Qfare Personaliteti jeni ju ?

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by kresha7 »

Qfare Personaliteti jeni ju ?
ishalla e kuptoni qit tem ok ktu bahet fjala qfare personaliteti jeni i fort i lig
a jeni i qendrushem ne jeten e perditshme etc etc
Kam harru qysh thirren 4 typet e personalitetit sipas hypocratit nejse nashta naj kush i din edhe shkrun qka jan ata tanshi mundet najkush me kalxu qfare personaliteti she aii person ne vetveten
User avatar
The Green
Posts: 4079
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:59 pm

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by The Green »

Jom tip qe kur ti pikna ni punes se la pa e ba. Munona gjith me ju nimu tjerve sa kom munsi.
Jom person qe m'besojne kejt, edhe kurre nuk i shkeli parimet e mija.

Po, optimist nuk jom shume!
User avatar
unike
Posts: 1009
Joined: Tue Jan 08, 2008 4:08 pm
Location: tirane

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by unike »

atehere, si e di une : bazat e personalitetit jane: karakteri, temperamenti, emocionet, shprehite, inteligjenca, motivet...e kam te fresket fare se po i studioj tash ne shkolle..nese per tipe te personalitetit nenkupton 4 llojet e temperamentit te njeriut , atehre jane si vijon

(temperament=menyra e reagimit te robit ndajngacmimeve te jashtme)

SANGUIN-reagon shpejt ndaj ngacmimeve te jashtme, emocionet nuk zgjasin shume, ndaj kaon ne shume egjndeje emocionale lehtesisht, nga gezimi ne zemerim ( that's me...po ktij tipi i shkon njehere informacioni ne tru, seshte plloc fare)

FLEGMATIK-i ngadaleshem ne sjellje, qendrime, reagime, emocione jo te forta dhe qe i shfaq me veshtirsi. reagim i ngadalte, neglizhente

KOLERIK(pllocat :lol: ) emocione te forta qe ndikojne ne marrjen e shpejte te vendimeve,per tju kundervene ngacmimeve te jashtme, personi reagin MENJEHERE, madje dhe per gjene me te vogel.ndienja e zemerimit dhe inatit eshte e thkesuar dhe shfaqet shpejt

MELANKOLIK-natyre e terhequr, akumuluese , hakmarrese, reagim i vone ndaj ngacmimeve te jashtme..persona qe fyhen lehte, e s'harrojne, i perjetojne shume humbjet e pengesat ne jete...
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by cimi_rhcp »

unike wrote:atehere, si e di une : bazat e personalitetit jane: karakteri, temperamenti, emocionet, shprehite, inteligjenca, motivet...e kam te fresket fare se po i studioj tash ne shkolle..nese per tipe te personalitetit nenkupton 4 llojet e temperamentit te njeriut , atehre jane si vijon

(temperament=menyra e reagimit te robit ndajngacmimeve te jashtme)

SANGUIN-reagon shpejt ndaj ngacmimeve te jashtme, emocionet nuk zgjasin shume, ndaj kaon ne shume egjndeje emocionale lehtesisht, nga gezimi ne zemerim ( that's me...po ktij tipi i shkon njehere informacioni ne tru, seshte plloc fare)

FLEGMATIK-i ngadaleshem ne sjellje, qendrime, reagime, emocione jo te forta dhe qe i shfaq me veshtirsi. reagim i ngadalte, neglizhente

KOLERIK(pllocat :lol: ) emocione te forta qe ndikojne ne marrjen e shpejte te vendimeve,per tju kundervene ngacmimeve te jashtme, personi reagin MENJEHERE, madje dhe per gjene me te vogel.ndienja e zemerimit dhe inatit eshte e thkesuar dhe shfaqet shpejt

MELANKOLIK-natyre e terhequr, akumuluese , hakmarrese, reagim i vone ndaj ngacmimeve te jashtme..persona qe fyhen lehte, e s'harrojne, i perjetojne shume humbjet e pengesat ne jete...

poget une kokna SANGUIN edhe KOLERIK.

