Florin Krasniqi

Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
hardman
Posts: 304
Joined: Wed Nov 18, 2009 5:17 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by hardman »

AciDiuS wrote:
psy wrote:Statistikat po flasin, e kane me fol apet, Drenica voton apet per qita qysh kane votu qe 10 vjet. Me nise tash me kqyr ka sa po ju bjen perqindja atyne n'Drenice, edhe qato me konsideru ai t'arritun, t'nau ka pip nona edhe 10 vjet. Drenica me ta po se po, (jo 100% se nuk ka kerkun n'bote naj parti me 100% t'fitume ), ama faj kane rajonet tjera qe si qelin syte me i hiq kta hajna. Kqyre Avni Kastratin, kukull. Samia vendos prej Skenderaji kush ka me hi n'pune e kush jo. Arsyja pse une po e njejtesoj kliken drenicake pak a shume me Drenicen osht fakti se qajo klike prej qatyhit u dale. Vete Xhafen pse knej kah Shala u perdore termi "drenicakut leja buken n'therre", t'kallxon. Ka perjashtime per t'mire normal gishtat e dores sjon t'njejte, e le mo njerzit. Ama Kosova so sa Rusia me territor kozmopolit, qe mos me dite secili per secilin qfar sojin osht. Voto apet per PDK-ne, po t'ha fort. Nuk t'zhgenjejne, mos u tut. Sjom kon une budalle qe e pata shkru n'fletvotim TREPÇA KAMPION edhe krrk n'kuti.

Po poo , amo une thash ma shum se 30% qe i kan bo senet mir as njo se ka , qai 30% krejt jon neper puna ja n'mitrovice ja nprishtine ja vushtri ja skenderaj edhe krejt direkt t'shtinun npun prej samis , misioni i tij kryesore si pjes e nentokes tpdk-s o kon me punsu sa tmunet e ku tmunet njerz pra e kan kta ni baz kogja te forte ne drenice edhe ne drenic po punojn se e din qe aty e kan temelin qata i majn gjall , mos me punu diqka edhe aty ata nuk presin shum e kallin mejher . kshtu qe une sivjet jom nmes vv-s edhe rambos !!!!
ja ke pipe nanen me rambon, ai ma mafijash se hashimi eshte.
User avatar
psy
Posts: 447
Joined: Wed May 26, 2010 1:44 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by psy »

hardman wrote:te kam njoft si mbeshtets i Islamit qitu ne forum se live ste njoh, e me ke pelqy, ama pom vjen me t vertet keq qfare mendime paska e qysh po jau hup mundin drenices, me kujtohet kur u bajke lufta ne drenice, ne pr pishin kafe e do do dilshin n protesta edhe brohoritjet e tyne ishin drenica drenica, e tash drenica kokan te kqi pse hashimi eshte i drenices edhe pse drenicakt e votojn hashimin, me t vertet e kallxu nje pjese negative te karakterit tend.
a ma bon hallall ? Ama hallallakun o burre se s'm'del shpirti. Po t'premtoj qe mo KURRE s'kome kesh Drenicen, veq ishalla t'pelqej apet :lol:














































o kallushan, sahere me ta perserit qe nuk po e nenqmoj Drenicen, po kliken e saj edhe votusit e tyne. Kjo kritike nuk ja ule vlerat as Jasharajve, as Fehmi Lladrovcit, as Tahir Mehes, as Azem Bejtes, as Ahmet Delise, as asni drenicaku t'gjalle qe des edhe sot per vatan e jo per hajni. Perkundrazi ju bon nder edhe ti atyne t'dekunve tu u'a qit n'dell t'bomat e bandave momentale.
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Florin Krasniqi

Post by AciDiuS »

hardman wrote:
AciDiuS wrote:
psy wrote:Statistikat po flasin, e kane me fol apet, Drenica voton apet per qita qysh kane votu qe 10 vjet. Me nise tash me kqyr ka sa po ju bjen perqindja atyne n'Drenice, edhe qato me konsideru ai t'arritun, t'nau ka pip nona edhe 10 vjet. Drenica me ta po se po, (jo 100% se nuk ka kerkun n'bote naj parti me 100% t'fitume ), ama faj kane rajonet tjera qe si qelin syte me i hiq kta hajna. Kqyre Avni Kastratin, kukull. Samia vendos prej Skenderaji kush ka me hi n'pune e kush jo. Arsyja pse une po e njejtesoj kliken drenicake pak a shume me Drenicen osht fakti se qajo klike prej qatyhit u dale. Vete Xhafen pse knej kah Shala u perdore termi "drenicakut leja buken n'therre", t'kallxon. Ka perjashtime per t'mire normal gishtat e dores sjon t'njejte, e le mo njerzit. Ama Kosova so sa Rusia me territor kozmopolit, qe mos me dite secili per secilin qfar sojin osht. Voto apet per PDK-ne, po t'ha fort. Nuk t'zhgenjejne, mos u tut. Sjom kon une budalle qe e pata shkru n'fletvotim TREPÇA KAMPION edhe krrk n'kuti.

