Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Shkenca, teknologjia... Diskutoni rreth ketyre lemive, tregoni, pyesni, mesoni.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82, adela

GrungeMetall
Posts: 2
Joined: Tue Feb 28, 2006 2:28 pm
Location: ks

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by GrungeMetall »

Einstein ka then bota eshte e krijuar nga nje fuqi mbinatyrore edhe shume e meshirshme...pra evulocionistat nese din aq shume le tme flasin per dy kohra para krijimit te botes (para big bang) edhe pas shkatrrimit te saj apo sipas tyre ndoshta gjith do mbesin gjall veq do shendrrohen ne ndonje shimpanz
Jettm!r
Posts: 17
Joined: Fri May 29, 2009 2:19 pm

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Jettm!r »

evolucioni ka shume mangesi si teori po ka perkrahje t'madhe sepse iu imponohet nxenesve bile edhe studenteve t'mjekesise ! une per veti nuk e mbeshtes evolucionin perndryshe darwini u kon biolog amator !!
User avatar
EX-S0LDIER
Posts: 85
Joined: Thu Mar 12, 2009 2:48 pm
Location: Back...!

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by EX-S0LDIER »

Besoj qe kena fole mjaft shume per kete pune, 60% te anetareve e dine qysh qka eshte kriju. Edhe nuk di pse po folim per shkence ne ni forum qe ka prioritet Rock-un, qe une i njoh si njerez qe skane orar te jetes.

Secili ma doktor se tjetri.
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Vissy Dream »

EX-S0LDIER wrote:Besoj qe kena fole mjaft shume per kete pune, 60% te anetareve e dine qysh qka eshte kriju. Edhe nuk di pse po folim per shkence ne ni forum qe ka prioritet Rock-un, qe une i njoh si njerez qe skane orar te jetes.

Secili ma doktor se tjetri.
po ja futni me t'madhe kur pe cekni qet sen jo veq ti po edhe do tjer, s'dmth tash veq qe osht forum per rock mos me diskutu edhe per sene tjera, s'kish mu kon interesant veq rock rock rock!
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by David Gilmour »

Vissy Dream wrote:
EX-S0LDIER wrote:Besoj qe kena fole mjaft shume per kete pune, 60% te anetareve e dine qysh qka eshte kriju. Edhe nuk di pse po folim per shkence ne ni forum qe ka prioritet Rock-un, qe une i njoh si njerez qe skane orar te jetes.

Secili ma doktor se tjetri.
po ja futni me t'madhe kur pe cekni qet sen jo veq ti po edhe do tjer, s'dmth tash veq qe osht forum per rock mos me diskutu edhe per sene tjera, s'kish mu kon interesant veq rock rock rock!
bash ma interesant qat'her kish mu kan po shnosh, qishtut osht qysh t'osht gjendja s'kem qka bojm

btw Evolucioni rocks :)
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by GzI3mOsS »

fakt o qe evulucioni nuk egziston .. n'aspektin e ndryshimit t'njerit .. gjat kohes ( periudhave ) .. ! o edhe 1 shembull qe e ka marr 1 shkenctar .. qe nuk ja di emrin po e kom lexu dikun , qe ka thon .. nese kish ndodh pernime kjo te njeriu osht sikur mi marr .. do hekra.. edhe mi qit me 1 garazh edhe mu marru 1 boing aeroplan !
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Vissy Dream »

David Gilmour wrote:
Vissy Dream wrote:
EX-S0LDIER wrote:Besoj qe kena fole mjaft shume per kete pune, 60% te anetareve e dine qysh qka eshte kriju. Edhe nuk di pse po folim per shkence ne ni forum qe ka prioritet Rock-un, qe une i njoh si njerez qe skane orar te jetes.

