zoti?!

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
Immortal.
Posts: 22
Joined: Sat Jan 07, 2012 1:01 am
Location: Dark Side

Re: zoti?!

Post by Immortal. »

Zoti egziston, krijuesi!
Ama aj Zoti i muslimaneve, katolikve e budistave jo! Aj zoti qe fshihet mbas librave e ritualeve fetare nuk egziston!
Mendimi jem, ska nevoje me mar kerkush per ofendim e as mem ofendu, nese doni diskutim ju mirepres! :)
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: zoti?!

Post by rock_boy18 »

e cili zot ekziston ?? cilat jon ligjet e atij Zoti ???
le mos fol palidhje , niher ja niset ska zot e bla bla bla e tash jo ka po sosht aj qe po mendoni ju ...
perderisa pi thu Zot , po nenkupton qe osht qa aj Zoti qe besojm , nejse :roll:
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: zoti?!

Post by 6POUNDER »

a sdo me mu pergjigj kerkush ne qato pytje ma heret qe i bona a ?
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: zoti?!

Post by darian »

6POUNDER wrote:a sdo me mu pergjigj kerkush ne qato pytje ma heret qe i bona a ?
po qe un ti jepi pergjigjet e sakta te vertetume jo veq prej njerzve:

ti ke pyt

a mundet zoti me kriju ni send te madh sa qe nuk mundet me qu as ai vet?

pergjigjia osht po.
e maron ni guri tmadh sa kryt ton edhe bohet kishe spo munet me e qu ;)


a mundet zoti me i dhon fund qenies se tij

ktu pergjigjen e ki jo se zoti se ka maru veten po e kan maru njerzt kshtu pra ai nuk egziston jasht menjes se njeriut edhe pra smun i jep vetes fund per pa i myt ton njerzt ne toke e qe besa edhe shtazet.
gmoore;
Posts: 5
Joined: Sat Aug 25, 2012 7:38 pm

Re: zoti?!

Post by gmoore; »

Egziston e mira , egziston edhe e kunderta e saj e keqja .. kshtu pra edhe me materien ,, eshte materia eshte edhe antimateria ..
Antimateria eshte diqka qe krijohet nga hiq !! Kete te fundit njeriu asnjehere nuk mund me e kriju .. pasi qe kjo egziston duhet te egzistoj edhe diqka tjeter qe ta kete krijuar antimaterien .. e kush tjeter perveq Zotit..
Zoti egziston patjeter ..

Te gjitha proceset ne natyre shkojn kah gjendja me probabilitet me te ulet tek ajo me probabilitet me te lart.. kshtu sistemi kalon nga rregulli kah kaosi nese ai i nenshtrohet ndonje procesi kuptohet .... Krijimi i universit eshte i vetmi proces ne natyre qe spontanisht ka shku nga kaosi kah rregulli , nga nje shperthim tejet i madh ne hapsire eshte kriju nje harmoni e perkryer , nje rregull i papare .. nga kjo neve na ben te dijm se egzoston Zoti. Si ka mundesi me ta hedh bomben ne shtepi edhe me u rendit rrobat ne dollape.. si ka mundesi !!!!
Post Reply