Shakaja e Wikipedia: Dell, Mbreti i Kosovës

Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

Post Reply
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Shakaja e Wikipedia: Dell, Mbreti i Kosovës

Post by rock_boy18 »

Image

Enciklopedia online Wikipedia nuk është burimi më i sigurt për të marrë informata.

Nëse dikush do të hynte në uebsajtin e njohur për të marrë informacione në anglisht për ambasadorin e SHBA-së që shërben në Kosovë, do të ishte habitur me atë që do të lexonte aty.

Mbrëmjen e së enjtes dikush e redaktoi faqen dhe Del prezantohej në postin e tij, por me titullin, “Lartmadhëria e Tij, Mbret i Monarkisë së Kosovës”.

Më tej do të lexoheshin fraza të pakëndëshme për një ambasador por edhe se i pëlqejnë këngëtarët hip-hop e më tej përshkruhet mes real e imagjinares si person që zgjidh krizat në vende të varfëra të Afrikës duke treguar karrierën e tij përmes një fakti të vërtetë gjatë shërbimit në Zimbambve, si oponent i regjimit të Mugabes.

Duket qartë se ndërhyra nuk ka qenë e rastësishme, teksa në Kosovë ishte zgjedhur Presidentja e re që u kundërshtua nga Lëvizja Vetëvendosje si një zgjidhje e imponuar që e bën Kosovën Republikë Bananesh.

Informacionet qendruan në faqe për rreth 30 minuta, kohë pas së cilës faqja iu rikthye pjesërisht normalitetit.


pra sipas juve a mendoni qe osht si i tille Dell apo jo ???
diskutime rreth ksaj çeshtje :)
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: Shakaja e Wikipedia: Dell, Mbreti i Kosovës

Post by 6POUNDER »

jo jaran hala qendrojne informacionet :)

Christopher William Dell is a career United States Foreign Service officer who currently serves as his Royal Highness the Monarch of the Republic of Kosovo also he is a close friend of commandant [Legia].
Post Reply