Manchester United F.C

Gjithcka per football
User avatar
The Red Devil
Posts: 184
Joined: Sun May 02, 2010 12:23 pm

Re: Manchester United F.C

Post by The Red Devil »

Man United,2 pike me larte,ohoho!
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Manchester United F.C

Post by Clavicula »

SprinT wrote:qka ju gjet juveee jeni inspiru me barcen mdoket. bravooooo
haver po gabon, se manchesterin e ka karakterizu sulmi vrases, gjithmone jon shquper sulm, qyr nista hala e man rekordin me 12 golla ne ch.lper ni sezon, dhe ne pl, osht sulmi ma i fuqishem ne histori, kerkush hala s'ka dhon golla ma shume. kshtu qe befasi o kon qe nji kohe nime si rond kemi shku, ama prap pa asnji humbje deri qetu nuk o pak edhe kjo pune :)

tash ka fillu sezoni per neve, plus ksaj sa te nakthehet edhe nji fenomen i qujtun valencia se ka me i pallu ren ne p.l
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

eh ka harru ky djali qe 1far vakti barcelona ska pa drit me sy ... kur u bojke manchesteri kapion i 3fisht per 1 sezon .. o fjala per ma moti ..! a per kit sezonen qe e pat ekipin mat mire t'gjitha kohnave .. phaj ska pas nonqim qe kan bo loj ma efektive edhe me ma shum goll kurr ... se mancha se ka bo at lojen me pasu me mbrojtsa po ti ka zhagit .. kundershtart edhe i ka qu te shpija me ka 7:1 .. si qiftin e romes .. n'champions.. !
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

shum gazep se n'qat periudh krejt u bon me manchesterin , bile mshkojshin nerva :S
User avatar
MUSE
Posts: 244
Joined: Thu Jun 03, 2010 5:26 pm

Re: Manchester United F.C

Post by MUSE »

:lol:
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Manchester United F.C

Post by Evermore »

Image
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Manchester United F.C

Post by SprinT »

GzI3mOsS wrote:eh ka harru ky djali qe 1far vakti barcelona ska pa drit me sy ... kur u bojke manchesteri kapion i 3fisht per 1 sezon .. o fjala per ma moti ..! a per kit sezonen qe e pat ekipin mat mire t'gjitha kohnave .. phaj ska pas nonqim qe kan bo loj ma efektive edhe me ma shum goll kurr ... se mancha se ka bo at lojen me pasu me mbrojtsa po ti ka zhagit .. kundershtart edhe i ka qu te shpija me ka 7:1 .. si qiftin e romes .. n'champions.. !
jaran mos fol per pasime e per ksi sene se veq e idh .... barcelona o ekipi i vetem ne bot qe ta man topin 7 min edhe ta rras goll ... as ni ekip nbot nuk munet me bo si barcelona tike-taken ata harro e ki .... ( gooooolla nuk asht goll e gjun portieri topin ne gjys ni lojtar tjter ja gjun te golla aj e jep goll ... golla osht goll kur ta tjerr topin 5 min neper fush e ta rras goll kur tlodhesh me shpirt tu e kqyr ku asht topi qaj asht art )e mos fol tani per 3 kupa ni sezon e sene se dihet kush i ban ka 6 edhe e majm at ritem hale.
qofse spriton hin kqyre gollin e 2 kunder realit edhe tmujsh mi njeh sa pasime jon kan deri e ka jep pedro goll ...!!!!!!
User avatar
The Red Devil
Posts: 184
Joined: Sun May 02, 2010 12:23 pm

Re: Manchester United F.C

Post by The Red Devil »

niher per niher qajo osht,pajtohna me ty sprint!
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

vallah bre po ja nis mem dhimt kryt , veq me ja nis mi vizatu senet se 100 milion keqkuptime po bijn ..! o djal ti a je tu e pa qe kom thon PERPARA barca .. para 2000 .. edhe pse jo edhe dej ka 2003-shi .. syt e mshelta i ka pas.. ska pas ekip kualitativ.. qe nja 6 7 vjet jon fantazista prej periudhes t'rijkardit sidomos .. perndryshe kerkush so tu e diskutu qe so ekipi ma i mire ne bot per momentin .. , edhe u plaka nanen ja kajsh tu kqyr football , edhe qfar tkqyrni se :D
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Manchester United F.C

Post by SprinT »

GzI3mOsS wrote:vallah bre po ja nis mem dhimt kryt , veq me ja nis mi vizatu senet se 100 milion keqkuptime po bijn ..! o djal ti a je tu e pa qe kom thon PERPARA barca .. para 2000 .. edhe pse jo edhe dej ka 2003-shi .. syt e mshelta i ka pas.. ska pas ekip kualitativ.. qe nja 6 7 vjet jon fantazista prej periudhes t'rijkardit sidomos .. perndryshe kerkush so tu e diskutu qe so ekipi ma i mire ne bot per momentin .. , edhe u plaka nanen ja kajsh tu kqyr football , edhe qfar tkqyrni se :D
te kisha kshillu me hin mi kqyr do finale 92 e do liga 99 98 97 e do sene se skoke qaq i informun per barcelonen.
Kur ka fitu corjfi e do van gala e do ronaldo e do figo e do rivaldo e do klajveerta e do qesi qe kan bo historia .... kur ka fitu barcelon tripla tjera perpos kto 6/6 kupat qe i ka bo 2008-09
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