Secili ma doktor se tjetri.
po ja futni me t'madhe kur pe cekni qet sen jo veq ti po edhe do tjer, s'dmth tash veq qe osht forum per rock mos me diskutu edhe per sene tjera, s'kish mu kon interesant veq rock rock rock!
bash ma interesant qat'her kish mu kan po shnosh, qishtut osht qysh t'osht gjendja s'kem qka bojm

btw Evolucioni rocks :)
po qfar ma interesant bre, veq paramenoje qysh kish mu kon pa futboll!
Buddy-Holly
Posts: 170
Joined: Sun Aug 30, 2009 6:29 pm

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Buddy-Holly »

llogarite si kish me kan bota po te mos kishte evolucion

sdo te kishte futboll sdo te kishte rock hahha as forum e internet
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Android »

User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by AC/DC »

Une s'e di pse mirreni me diskutime t'tilla, kur asnjeri nga ju ne tjetrin antare s'ka me ndiku. Nese tema eshte hap per t'i ftu dhe t'tjert per t'besu ne evolucion, atehere eshte deshtim! Nese tema eshte hapur per t'tregu se din dicka n'lidhje me evolucionin e mirespjeguar (apo miretrilluar) ne librat shkollore, atehere nuk quhet deshtim. Ai qe mendon se eshte krijuar nga Zoti, atij mendimi do t'i mbetet deri ne fund, asnjeri nga ju nuk mund te ndikoj ne te, nese vet personi ne fjale nuk do te ndryshoj mendim.

Pra sugjerimi im eshte: "Lexoni librat te cilet flasin kunder evolucionit (5 libra max. ose min.) dhe lexoni libra qe flasin kunder krijimit (5 libra max. ose min.)! Pastaj krijoni nje "peshore" dhe shikoni se cila "teori" eshte me e arsyeshme".
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by KILI ROCK »

Sido që te jetë Evolucioni , apo Teoria mbi Evolucionin është shumë vështir të rrëxohet.

Kan dal disa njerëz dhe kan bërë dhe ende po bëjn përpjekje për ta bërë të dyshuimt , po nuk do të arrin ta bëjnë këtë. Bile jo deri sa të gjejnë ndonjë teori më bindëse se kjo.

Me përralla fetare , mashtorhen vetëm ata që nuk dinë më shumë!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
dreni
Posts: 519
Joined: Tue Jun 21, 2005 8:28 pm
Location: gjethka kapak

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by dreni »

haj medet haj qa spodini edhe ju haa
User avatar
Froese
Posts: 88
Joined: Wed Jan 27, 2010 11:14 pm

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Froese »

KILI ROCK wrote:Sido që te jetë Evolucioni , apo Teoria mbi Evolucionin është shumë vështir të rrëxohet.

Kan dal disa njerëz dhe kan bërë dhe ende po bëjn përpjekje për ta bërë të dyshuimt , po nuk do të arrin ta bëjnë këtë. Bile jo deri sa të gjejnë ndonjë teori më bindëse se kjo.

Me përralla fetare , mashtorhen vetëm ata që nuk dinë më shumë!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
po repovat a qa?
User avatar
Gu3r||@
Posts: 806
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:25 pm

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by Gu3r||@ »

eee kuku betha juj me fol per evolucion, kush ***** ket ju, krejt Dr. aa ?
lejeni ket tem se sosht per juve, ka kush meret me kto, ata po mbarojn LHC & po qojn robota ne mars, ju hala e jetoni jeten n'akuarium me 1 liber.
nuk o forja ktu, palogjikshme/logjikshme , me besu me q'besu.
po edhe me jau qit faktet juve para turive, ju opet se pranoni sepse skeni qeff me pranu. pa mar parasysh a osht e vertet a jo. (e kom fjalen per fetart).
nejse, une perveti jom neutral, e perkrahi logjiken & faktin.
sjom fmi une me besu magjia & prralla.
kushedi sa sendi zbulohet per dit, e e mbajn sekret prej njerzimit. e na ktu me fillozofu.
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TRI ARGUMENTET MAHNITESE KUNDER EVOLUCIONIT

Post by KILI ROCK »

Froese , nëse të doket rep , po e lojm rep ket punë.

Po ma merr mendja se ka tema për rep dhe për me bo rep. Nuk jon as shije e as interes i imi.

Nuk jom mar me rep ,po nuk është leht me pa që atë cfarë kam shkruar nuk ka lidhje me rep.

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
Locked