KOSOVA??

Shkruni qka dini per histori, vetni, msoni... ma mire se n'shkoll ko me u kan.

Moderator: AciDiuS

Post Reply
User avatar
ToxicGirl
Posts: 1405
Joined: Sat Apr 12, 2008 5:14 pm
Location: Belgique
Contact:

KOSOVA??

Post by ToxicGirl »

Hello te gjith, sonte kom hy ne nje forum serbo françez, veq per kuriozitet, me pa qka po flasin ^^
Te gjith jan kundra independances te kosoves (of course) edhe thojn qe kosova esht kon gjithmon e serbve!
Deshta me dit a esht e vertet? po du me thon kosova a esht kon perpara e shqiptarve apo e serbve?
Mfalni nashta pytja ime esht shum palidhje por deri tash nuk jom interesu fort per historin :oops:
spo du me dek injorante :mrgreen:

flm per pergjigjje...
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: KOSOVA??

Post by GzI3mOsS »

ToxicGirl wrote:Hello te gjith, sonte kom hy ne nje forum serbo françez, veq per kuriozitet, me pa qka po flasin ^^
Te gjith jan kundra independances te kosoves (of course) edhe thojn qe kosova esht kon gjithmon e serbve!
Deshta me dit a esht e vertet? po du me thon kosova a esht kon perpara e shqiptarve apo e serbve?
Mfalni nashta pytja ime esht shum palidhje por deri tash nuk jom interesu fort per historin :oops:
spo du me dek injorante :mrgreen:

flm per pergjigjje...


:arrow:

e Ashkalive osht


m'fal qe po thom poo kurr n'jetë n'qisi seni sjom ra more
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: KOSOVA??

Post by Evermore »

ti Toxice a je budallic a veq ki qef mu dok qashtu?
User avatar
Froese
Posts: 88
Joined: Wed Jan 27, 2010 11:14 pm

Re: KOSOVA??

Post by Froese »

S'ma kish kap imagjinata ime e fandaksur!

tUm falsh' qe po bohna e pakuptushme, po dul dul..
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: KOSOVA??

Post by KILI ROCK »

LVV DO TE BËJË SHQIPËRIN!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

Tung ToxicGirl,
Nuk është marra mos me ditë.
Mare është me mendu qe din , dhe nuk pyet, prandaj , mos i perfill kta krokat qe kan komentu palidhje.
Mjafton qe ke pyetur.

KOSOVA
Është histori e gjatë sa vet njërzimi.
Por është shumë leht për të mbrojtur të drejten për Kosoven.
Unë vetëm shkurtimisht po te skjaroj se si:
*Historikish , Kosova ka qen një pjesë e Mbretëris Dardane që nga shkulli 3 para erës sonë (para krishtit)
Në atë kohë Gadishulli Ilirik ,që sot për fat të keq quhet ballkanikn (term i huaj dhe i qëllimshëm , mendimi i im!) ka qen i banuar nga Ilirët , pjesën më të madhe , prejardhjen nga të cilët e kemi ne Shqiptarët e sotëm.
popuj sllav nuk ka pas në atë kohë në këto teritore.
Pra me thënë shkurt si përfundim, historikisht, kjo tokë është e jona.

*Faktikisht
Sot në Kosovë jetojn rreth 2 milon banorë (rregjistrimi do te filloi me 01.04.11!) ku pjesa dërmuese rreth 90% janë shqiptarë.
Përbërja demografike e një vendi me një përqindje aq te lartë të popullsis , me % rreth 90% është një legjitimitet në vete për përkatësin e ati vendi.

Pra sic mund të kuptosh, shkur e kjart , se në cilido aspek te shikohet kjo punë , Kosova ka qenë dhe është e Shqiptarëve.

Nuk kemi ne aq problem me shkijet ne Francë apo diku tjetër.
Problemi është tek vet ne shqiptarët , që nuk e kemi spjguar këtë punë ndërkombtarish asnjëher , dhe sipas rrjedhave që po ndodhin , me qeverisje kriminele e korruptive , e më së shumti antishqiptare qe ka sot Kosova, nük do te spjegohet kjo punë në te ardhmen e afërt.

Kur të shkëputet edhe ndonjë pjesë nga kjo tokë e jona nga shkijet , mesiguri do te bjen kjo qeveri antishqiptare, po r do te jet vonë për të pasur sovranitet ne gjithë Kosoven.
Pra kemi një qeveri tradhtare!

Këto komentet e fundit , i bëra vetëm për të fokusuar , se problemi qëndron tek ne !

Pra , te lutem , perdori argumentet qe i shkrova , dhe ndihu e sigurt , se ata shkije e frncez nuk do te kan mundësi te të kundërshtojn me asnjë argument.
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: KOSOVA??

Post by Zagor »

Kili , bravo qe tregove mirkuptim per ToxicGirl ... se me te vertet serbet i kan shpernda disa emisione dokumentare neper shtetet e ndryshme te Evropes ndoshta edhe neper tan boten , ku po mundohen ti bindin se Kosova asht e serbis... ndersa ne nuk bami asgja per ti tregue se asht e kunderta...

p.s. Kili , dil more ka ajo ana tjeter kur te kish koh , se tek muzika u mush me tema Rock ....
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: KOSOVA??

Post by Che !!! »

sllavt dika mbas shekullit 7 jon ardh knej
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: KOSOVA??

Post by KILI ROCK »

LVV DO TE BËJË SHQIPËRIN!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!

Tung z.busavata,

Nuk ka gjë më te shtrenjët se sinqeritetin, mendoj unë.
Kjo na ka munguar dhe mungon ende në një shkall shumë te madhe , për fat të keq.
Toxic , bën pjesë ne ata që jan te sinqert , nëse kjo është e tillë e dhe me gjëart e tjera.
Dhe sinqeriteti duhet vlersuar drejt.

Kosova , ose më mir të them at që udhëhqein këte vend ( e njëjta gjë vlen edhe per Shqipërin!) udhëhiqet nga njerëz te dyshimt.

Jan njerëz te harxhuar në pothuajse te gjitha drejtimet .
Diplomacia ndërkombëtare i konsideron si palaqo cirku hashimin e te tjerë te këtij kalibri.

Kosova , ka nevoj per njohje ndërkombëtare, kurse opinioni ndërkombëtarë e din se kryeqeveritari është i dyshuar për punë te ulta : krim i organizuar, mafi, korrupcion dhe se fundi edhe vjedhje nga zgjadhjet ne vendin e vet.

Propaganden , jo kundër shkijeve , po per veten tonë duhet të bëjnë institucionet tona te pastërta, dhe jo vetëm ata.
Artistët , këngëtarët , muzikantët , sportistët ... me një fjalë shoqëria gjithashtu , por te mbështetur nga institucionet materialish dhe moralisht.

nb!
busavata,te përshëndes shumë miku im.
Po perpiqem te jem edhe në anët e tjera , pondonjëher po bëhet shumë.
Sido qe te jet , takohemi edhe andej me komente!
User avatar
ToxicGirl
Posts: 1405
Joined: Sat Apr 12, 2008 5:14 pm
Location: Belgique
Contact:

Re: KOSOVA??

Post by ToxicGirl »

flm shum KILI ROCK per shpjegimin, flm Che per at detajin edhe flm busavata per perkrahjen :D

ju tjert ma hagshi, ska pytje palidhje por kom prit qisi comment palidhje, s'po çuditna :mrgreen:
Post Reply