kogja shpejt bohna nervoz, reagoj kogja shpejt, ndjenja e zemrimit edhe inatit un shfaqen kogja shpejt. (qeshtu qysh i ka spjegu kjo qika ;) )

perndryshe jom njeri shum i drejt, shum shum i sakt, edhe hiq sjom rrenc, skm qef me rrejt.
Ni sen qe ja thom dikujna, kushedi se qka sakrifikoj veq me dal qashtu qysh kom than. Jom shum i besushem edhe shum miqsor. ;)

qeshtu, ejvalla ;)
User avatar
unike
Posts: 1009
Joined: Tue Jan 08, 2008 4:08 pm
Location: tirane

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by unike »

kuku...kur mbarojne reklamat????? :lol: :lol: :lol:

ps: kur bohesh nervoz shpejt, e reagon shpejt, perndryshe kur je kolerik, eshte shume e veshtire me qene i drejte,se sje i kthjellet..
SPIRIT OF DEATH
Posts: 346
Joined: Mon Feb 18, 2008 6:08 pm

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by SPIRIT OF DEATH »

kam tipare edhe te personave kolerik edhe te atyne melankolik,jam hakmarrese ,nuk e fyj asken pa arsye,ndoshta shpejt bi ne depresion po besa edhe shpejt me kalon.nuk me mungon edhe krenaria :shsmile: :shsmile:
SPIRIT OF DEATH
Posts: 346
Joined: Mon Feb 18, 2008 6:08 pm

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by SPIRIT OF DEATH »

unike wrote:atehere, si e di une : bazat e personalitetit jane: karakteri, temperamenti, emocionet, shprehite, inteligjenca, motivet...e kam te fresket fare se po i studioj tash ne shkolle..nese per tipe te personalitetit nenkupton 4 llojet e temperamentit te njeriut , atehre jane si vijon

(temperament=menyra e reagimit te robit ndajngacmimeve te jashtme)

SANGUIN-reagon shpejt ndaj ngacmimeve te jashtme, emocionet nuk zgjasin shume, ndaj kaon ne shume egjndeje emocionale lehtesisht, nga gezimi ne zemerim ( that's me...po ktij tipi i shkon njehere informacioni ne tru, seshte plloc fare)

FLEGMATIK-i ngadaleshem ne sjellje, qendrime, reagime, emocione jo te forta dhe qe i shfaq me veshtirsi. reagim i ngadalte, neglizhente

KOLERIK(pllocat :lol: ) emocione te forta qe ndikojne ne marrjen e shpejte te vendimeve,per tju kundervene ngacmimeve te jashtme, personi reagin MENJEHERE, madje dhe per gjene me te vogel.ndienja e zemerimit dhe inatit eshte e thkesuar dhe shfaqet shpejt

MELANKOLIK-natyre e terhequr, akumuluese , hakmarrese, reagim i vone ndaj ngacmimeve te jashtme..persona qe fyhen lehte, e s'harrojne, i perjetojne shume humbjet e pengesat ne jete...
thnx teper per keto shenim dhe udhezime,man
User avatar
unike
Posts: 1009
Joined: Tue Jan 08, 2008 4:08 pm
Location: tirane

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by unike »

[/quote]
thnx teper per keto shenim dhe udhezime,man[/quote]


woman, lady...not man...not man at all 8)
User avatar
VenoM
Posts: 1316
Joined: Sun Jan 01, 2006 3:50 am

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by VenoM »

qitni edhe numrat e telefonaU
User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by kresha7 »

User avatar
Hosefinë
Moderator
Posts: 2116
Joined: Mon Oct 30, 2006 3:54 pm
Location: World

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by Hosefinë »

tip fosforik
Voodoo Child
Posts: 3171
Joined: Mon Jan 01, 2007 7:25 pm

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by Voodoo Child »

kromozom
User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by santana »

personalitet inson
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by 6POUNDER »

boll buRR i mire me doket vetja :)
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Qfare Personaliteti jeni ju ?

Post by SOPRANO »

jan kater lloj te personaliteteve

1.budall i keq

2.budall i mir

3.i meqem i keq

4.i meqem i mir

un jam ndermes te dytes edhe te katertes...

shkojm me ni mister green :mrgreen:
Post Reply