Po poo , amo une thash ma shum se 30% qe i kan bo senet mir as njo se ka , qai 30% krejt jon neper puna ja n'mitrovice ja nprishtine ja vushtri ja skenderaj edhe krejt direkt t'shtinun npun prej samis , misioni i tij kryesore si pjes e nentokes tpdk-s o kon me punsu sa tmunet e ku tmunet njerz pra e kan kta ni baz kogja te forte ne drenice edhe ne drenic po punojn se e din qe aty e kan temelin qata i majn gjall , mos me punu diqka edhe aty ata nuk presin shum e kallin mejher . kshtu qe une sivjet jom nmes vv-s edhe rambos !!!!
ja ke pipe nanen me rambon, ai ma mafijash se hashimi eshte.
Ramushi mir jau bon qe i qet haraq , kazinot e , dillerat , kontrabandistat e qita ....
User avatar
Android
Posts: 4919
Joined: Fri Mar 25, 2005 8:44 am
Location: The Elegant Universe

Re: Florin Krasniqi

Post by Android »

***kush pos, Florin-it:).
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by Muki Vojvoda »

Android wrote:***kush pos, Florin-it:).
Edhe ky osht kogja nifar mafiashi dhe rrugaqi.
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Florin Krasniqi

Post by darian »

Muki Vojvoda wrote:
Android wrote:***kush pos, Florin-it:).
Edhe ky osht kogja nifar mafiashi dhe rrugaqi.

po a. qysh po u matka ajo pun sa o njeri mafiash e sa rrugaq?
a veq po thu edhe ti qashtu sa me ju bashkangjit bisedes.
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: Florin Krasniqi

Post by [CORNHOLIO] »

Florini osht LEGJENDE !
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by Muki Vojvoda »

darian wrote:
Muki Vojvoda wrote:
Android wrote:***kush pos, Florin-it:).
Edhe ky osht kogja nifar mafiashi dhe rrugaqi.

po a. qysh po u matka ajo pun sa o njeri mafiash e sa rrugaq?
a veq po thu edhe ti qashtu sa me ju bashkangjit bisedes.
Qe o qelbesire qe se un nuk foli kot se kto muhabete i qkerdhej qe dhjetra vjet o shkavell se i vogel je mi dit kto sene,ti nuk din sene tjeter pos me ofendu gjithkon Lexo ma posht:

LETER E BASHKESHORTES SE KOMANDANT TELIT PER OPINIONIN PUBLIK
GJITHASHTU PER AUTORITET SHQIPTARE NE SHQIPERI, KOSOVE DHE MAQEDONI

Ju drejtohem Ju i nderuar Popull im, ju drejtohem Ju, Burra të Luftës bashkluftëtarët e burrit tim. Ju drejtohem të gjithë Juve bashkëkombasit e mi kudo ku ndodheni në trojet etnike dhe gjitha skajet e Globit, të gjithë atyre që e ndjejnë veten shqiptarë dhe atdhetarë. Ju drejtohem Ju, nënave shqiptare që dini ç`është dhimbja, ç`është gjaku i derdhur i bijve për kombin e larine, që edhe ju ta thoni fjalën tuaj. Ju lutem veproni, sepse sot unë, bashkëshortja e dëshmorit të Atdheut Komandant Teli dhe dy fëmijët tanë kemi nevojë më shumë se kurrë për ju.
Sot unë dhe dy fëmijët e mi të vegjël të mbetur jetimë, në gjendje të papunë e pa përkrahje, jemi tragjikisht në rrugë të madhe, diku në Tiranë pranë Bulevardit “Bajram Curri”. Pa çati mbi kokë dhe me lot në sy po na merret nëpër këmbë dinjiteti prej disa njerzve që dinë si ta vërtisin ligjin e të na na përdorin si mish për top.
Në vitin 2003 Komandantët dhe Shtabi i UÇK-së duke parë gjendjen tonë vendosën që të na ndihmonin në kujtim të bashkluftëtarit të tyre të rënë, i cili tregoi aq trimëri gjatë luftës, që u bë aq i dashur për shqiptarët e Maqedonisë sa edhe sot e kujtojnë me dashuri dhe i thurin këngë, vendosën pra, që shtëpinë bazë të luftës së UÇK-së në Tiranë të na e dhuronin.
E gëzuam këtë shtëpi 8-vjet, kur papritur një tufë burrash nga Kosova ia behën dhe pa pritur të sqarohen se cilët ishin, ai që i printe na tha: - “Zonjë kjo banesë është e imja!”
Ata nuk dinin as në emër të kujt është kjo banesë, as sa dhoma ishin e të tjera dhe si ikën këta, pas tre ditësh, në mes të acarit na vjen Florin Krasniqi (sot deputet i Vetvendosjes në Parlamentin e Kosovës) dhe na deklaron që banesa ishte në emër të tij. Unë iu përgjigja se banesa nuk ishte në emrin e tij dhe ai më paraqiti dy fatura nga shoqata bamirëse që i kishin dhënë të hollat. Unë iu shpjegova se në këtë shtëpi më kanë futur ish-komandantë të UÇK-së, mirëpo me djallëzitë e tyre këta shpirtzinj nuk kishin pushuar nga intrigat e tyre, kishin bërë gjyq në mungesën tonë dhe pa na njoftuar në kundërshtim me ligjet shqiptare të drejtësisë.
Papritur një ditë, me aktin e ekzekutimit për të dalë nga shtëpia, na vijnë 30 veta, të dërguarit e deputetit Florin Krasniqi, duke na kërcënuar që të dalim nga shtëpia edhe pse jemi në çështje gjyqësore të hapur.
Sot që po ju shkruaj këtë letër, mua me dy fëmijët e mi, policia e përmbarimit më kanë kërkuar të dal në rrugë të madhe sepse ne jemi pa mbrojtje.

