mu qu jerum

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
kresha7
Posts: 1237
Joined: Sat May 26, 2007 6:36 pm
Location: Somewhere else then you !!
Contact:

Re: mu qu jerum

Post by kresha7 »

Valla ky eshte sen shume i thjesht na prej psychologjise e dim se njeri enderron sepse perpunon te dhena qe i ka ba qat dite e ata manifestohen permes endrave e te qumja ne pramje eshte e njeta arsy sepse njeri veq i shendron qata levizje ne enderr ne realitet ska lidhje me smuj sen se sakonisht personat qe qohen e kan te perkoshem kur jan ne shtress pershembull nuk eshte e thane qe zhdo nate qohet jerum qohet ne 1 koh kur eshte ne shtress te madh e tani mo jo nashta po veq sma mer menjda edhe une jam qu jerem 13 her ne jeten tem :oops: kshtu qe po foli nga prevoja
User avatar
JOHN BON JOVI
Posts: 841
Joined: Sun Aug 13, 2006 10:55 pm
Location: Atje ku CIA, FBI, M16 & Anti-terroristat i luftojnë Talebanët & Wahabistat

Re: mu qu jerum

Post by JOHN BON JOVI »

V | a G r a wrote:Op edhe mu um ka ndodh mu zgju jerum por un kohes te fundit pe kom edhe 1 si ta quaj problem ... sa jom tu flejt um ndodh me i ndegju njerzit qe jon zgjut . psh . ai um fol un ja kthej pergjegjen amo osht 1 kllap qe spo di as qysh me pershkru :( um ka ndodh qe krejt 1 sekret vllaut me ja tregu qashtu kur i kom hap syt e kom vrejt perpara meje :( un sen pa dit ne at far kllape a ai tu um marr mue ne pytje :( ...

qka i thojn ksaj a osht edhe kjo lloj jerum ....

a ta bojke: "I dua emrat, i dua emrat dhe kush jon ata" :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:
new
Posts: 34
Joined: Fri Aug 01, 2008 4:56 pm

Re: mu qu jerum

Post by new »

une kom ni qe njerzt qe nuk jone te qete gjate dites... ata qe i jepin zor per gjithqka... qe se kane asni pik qetsie mrena Qenjes tyne... edhe gjat nates e manifestojn qet sen dmth tu u qu jerm. se bajagi gazep valla:P duhen mu munu najqysh edhe naten
e me pa veq naj onderr t rond najsen sju del boll,,, lypin najsen ma hEavy
User avatar
Hosefinë
Moderator
Posts: 2116
Joined: Mon Oct 30, 2006 3:54 pm
Location: World

Re: mu qu jerum

Post by Hosefinë »

Personat qe qohen jerem e gjejn qelsin gjithmone per me dal jasht pa mar parasysh ku e mshefin.
Ju kisha preferu me shti qelsin me ni kofe me UJ,se kur bjen tipi/tipesha e jermit nkontakt me ujin i del gjumi.

:lol: po zajabati be.
User avatar
papy_hr
Posts: 230
Joined: Tue Nov 25, 2008 3:35 pm
Location: prizren

Re: mu qu jerum

Post by papy_hr »

mka ra rasti mu qu jerm po don sboj veq qe i boj do puna ma mir se normal kur jom.niem kom ni ni rast kur...tipi kur ka marr me ra ngjum ka ra me dert se neser duhet mu qu heret mi palu drut qe i ka qa.qaq prej deritit tu ja bajt,u qu jerm naten i ka shti krejt.mengjes kur i kan pa drut mrena jon qudit kur kan shku te aj krejt i pelyer en krevet...E QATA NA SI POPULL DUHET ME FLEJR NA SHUM SE JERM PUNOJM MA SHUM :shsmile: :shsmile:
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: mu qu jerum

Post by Che !!! »

tema sosht hiq interesant :?
deri mu ateher kur tregon soprano qa ka bo :P
ahgaghagha
e ksi shport e orman sen pa u pshur njastek qe flen !! e met ja fut gjum opet !!
User avatar
Leerim
Posts: 778
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:31 am
Location: LNU

Re: mu qu jerum

Post by Leerim »

e tqohet kajher edhe jerum tybe :P:P
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: mu qu jerum

Post by portnoy »