SprinT wrote:
GzI3mOsS wrote:vallah bre po ja nis mem dhimt kryt , veq me ja nis mi vizatu senet se 100 milion keqkuptime po bijn ..! o djal ti a je tu e pa qe kom thon PERPARA barca .. para 2000 .. edhe pse jo edhe dej ka 2003-shi .. syt e mshelta i ka pas.. ska pas ekip kualitativ.. qe nja 6 7 vjet jon fantazista prej periudhes t'rijkardit sidomos .. perndryshe kerkush so tu e diskutu qe so ekipi ma i mire ne bot per momentin .. , edhe u plaka nanen ja kajsh tu kqyr football , edhe qfar tkqyrni se :D
te kisha kshillu me hin mi kqyr do finale 92 e do liga 99 98 97 e do sene se skoke qaq i informun per barcelonen.
Kur ka fitu corjfi e do van gala e do ronaldo e do figo e do rivaldo e do klajveerta e do qesi qe kan bo historia .... kur ka fitu barcelon tripla tjera perpos kto 6/6 kupat qe i ka bo 2008-09


historin e barcelones e di shum mire , per mos me thon ma mire se ti se spot ngjoh , se tek fola diqka ... nuk ke qe ja futa .. ! nuk kem tu fol per tituj po per loj me ka 7 golla .. pse po ma plas gjigiricen me ndrru tem , mos e merr per tkeq po pernime diqka so n'rregull qitu un thom krejt tjeter sen ky shkon fol tjeter sen .. para se me ardh rijkardi .. barca kur Lethal team su kon .. e ka pas 1 kluivert , overmars etj ..ka bo loj tmire .. po ncuk as afer .. ! mos u habit se 1 ekip munet me fitu tituj pse rivalt sjon nform ose .. qe ka pas fat .. kshtu qe te kesh me dije .. barca kurr ska pas ksi ekipi .. e besa bajagi i kom percell kit far ekipi se hon e don holandez kan pas .. e kan terhek vemendjen e shypcave se n'at far kohe ka 98-shi si domos qe fitoj holanda 2:1 yogosllavin e atehershit kshtu qe pot pershendes .. kqyr mos ndrro tem apet ose le futja ksaj pune se po pritoj me fol 100 her senet e njejta
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Manchester United F.C

Post by SprinT »

as qe koke i informun ti bile per dream team e barcelones qe e ka pas edhe kush u kan trajner ... kush e ka fitu ch.l edhe qfar spektakli ka bo ateher.
sido qe te jet ndrojm tem vazhdojm me man.utd se spom intereson ty me te kallzu kurgjo e me te kallzu histori ... masi pe dishe ti qe barca ka pas overmarsin me te kallzu drejt overmarsi kurfar lojtar su kan qfare ka pas barcelona ..! para tina.
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

krahaso historin e barces edhe t'manches edhee me loj edhe me qka dush veq prej vitit 1992 ( hajde po ja shtijm edhe qit lig t'kampionve ) e deri qe.. te 2003-shi spe qoj ma nelt !
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Manchester United F.C

Post by SprinT »

Europapokal der Landesmeister/Champions League: 3
1991/92
UEFA Super Cup: 3
1991/92
1996/97
Spanischer Pokal:
1990
1996/97
1997/98
Spanischer Superpokal: 9
1991
1992
1994
1996
Europapokal der Pokalsieger 4
1996/97
Spanische Meisterschaft: (20)
1990/91
1991/92
1992/93
1993/94
1997/98
1998/99

kjo asht e barcelones prej viti 1990 - 1999 pra koha per 9 vite .. kto vitet qe jon me ngjyra jon vitet qe i ka marr per ni vit triple e sene vene ... nuk qita asi kupa te mahallav po i qita krysoret qe jon jo asi turnira te thjesht qe i ka gjdo skuader po ktu jo ..
1.ch.l
2.uefa super cupa
3.Spanischer Pokal:
4.Europapokal der Pokalsieger
5.Spanische Meisterschaft:

p.s
te man.utd qiti ti .


( nime sdi pse ti qita u shpall barcelona ekipi ma i mir i 20 vitev te fundit nga komisioni kta e dim un e ti edhe krejt qe percjellin fusball ) kalo mir,
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Manchester United F.C

Post by GzI3mOsS »

pe shoh qe shum paske hulumtu po n'gjermanisht si kuptova edhe e di un qe si ka lon syt mi qel reali n'at far kohe me del bosquen .. edhe ska pas nevoj mem qit super kupa tripa .. krejt e dijn qfar ekipi ka pas mancha n'at periudh ..

perndryshe manchesteri liga t'anglis i ka mar 93,94,96,97,99(tu e shti ktu periudhen e paperseritshme qe ka fitu krejt qka i ka dal perpara , 2000,2001,2003

edhe po qe hina i kqyra shpejt do .. vite qaty .. se deri ka 97 98 m'kujtohen ashtu si n'mjegull ama .. po edhe qe i kom lon pak a shum n'harres .. e per Fa cupa e per carling cupa .. e community shielda .. pritova mi kqyr


ps. nese 1 overmars nuk o lojtar i mire .. ateher katastrof koka gjendja e perceptimit ton se qysh pi shihshe lojtart .. un met thon drejt gjeneraten e rivaldos overmars kluivert e maj n'men .. a per ato t'maradones .. veq neper dokumentare se ncuk
Post Reply