Ne u dashkemi vetëm atëhere kur duhet derdhur gjak për këtë komb e për këtë popull. Përtej kësaj ne jemi të humbur, pa përkrahje, jetime, të pastrehë, të papunë e nën mëshirën e fatit. Po a e meritojmë ne këtë? A e meriton bashkëshorti dhe babai atje në varr këtë shpërblim mizor për sakrificën e tij sublime.
A e dini të dashur bashkatdhetarët e mi cila është letra që i ka dërguar Komandant Teli, fëmijëve të vet vetëm pak ditë para se të binte dëshmor i Atdheut? I shkruante: “ Ta doni nënën, ta doni njëri-tjetrin, por mbi të gjitha ta doni Atdheun. Edhe sikur të mos kthehem një ditë, Atdheun do ta keni si prind!” Po tani që na nxorrën në rrugë, çfarë do t`i thonë fëmijët e mi babait të tyre tek varri.
Fjala ime e fundit plot dhimbje është kjo:
Na ndihmoni! As familjet e dëshmorëve, as fëmijët e tyre dhe as dëshmorët, ata që pushojnë në panteonin e atdheut, nuk e meritojnë këtë barbarizëm!

Tiranë 27 qershor 2011

Bashkëshortja e Komandant Telit
me dy fëmijët.
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Florin Krasniqi

Post by darian »

eee lladik he lladik.
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by Muki Vojvoda »

Kur nuk ki fakte nisja ofendo (Ciceroni)

Bravo darian.
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Florin Krasniqi

Post by darian »

po ti tek je lop krejt. largomu pi **** allahile. se sje ti njo qe din me debatu a me fol najsen ti e kupton veq gjuhen e ofendimeve, qe tash e tutje po te lo vet me at gjuhe. qyp!
User avatar
Emcee
Posts: 1958
Joined: Tue Nov 06, 2007 4:17 pm
Location: n`Südkurve (zh)

Re: Florin Krasniqi

Post by Emcee »

Muki Vojvoda wrote:Kur nuk ki fakte nisja ofendo (Ciceroni)

Bravo darian.
qysh bre Muk pe shan ??? a se di qe ky e jep zeqatin a ?!
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by Muki Vojvoda »

darian wrote:po ti tek je lop krejt. largomu pi **** allahile. se sje ti njo qe din me debatu a me fol najsen ti e kupton veq gjuhen e ofendimeve, qe tash e tutje po te lo vet me at gjuhe. qyp!
Po kush kujna ju kap ktu i par per k.... bre a ? Ti fort e knaq me debat. Nejse tash faktin qe e lype ta qita pos munesh me palu edhe me vazhdu me kallxu ate **** ton qe e ki kallxu ktu me vite te tana e qe e kem pa krejt, se fijen e burrnis nuk ma ki o shkavell !
RockisnotDead
Posts: 172
Joined: Thu Apr 28, 2011 12:49 pm

Re: Florin Krasniqi

Post by RockisnotDead »

florini fol nqat gjuh ekstravagante, tentakulore aspak sendimentale :P sepse
2alternativa:
1.ska shkoll
2.per mja bo ma tleht ktij poplli kush jon 'ata' (ma tkuptushme)
User avatar
MadeInKaradak
Posts: 1652
Joined: Thu Sep 07, 2006 3:57 pm
Location: Leading You Toward Hell
Contact:

Re: Florin Krasniqi

Post by MadeInKaradak »

Edhe nje mut apo me mire perfitues i luftes si komandatat tjere, me vie keq por derisa elita kosovare ne politike nuk ben ndryshime te medha perseri kane me u sjellur te njejte mutat vetem kane me i nderruar karrikat
Post Reply