Pse filozofet jane ateista ?

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

poison-boy
Posts: 240
Joined: Sat Jan 07, 2006 4:30 pm
Location: poison world

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by poison-boy »

Clavicula wrote:Pasion Boy,
Po na fole neve per ni kategoi qe une i quj injoranta, qata i haje qato froe qe po thu ti, si t'ja nis me ngu muzike po pika bari e po shfrenojka lej ato kopalla. Ka njerez qe ngojne muzike edhe nuk idolllizohen me kangtaret qe i dojne harroj ato sene.

Kejt qysh po thu ti koka puna te idollat edhe mu bo sikur ata, e kjo pi bjen qe na me ja nis me mgu ilahi po bojshmi si Adem Ramadani, qe ma mire bona magar se Adem Ramadan.

Mire e tha Voodoo Chilld, filozofat thellohet edhe lypin pergjigje, amo edhenum munesh me thon qe krejt filozofat jon ateista se ka edhe asi edhe ksi.

A kur po ma krahason Nju Jorkun me Arabin :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:, po me doket qe t'u ka ngaterru me naj qytet te shkrete.


ahahah more i padijshem sdi sa je ne dijetni qe 7% e gjith amerikes i takon sauditve dikund rreth 800 miliard dollar ose edhe ma shum sdi sa e din ti kit sen ok kalo mir hulumto
poison-boy
Posts: 240
Joined: Sat Jan 07, 2006 4:30 pm
Location: poison world

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by poison-boy »

SadButTrue wrote:
poison-boy wrote:
SOPRANO wrote:poison-boy nese vazhdon keshtu,postimet do te shlyhen...tema osht per fillozof ateist,nuk osht ateizmi vs islami,e as fillozofia vs islami...dalloj kto...nese nuk din kurgjo me shtu rreth asaj pse fillozoft jan ateista...me na dhon pergjegje te kapshme,qe perputhen me temen...ateher mos shkruj se do te shlyohen postimet


vazhdojm
ok be soprano ska problem qysh te thuesh ti ktu ti je moderator une sjam, kejt ne rregull ama duhesh me kuptue edhe ti ni sen se ni tem nuk mund te shtjellohet e vetmuar pa "vjedhur" edhe nga temat tjera sepse per ndryshe jet bosh e that pa kuptim sikurse edhe jeta qe asht nje lloj zingjiri ashtut edhe kjo tem asht zingjir qe fillon dikund por mbaron dikund tjeter kshtut qe ska problem e bajm si thue ti

e sa per filozof kejt jane te qmendur ne menyre te menqur, se pari qmendin vetveten pastaj qmendin te tjeret me pyetje te kota pa pergjigjeje por edhe nese ia gjejn pergjigjejen prap vazhdojn me pyetjen e famshme PSE PSE PSE PSE PSE pa u ndalur fare.Me nje fjal filozofia asht kopsht me livadhe mendimesh disa te menqura disa te qmendura- E filozofet jane ata qe kullosin ne livadhet me mendime te menqura deri sa nje dit hyn ne livadhin tjeter.
a nuk osht kjo filozofi a?! :D
jo sesht filozofi asht thjesht menimi jem
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by Clavicula »

poison-boy wrote:
Clavicula wrote:Pasion Boy,
Po na fole neve per ni kategoi qe une i quj injoranta, qata i haje qato froe qe po thu ti, si t'ja nis me ngu muzike po pika bari e po shfrenojka lej ato kopalla. Ka njerez qe ngojne muzike edhe nuk idolllizohen me kangtaret qe i dojne harroj ato sene.

Kejt qysh po thu ti koka puna te idollat edhe mu bo sikur ata, e kjo pi bjen qe na me ja nis me mgu ilahi po bojshmi si Adem Ramadani, qe ma mire bona magar se Adem Ramadan.

Mire e tha Voodoo Chilld, filozofat thellohet edhe lypin pergjigje, amo edhenum munesh me thon qe krejt filozofat jon ateista se ka edhe asi edhe ksi.

A kur po ma krahason Nju Jorkun me Arabin :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:, po me doket qe t'u ka ngaterru me naj qytet te shkrete.


ahahah more i padijshem sdi sa je ne dijetni qe 7% e gjith amerikes i takon sauditve dikund rreth 800 miliard dollar ose edhe ma shum sdi sa e din ti kit sen ok kalo mir hulumto
Mire qe po ka njerez te dijshem valla, mos me te pas ty avavava kerka hic, as qent nuk na hajne.

Amerika i mirepret krejt ata qe dojne me jetu si njerez, as nuk u fur qytetaret qe e ndojne fejen, i denon ata qe i thejne ligjet edhe paraligjit jon te barabart.

Une po te thom qe Amerika t'u paska perzi me far Katari a u ta di une :D :D :D
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by Therion »

...se ata e hajn veq Tulin e bukes!?
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by Al-Shama »

shume e thjesht jane vetem 2 gjana
njera asht mosdija tjetra kokefortesia (posaqerisht kur i sheh faktet nuk i pranon ato nga kokefortesia).
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by SOPRANO »

Al-Shama wrote:shume e thjesht jane vetem 2 gjana
njera asht mosdija tjetra kokefortesia (posaqerisht kur i sheh faktet nuk i pranon ato nga kokefortesia).

:shsmile:

um falni

vazhdojm
poison-boy
Posts: 240
Joined: Sat Jan 07, 2006 4:30 pm
Location: poison world

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by poison-boy »

Clavicula wrote:
poison-boy wrote:
Clavicula wrote:Pasion Boy,
Po na fole neve per ni kategoi qe une i quj injoranta, qata i haje qato froe qe po thu ti, si t'ja nis me ngu muzike po pika bari e po shfrenojka lej ato kopalla. Ka njerez qe ngojne muzike edhe nuk idolllizohen me kangtaret qe i dojne harroj ato sene.