Kur njeri ka shqetsime,kur nuk je rahat kur te flen,nese ta ka ndodh diqka,ka edhe shume sene tjera qe te shtin mu qu jerum,..
Une e kam pas ni provoje te madhe hehe jam qu shume her,nasht qdo te dyten dit,ne periudhen 95-99
prindt e mi e kane gjet pse jam qu,se kam kqyr deri vone filma kjo ka ndodhe vetem para lufte,..Fmijt nuk ban me kqyr filma action,horror,etj...hehe
Ka ndodhe edhe kur kam pas vetedije ,veq skam mujt me nal veten,qajo m'frikson edhe tash edhe pse s'qona ma ...
per qeta me te kuqe deshta me pyt pse ndodhe ,a qysh nese din naj kush naj sen,..flm
Zana E Malit
Posts: 2147
Joined: Sun Apr 06, 2008 11:18 pm
Location: United Mitrovica

Re: mu qu jerum

Post by Zana E Malit »

niher e maj nMend jom qu kom dal jasht nObor naten , kom dal kishe me lyp vllaun ... :roll:
Zank1ce
Posts: 1750
Joined: Sat Oct 08, 2005 3:19 am
Location: 0290/70000

Re: mu qu jerum

Post by Zank1ce »

Andrrat edhe mu qu jerem ,jon 2 sene qe spo mujn me zbulu ilaqin per to .

aSnjona skan far perkufizimi ,thjesht sheh andrra ,thjesht qohesh jerem.
Dissonant
Posts: 1033
Joined: Sun Jan 27, 2008 1:02 pm

Re: mu qu jerum

Post by Dissonant »

Shtine doren ner pantolla edhe e she qa o mu qu jerum :mrgreen:
User avatar
Aria
Posts: 1092
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:03 pm

Re: mu qu jerum

Post by Aria »

Me spjegu hmm.. ska përmasa tcaktume! M`ndodh shpesh mu qu jerum, se ndjej vetën, se mbi'zotroj vetën, po prap bi n`qetsi e vazhdoj gjumin...
AlbiRockPearlJam
Posts: 549
Joined: Wed Jan 09, 2008 8:30 pm
Location: Master of puppets

Re: mu qu jerum

Post by AlbiRockPearlJam »

Kur kom naj problem gjat dites,kur jom tu kalu neper momente stresi..m'ndodh mu qu jerm gjat nates.
User avatar
Dr.SkaL.
Posts: 1079
Joined: Sat Apr 21, 2007 1:03 pm
Location: Khazad Dum

Re: mu qu jerum

Post by Dr.SkaL. »

Pandemonis wrote:fenomen shume interesant. ka ndodhe njeri e ka myt njerin kur eshte qu jerem, ne kanada nese nuk gaboj, edhe se ka dit as vet cka ka bo, edhe me kerr me dure te pergjakne ka shku te policia edhe ju ka thon "i think i'v killed someone" edhe pregj gjygjit eshte shpalle si i pafajeshem!

i njejti rast ne gjermani, ku njoni e ka myt gjyshen e vet me sakice po sipas gjygjit eshte e pamujtne qe me nje te rame shume precize ne "jemermi" me myte dikon.pastaj nje psikolog e boni ni test edhe e hiponotizoj njonin, edhe i tha, shko ne dhomen tjeter, mere cekicin, edhe eja ketu edhe ngule kete gozhde ne cung. ai pat mundesi qe ne mes gjith atyre veglave ,e zgjedh cekicin, edhe erdh edhe e nguli gozhden ne cung, dmth sipas keti experimenti, mundet njeri shume preciz me kone edhe ne jeremi.....edhe mundet njerin me myt!

e kom pa ket dokumentar edhe une !! ne galileo mos gabofsha!
User avatar
AlcoholicA
Posts: 140
Joined: Sat Jan 03, 2009 6:08 pm

Re: mu qu jerum

Post by AlcoholicA »

edhe mu ky fenomen..mka ndodh shpesh kur jom kon ma e vogel..u pata qu naten tu hec..jom hi n wc..n kad(vaskë) edhe tu dasht me bo tush..kur e kom lshu ujin n kam...jom kfill::..e tmerrume..
hor mpat bo mami tum zajeb per qit sen :lol:
Post Reply