Juventus F.C.

Gjithcka per football
User avatar
Gambino
Moderator
Posts: 3084
Joined: Mon Dec 22, 2003 12:43 am
Location: JuveLandia
Contact:

Juventus F.C.

Post by Gambino »

Image

Emri i plotë Juventus Football Club
S.p. A
Llagapi La Vecchia Signora, Madama
La Fidanzata d'Italia
I bianconeri
Le zebre
"Juve"
Themelimi nëntor,1897
Arena Stadio delle Alpi /
Stadio Olimpico di Torino (2006-07)
Turin, Italy
Kapaciteti 67,229 / 27,128
Presidenti Giovanni Cobolli Gigli
Trajneri kryesorë Didier Deschamps
Liga Seria B
2005-06 Seria A, 1ri
(20ti për shkak të Seria A skandalit.)

Juventus Football Club (latinisht iuventus që dont të thot rini në gjuhën shqipe , IPA: [ju.ˈvɛn.tus]); (shqiptohet: ju ven tus) gjithashtu njohur edhe si Juventus Turin (ose Juventus Torino), Juventus F.C., Juventus, ose thjesht Juve, është një klub futbollistik italian me seli në Torino.

Klubi momentalisht zhvillon ndeshjet në Seri A liga e parëe e Italisë. Juventusi është skuadra më e suksesëshme në historinë e futbollit italian dhe me 11 tituj ndërkombëtarë është ekipi i tretë më i suksesëshm në Evropë. Juventusi ka fituar zyrtarisht 51 trofe, më shumë se cili do klub tjetër italian, 40 në Itali që është gjithashtu një rekord dhe 11 në Evropë dhe botë që është rekordi i dytë më i mirë i cilit do klub italian dhe klubi i katërt më i mirë në botë.
Last edited by Gambino on Thu Jan 29, 2009 3:32 pm, edited 15 times in total.
User avatar
MaJa E bAsKiS
Posts: 2729
Joined: Sat Sep 18, 2004 6:06 pm
Location: Ferizajëë

Post by MaJa E bAsKiS »

hallall per kto info
User avatar
godsmack
Posts: 1663
Joined: Wed Feb 02, 2005 11:11 am
Location: Ferizajuuus

Post by godsmack »

valla ishalla sper ahemi ma me rosonero se kerrshe jena ba ne ato temat qe jan kan 8)
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

qysh hupi dje Juve prej Interit haha.
shum po me vjen keq.
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Aiiii edhe ti SOPRANO :arrow: leje de tash se edhe humbja është pjesë e lojës :arrow: ha ha ha ha ha :!: Shuuj de sa e harrun - edhe ju kthyen prap Zonjës së vjetër dhe kupave të fituara ---> ti po don me ja bo bërllog tash :lol: :lol: :lol: A nuk po e sheh se as aty pari nuk i shkojnë asaj teme - pos asaj i kishin ç* nonën revolucion kishin bërë me temat e Futbollit si humbi prej Interit :lol: :lol: :lol:
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

hahaha op tybe mir e ki.
User avatar
Gambino
Moderator
Posts: 3084
Joined: Mon Dec 22, 2003 12:43 am
Location: JuveLandia
Contact:

Post by Gambino »

hahahahah valla se di ama qe ska desht me hi goll kunder interit e ska desht nejse spias mendimit tim Juventusi ka lujt shum mir ne pjesen e 2 per zlatan Ibrahimovicin nuk di shka me than no comment!!!! megjithat loja xix ka qen urime fitoren Interit ;)
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

forza JUVEEEEEEEEEEE
User avatar
godsmack
Posts: 1663
Joined: Wed Feb 02, 2005 11:11 am
Location: Ferizajuuus

Post by godsmack »

valla urime inter se jan dh**************** prej tutes kur goditke ibrahimovici i zllatanit me goditje te forishme hahahah:D


URIME INTER MILANO
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Një lajm shum i keq për tifozët e Juventusit. Zlatan Ibrahimoviç është suspenduar me 3 ndeshje moslojë :arrow: çfar na jep të kuptojmë se ai do të mungojë edhe në derbin që do të luhet në San Siro më 8.maj.2005. Ndeshjet në të cilat nuk do të ket mundësi të luaj janë ato kundër Lacios, Bolonjës si dhe A.C.MILAN-os. Edhe po të kishte luajtur - titulli dihet se cilës skuadër i takon :lol: :lol: :lol:
P.S.; Përpos Ibrahimoviçit, me suspendim prej 5 lojrave është edhe Francesko Totti i Romës. Sorry JUVE :twisted: :twisted: :twisted:
qendrimos
Posts: 6800
Joined: Thu Nov 11, 2004 9:03 pm
Location: Prishtinë

Post by qendrimos »

Pse u suspendu???
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Sepse federata e futbollit Italian pas lojrave i shikojnë shiritet, pra inçizimet për çdo lojë ku përpos disciplinës në lojë më tepër i shikojnë sjelljet brutale dhe paraqitjet e çdo lojtari gjat lojës. Këtu e kan parë Z.Ibrahimoviçin gjatë duelit me Cordobën e Interit duke e tërhequr dhe goditur në shpindë për ti dhënë shkas dhe arsye suspendimit në fjalë :lol: :lol: :lol:
User avatar
MaJa E bAsKiS
Posts: 2729
Joined: Sat Sep 18, 2004 6:06 pm
Location: Ferizajëë

Post by MaJa E bAsKiS »

Veq ju kisha lut pa ofendime ok Vlen per te gjith
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Mirë de - unë nuk e ofendova askend. Vetëm se ua bëra me dije lajmin në fjalë :!:
User avatar
Gambino
Moderator
Posts: 3084
Joined: Mon Dec 22, 2003 12:43 am
Location: JuveLandia
Contact:

Post by Gambino »

Po kto informata jan te sakta vetem se ka ndryshu 1 info Zlatan Ibrahomovic Dot luaj Kunder Milanos ne san siro e kot ndeshje te tjera jo

Image

ky eshte info qe ka than Moggi
nese ka ndryshime dot postoj :)
Post Reply