Kejt qysh po thu ti koka puna te idollat edhe mu bo sikur ata, e kjo pi bjen qe na me ja nis me mgu ilahi po bojshmi si Adem Ramadani, qe ma mire bona magar se Adem Ramadan.

Mire e tha Voodoo Chilld, filozofat thellohet edhe lypin pergjigje, amo edhenum munesh me thon qe krejt filozofat jon ateista se ka edhe asi edhe ksi.

A kur po ma krahason Nju Jorkun me Arabin :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:, po me doket qe t'u ka ngaterru me naj qytet te shkrete.


ahahah more i padijshem sdi sa je ne dijetni qe 7% e gjith amerikes i takon sauditve dikund rreth 800 miliard dollar ose edhe ma shum sdi sa e din ti kit sen ok kalo mir hulumto
Mire qe po ka njerez te dijshem valla, mos me te pas ty avavava kerka hic, as qent nuk na hajne.

Amerika i mirepret krejt ata qe dojne me jetu si njerez, as nuk u fur qytetaret qe e ndojne fejen, i denon ata qe i thejne ligjet edhe paraligjit jon te barabart.

Une po te thom qe Amerika t'u paska perzi me far Katari a u ta di une :D :D :D
o shoki me ty skam qa baj ma replika se jom ka e shoh qe sja vlen i sheh faktet edhe prap fillozofon palidhje ajde tkishe than najsen po sje ka thue sen se smu ka perzi mue amerika hiq, e ku hamamin po e din ti qysh asht amerika e qa ka ne ta kur sje kan kurr bre burr fol me naj fakt a me naj sen qe munesh me mbrojt e jo fjal kallabllak baraz me kurgju
User avatar
bett
Posts: 3782
Joined: Mon Nov 26, 2007 7:21 pm
Location: Killadelphia

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by bett »

se mendon se jan t zot vetvetit . zot jan perveti :oops:
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by SOPRANO »

paj fillozoft i kan kriju fet "moderne"(monoteiste)...shum prej tyre te mevonshem,e kan dit se ne qfar niveli kan qen kolegt e tynve,dhe ne cilet letra kan lu...per at jan ateista
SadButTrue
Posts: 1410
Joined: Tue Sep 14, 2004 6:54 pm

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by SadButTrue »

une jam filozof por nuk jam ateist :D

qe nje me nje milion, por sepaku e prisha sistemin e temes! :D
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by Clavicula »

poison-boy wrote:o shoki me ty skam qa baj ma replika se jom ka e shoh qe sja vlen i sheh faktet edhe prap fillozofon palidhje ajde tkishe than najsen po sje ka thue sen se smu ka perzi mue amerika hiq, e ku hamamin po e din ti qysh asht amerika e qa ka ne ta kur sje kan kurr bre burr fol me naj fakt a me naj sen qe munesh me mbrojt e jo fjal kallabllak baraz me kurgju
Mu num me jeton naj kush i familes ka Sahara se ne USA kom boll, edhe e di qysh osht hiq pa shku. K'shtu qe na i dina k'to sene edhe mos u muno me me kallxu kopalla se nuk te shiten ato fore te baci Clav.
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by portnoy »

SadButTrue wrote:une jam filozof por nuk jam ateist :D

qe nje me nje milion, por sepaku e prisha sistemin e temes! :D
I prisht u kane,ska veq filozofa=ateista,... :)
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by SOPRANO »

SadButTrue wrote:une jam filozof por nuk jam ateist :D

qe nje me nje milion, por sepaku e prisha sistemin e temes! :D
ka fillozof ateist dhe agnostik...mirpo religjioz jo...religjiozt se bojn pytjen "pse"...se nuk guxojn..nga frikrespekti
SadButTrue
Posts: 1410
Joined: Tue Sep 14, 2004 6:54 pm

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by SadButTrue »

SOPRANO wrote:
SadButTrue wrote:une jam filozof por nuk jam ateist :D

qe nje me nje milion, por sepaku e prisha sistemin e temes! :D
ka fillozof ateist dhe agnostik...mirpo religjioz jo...religjiozt se bojn pytjen "pse"...se nuk guxojn..nga frikrespekti

wow njeri, une te koksha One Of the Kind!!! :o
User avatar
TALEBANI
Posts: 1914
Joined: Thu Mar 23, 2006 10:45 pm

Re: Pse filozofet jane ateista ?

Post by TALEBANI »

SOPRANO wrote:
SadButTrue wrote:une jam filozof por nuk jam ateist :D

qe nje me nje milion, por sepaku e prisha sistemin e temes! :D
ka fillozof ateist dhe agnostik...mirpo religjioz jo...religjiozt se bojn pytjen "pse"...se nuk guxojn..nga frikrespekti

se nuk e kamë lamin e tyre qe ka far faktesh, ska shkenc aty, po veq filozofojn qaty, veq llaf, pastaj e bajn si shabllon, cili del e ska qitë diqka ne dritë, ska qysh mu ba dikushi, e keshtu mu shit ma intelektual para nxansave, kallxohet ateist, laik, e sene vene. Eshte interesant se ne shumicen e rasteve nepër shkolla keshin me profat e filozofis, psikologis, sociologjis, etj. Ktyne here u kanë edhe landa ''marksizëm e leninizem'' e edhe ne kete land qishtu u shku puna.
Post Reply