Do pytje n'Filozofi

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
xeni4eva
Posts: 1767
Joined: Sun Dec 16, 2007 1:41 pm
Location: Gates Of Valhalla

Re: Do pytje n'Filozofi

Post by xeni4eva »

thjesht keni mujt me than spo i dim as na
User avatar
username
Moderator
Posts: 3032
Joined: Fri Apr 20, 2007 11:29 pm
Location: Hypocrisy

Re: Do pytje n'Filozofi

Post by username »

"I am not who I think I am and I am not who you think I am, but I am who I think you think I am."
LaddyDianna
Posts: 1
Joined: Thu Nov 01, 2012 4:14 pm

Re: Do pytje n'Filozofi

Post by LaddyDianna »

Lilonius wrote:O sa i kom ra pishmon per cdo detyre qe ja kom zgjedh dikujt, sidomos kur me njohtesi te ndryshme qata njerz te cilve une jav kom bo projektet shkollore(per hire te shoqerise) gjith kan marr bursa e kan zone vende te punes a mu kerkush send sum ka afru.

Po shqyyr zotit sot jam me nje vend ku nuk kom ksi probleme edhe ku puna edhe merita e vertet paguhet.

Me mujt une ta fshi temen.

Qe po ti boj do pytje une ty:

1. A nuk te vjen marre ne forum me lyp detyrat me ti zgjedh?
2. Nese ski ni ide spaku per pytjen e pare, pse nuk e len shkollen krejt e me marr naj zanat se spo meritojshe me harxhu resurse as familjare as shoqerore?
3. Neser kur thu e kom dhone provimin/landen e filozofise a na permend neve ne forum qe ti kem zgjedhe detyrat (normal nese ti zgjedhim)?
4. A ki hiq naj marre per aftesite tuja intelektuale qe pe qet veten posht tu lyp prej tjerve detyrat tua mi bo?

E shoh qe ke shkruar kohe me pare mbi kete teme, megjithate une pata rastin ta shoh tani(fare rastesisht hasa ne te), dhe nuk u permbajta pa ti thene ca fjale!!
Nga ajo qe ke thene me larte shoh qe te pelqeka ta luash te "avamcuarin", gjoja une thash dicka (ndersa ne realitet s`ke thene gje)!
Keto budallalliqet qe i ke shkruar, e qe i ke vene me numra, jane fjale boshe. Megjithate ke bere mire qe i ke renditur ne kete menyre, sepse budallalliku nr.1 e meriton te jete aty, sepse aty fillon injoranca jote! Lind pyetja PSE?-Sepse ke thene: "A nuk te vjen marre ne forum me lyp detyrat me ti zgjedh?"...Zoteri te kerkosh ndihme nuk mund te quhet turp...turp eshte te merresh me pune te pista, ose te besh dicka qe ule karakterin tend! Ai qe ka kerkuar ndihme nga ju, e ka bere sepse nga rrethi ne te cilin jeton nuk ka pasur dikend per ta ndihmuar, dhe si zgjedhje paresore i eshte kujtuar ky forum!
Budallalliku me nr.2 qe ke thene ti, e qe nuk ngelet hic me mbrapa atij nr.1 eshte:"Nese ski ni ide spaku per pytjen e pare, pse nuk e len shkollen krejt e me marr naj zanat se spo meritojshe me harxhu resurse as familjare as shoqerore?"...Per ca pyetje te shpifura te lihet shkolla? :o C`eshte me ty idiot?Filozofia nuk eshte lende qe ia kap secilit, dhe ti thua per filozofine ta lere shkollen ai?NUK ESHTE E RENDESISHME VETEM TA KESH TRURIN SI ORGAN(dhe ta bartesh kot), DUHET EDHE TA PERDORESH ATE O KOKETRASHE!!
Nr.3 ke thene: "Neser kur thu e kom dhone provimin/landen e filozofise a na permend neve ne forum qe ti kem zgjedhe detyrat (normal nese ti zgjedhim)?"...Perveq idiotllekut paske edhe nje te mete tjeter, karakter te dobet!Nese i ben dikujt nje te mire, duhet ta besh pa kerkuar asgje ne kembim( ne kete rast "levdata")!
Nr.4 ke thene:"A ki hiq naj marre per aftesite tuja intelektuale qe pe qet veten posht tu lyp prej tjerve detyrat tua mi bo?"...I vetmi qe ka poshteruar veten ketu je ti, o tru peshk!!
Fare per fund:Marrezite qe ti prodhon truri yt i vockel ne bashkepunim me ato te paktat mend qe posedon, te lutem ti mbash per vete, sepse keshtu fsheh budallane qe je ne te vertete, dhe njekohesisht shkakton me pak kokedhembje tek ata te cilet kane me shume intelekt se ty!!
P.s:Nese nuk kishe idene si ti ndihmoje ne filozofi, pse djallin komentoje?!Apo ndoshta e bere per t'u treguar te gjitheve qe je ARROGANT? Nese kete e deshiroje, te uroj sepse ke arritur qellimin...tregove qarte qe je i PAVLERE :lol: (sikur edhe shume te tjere ketu :) :lol: !
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Do pytje n'Filozofi

Post by darian »

ja ke qih robt plako
Post Reply