une jom kunder klonimit!
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Clone

Post by David Gilmour »

Kloni asht pozer.
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: Clone

Post by dream_th »

Klonimi bash cool sen edhe boll pune e madhe, arritje e madhe paramendo ti me rrit vetin/clonin tan :D e mson ashtu qe ti ske mujt me ba. Sa i perket Zotit nket pune ju nuk mundeni me dit sa qka thot apo vendos Zoti se a osht me leje mu klonu apo jo!!?? A nuk osht zoti qe osht i pranishem nkrejt punt ? Ndoshta osht e shkrune qe me u klonu njerzt prej vet zotit.

Sidoqoft duhet me pranu qe osht ni sen teper ekstrem interesant edhe une jam per (kishe po vendosi pernime mu ba) :D
User avatar
MaNgupja_nR1
Posts: 7435
Joined: Sat May 13, 2006 1:27 pm
Location: KingstonTown

Re: Clone

Post by MaNgupja_nR1 »

veq film o ky:P

kunder&pro, kunder pershkak shum seneve, pro pershkak qe kur jom keq veq klluoni jem munet me m'kuptu qfar me t'vertet ndjej haha.
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: Clone

Post by cowboy »

Une jam Pro Klonimit se me keto Shkenca gjen sene t'reja rreth jetes se njerit edhe me dit se prej nga cfar jemi te perber ne jete dhe qysh erdh jeta deri ketu ku jemi sot, pra me Klonim kto sene bohen per me jap shum pergjigje qe kan mbet te zbrazta, pra ideja me e mir eshte me e pranu kete fakt per me dit sa ma shum...

A ju qe se pranoni nja t'keqe e keni se me kta s'po e leni me perparu veten ndaj nje lamie po doni me ngec aty ku jeni, vet vetit ja ngulni bllokaden per mos me vazhdu me tej...sidoqoft mendimi i gjithkujt eshte...

Me t'mira..
User avatar
bett
Posts: 3782
Joined: Mon Nov 26, 2007 7:21 pm
Location: Killadelphia

Re: Clone

Post by bett »

PRO
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Clone

Post by GzI3mOsS »

definitivisht o sen i panevojshem
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Clone

Post by David Gilmour »

ghaghahghag Mangupe (Y) per arsyen pse je pro hahaha

e nuk pajtona fort me cowboyn edhe dream_theater, pa perzi fejen, krejt n'rregull psh dy tri veta bajn klone per eksperimentim, po qka dreqin me bo kur qdo i dyti njeri ban klon X2 ose X3, e tani a din sa paushalliteti bohet se thjesht s'munesh me u kan vetvetja, detyrohesh shpesh me u tregu njeri fallc veq hatri i klonit, tani edhe nese bojm klone per nevoja tona, psh transplatim veshke, nuk bon se edhe ai osht njeri kur t'krijohet, edhe ai pytet e jo veq masi asht kloni jem ai asht pron e jemja, s'po di ka shum arsye qe jam kundra
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: Clone

Post by cowboy »

Paj mir e ki Tejec edhe po pajtona me ty, amo une po mendoj vetem per Experimente te ndryshme me ba rreth njeriut me gjet t'dhana mashum qysh, tek cka u ba me neve qysh erdhem deri ketu...a ashtu qe ndodh me e ba 1/2 klonim s'ka kuptim tani...a per experimente jam dakord une me vazhdu...

Prap fundi i fundit qetu po shihet qe njeriu e ka arrit ni sen ne goxha t'madhe, se ketu po vertetohen do sene qe Njeriu-Klonim po ndodh pa ekzistencen e Shpirtit pse? Se njeriut po e krijon e kur po e krijon njeriu dmth s'ka Shpirt. E kjo po e verteton qe njeriu s'mundet te kete shpirt prej dicka Hyjnores por vetem lendet e lengshme, te ngurta tek njeriu, ma mir me thane ne gjenjde Materialiste pa Ekzistenc t'Zotit.
Post Reply