Je Rock-er je satanist :)

Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
CRADLE OF FILTH
Posts: 333
Joined: Sun Feb 08, 2009 10:47 pm
Location: FERIZAJLI DERI NE PIKE TE FUNDIT
Contact:

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by CRADLE OF FILTH »

KILI ROCK wrote:Tema ka titull palidhje , sepse nuk ka te bëjë me ralitetin!

êshtë thjesht kjo punë:
Je roker= je roker!

Je satanist=je satanist!


ALBINI DHE VETVENDOSJE! JAN SHPIRTI I SHQIPTARIS NË KOSOVË!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
Edhe une jam me ty, Tema eshte palidhje se nuk perket me realitetin aspak po nejse!
User avatar
ToxicGirl
Posts: 1405
Joined: Sat Apr 12, 2008 5:14 pm
Location: Belgique
Contact:

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by ToxicGirl »

SatanMyMaster wrote:
ToxicGirl wrote:Viagra nuk te kam lexu me fal por jam e sigurt qe po jep "argumente" si sahere kundra rokerave, kishe jan satanista ^^
na e dim ne qka besojm, edhe e dim qe s'esht e vertet, por edhe mu kon e vertet, ku esht katastrofa? Mos jan per ty satanistat kriminela? lol Let te besojn njerzt nqka dojn per veti e kan!
nejse ka edhe satanista ekstremista, kjo esht shum shum rrall, ka edhe musliman ekstremist qe e shtin ne dhe qiken nese e sheh me ni djal p.sh. ose ja pren kryt grus nese del pa havale.
informohu pak e kqyr perqindjen e kriminalitetit kush po e bon, te part jan niggas boy!
e kto copy past qe po i bon, shkruje ne google qeni e ka prejardhjen nga planeti mars, me siguri e gjon naj artikull dikun qe e verteton :D
Aty ku asht me t'kuqe spajtohna sepse ne Amerik asht si ne Evropen perendimore, ni i zi vrane nje zezak e del ne faqe t'par gazetes e ne Tv, nje i bardh vrane ni katund dhe del ne faqen e mrame ne nje kend t'vogel.
ni shqiptar e zojn me 1 gram del sikur me u pas zone me 1 ton e nji evropian perendimor zihet me ni shleper mezi e gjon duke e lyp me mikroskop ne gazete se eshkruajn me 5 arial te vogla qe mos mund te lexohet
Ky esht tjeter debat...
Kur thash niggas boy e pata fjalen per raperat edhe ata qe ngojn rap se qaj fenomeni po e kritikon rockun dhe rockerat por raperat shumica shetiten me nje arm ne rryp edhe krimet ma se shumti bojn raperat (e ktu esht fjala per rapper dhe rocker, spo flas per drogirasha, prostituta, lufta...) Nuk me ka ra me ble kurr gazet ne amerik por s'besoj qe i qesin gjith vrasjet, vrasja u bo atje shum banale, sidomos ne disa qytete ku aty edhe policia ska kurfare autoriteti...
User avatar
70's
Posts: 61
Joined: Fri Aug 06, 2010 3:02 pm
Location: prishtinë

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by 70's »

mendoj se ja ke futur kot qaq shum sa as vet nuk jeni duke e ditur !
n'amerik me prek policin me dor n'kllapa me rreh , myt .. e sheh ferrin me sy , stop futjeve palidhje
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by Zagor »

mua me pelqejn Rock grupet si Black Sabbath , Alice Cooper , Lucifer's Friend , Atomic Rooster etj. kto grupe kendojn per dreqin edhe magjin e zezë ... po nuk jan satanista ..
kjo asht njejt sikurse kanga e Frank Zappa-s Titties And Beer
It was the blackest night
There was no moon in sight
You know the stars ain't shinin'
'Cause the sky's too tight
I heard the scarey wind
I seen some ugly trees
There was a werewolf honkin'
'Long the aide of me

I'm mean 'n I'm bad, y'know I ain't no sissy
Got a big titty girly by the name of Chrissy
Talkin' about her 'n my bike 'n me . . .
'N this ride up the Mountain of Mystery, mystery

I noticed even the crickets
Was actin' weird up here
So I figured I might
Just drink a little beer
I said, "Gimme summa that what yer suckin' on . . "
But there was no reply
'Cause she was gone . . .

"Where's those titties I like so well,
'n' my godam beer!"
Is what I started to yell, then I heard this noise
Like a crunchin' twig, 'n up jumped the Devil, . .
He's about this big, . .

He had a red suit on
An' a widow's peak
An' then a pointed tail
'N like a sulphur reek
Yes, it was him awright,
I swear I knowed it was
He had some human flesh
Stuck underneath his claws
You know, it looked to me
Like it was titty skin
I said, "You sonofabifch!"
'Cause I was mad at him.
Well he just got out the floss
'N started cleanin' his fang
So I shot him with my shooter.
Said: BANG BANG BANG

The sucker just laughed 'n said, "Put it away . . .
You know, I ate her all up . . . now what you gonna say?"
YOU ATE MY CHRISSY? "Yeah! titties 'n all!"
WHAT ABOUT THE BEER THEN? "Were the cans this tall?"
EVEN HER BOOTS? "Would I lie to you?"
SHIT, YOU MUSTA BEEN HUNGRY! "Yes, this is true'.
'WELL DON'T THEY PAY Y'ALL GOOD FOR THE
STUFF THAT YOU DO?
"I can't complain when the checks come through . . ''
WELL I WANT MY CHRISSY, 'N I WANT MY BEER
SO YOU JUST BARF IT BACK UP NOW, DEVIL,
DO YOU HEAR!
"Blow it out your ass, motorcycle man! I am fhe Devil,
Do you understand?
Just what will you give me for your titties and beer?
I suppose you noticed this little contract here, . ''
YER GODDAM RIGHT, YOU SON-OF-A-WHORE,
THAT'S ABOUT THE ONLY REASON
I LEARNED WRITIN' FOR . . .
GIMME THAT PAPER ... BET YER ASS
I'LL SIGN . . . 'CAUSE I NEED A BEER, 'N IT'S TITTY-
SQUEEZIN' TIME!
User avatar
ToxicGirl
Posts: 1405
Joined: Sat Apr 12, 2008 5:14 pm
Location: Belgique
Contact:

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by ToxicGirl »

70's wrote:mendoj se ja ke futur kot qaq shum sa as vet nuk jeni duke e ditur !
n'amerik me prek policin me dor n'kllapa me rreh , myt .. e sheh ferrin me sy , stop futjeve palidhje
esht e vertet qe nihere qe te nxen policia mo e ke honger, ligji atje esht shum i rend por esht edhe e vertet qe ne disa qytete policia ska autoritet, n'amerik ka ma shum vrasje se ne krejt boten sepse atje esht vend i madh edhe per me gjojt kriminelin shum zor e kan, per qata ka vrasje atje se rrall kur i nxojn policia! E per ata reperat qe kan qef mu shetit me arm kjo nuk esht veq ne amerik por kamos ne bot, nejse shumica e kan veq per mu pozerav! Nuk po flas kot... Stop futjeve palidhje!

nejse, puna mbar atyre qe punojn, un u nisa :D
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5527
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: Je Rock-er je satanist :)

Post by dream_th »

:evilrock:: Hail Satan :evilrock::
Post Reply