A.C.MILAN

Gjithcka per football
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

A.C.MILAN

Post by ROSSONERO »

Deri në fund të sezonit kan mbetur edhe 7 xhiro ku në pozitat e para ende për titull luftojnë A.C.MILAN & Juventus. Cili është opinioni juaj :!:
A do të ishte përballja mes këtyre dy skuadrave A.C.MILAN - Juventus më 8 maj të këtij viti në SAN SIRO si ndeshja vendimtare për këtë sezon.
Për shumicën e parashikuesve Italian dhe evropian egziston një mendim i tillë, ashtu mendoj edhe unë pavarsisht rezultatevë të ardhshme :!:
User avatar
BurnOut
Posts: 7755
Joined: Thu Nov 25, 2004 8:18 pm
Location: 038

Post by BurnOut »

edhe per mu oshti mendimi i njojt se qajo loj ka mi vendos kejt
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Kërkoj falje po deri në fund të sezonit në Serie A kan mbetur edhe 6 xhiro ku nga lojrat që do të zhvillohen në xhirot e ardhshme duken kështu :Java e 33-të 24.Prill.2005 A.C.MILAN - Parma, Lazio - Juventus, 34-të 1.Maj 2005 Fiorentina - A.C.MILAN, Juventus - Bologna, Java e 35-të më 8.Maj.2005 [b] A.C.MILAN - Juventus, Java a 36-të apo më 15.Maj.2005 Juventus - Parma, Lecce - A.C.MILAN, Java e 37-të apo më datë 22.05.2005 A.C.MILAN - Palermo, Livorno - Juventus si dhe java e fundit apo e 38-ta më datë 29.05.2005 do ti gjejë Juventus - Cagliari dhe Udinese - A.C.MILAN. Deri më këtë datë asgjë nuk është e sigurt :wink:
qendrimos
Posts: 6800
Joined: Thu Nov 11, 2004 9:03 pm
Location: Prishtinë

Post by qendrimos »

N'lojen Juventus-Milan ka mu percaktu 90% kampioni
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

Milani be daj esht kralj i klubeve Italian.
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Veç kush ja ka inati valla SOPRANO :!: A.C.MILAN për ITALI , Liverpool & Man.U. për Angli :wink:
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

thats right, edhe qysh po shihet kralji i Italis me kraljin e Angis dojn me u taku ne finale.
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Ha ha ha ha ha - Edhe me tu bo aty " Game of Kings " - 25.May.2005 Istanbul - Turkey :lol: :lol: :lol:
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Post by SOPRANO »

hahahaha shum sen i qarten.
qendrimos
Posts: 6800
Joined: Thu Nov 11, 2004 9:03 pm
Location: Prishtinë

Post by qendrimos »

Ju qe e doni Millanon e qe se keni pa kurr tu lujt Live e kini rastin shum tmir ( nese shkon nfinale) me pa :lol:
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Valla rast më të mirë nuk ka. Unë personalisht u interesova për biletë mirpo kishin marr fund krejta :cry: Përpos në Itali u interesova edhe përmes internetit po për fat të keq e gjithë kjo procedurë me Visa Card. Hec e besoju tash Turqve :twisted:
qendrimos
Posts: 6800
Joined: Thu Nov 11, 2004 9:03 pm
Location: Prishtinë

Post by qendrimos »

ahhahaha ec e besoju turqve valla
User avatar
NR
Posts: 3647
Joined: Sat Dec 27, 2003 1:18 pm
Location: n'Vendodhje
Contact:

Post by NR »

ROSSONERO wrote:Veç kush ja ka inati valla SOPRANO :!: A.C.MILAN për ITALI , Liverpool & Man.U. për Angli :wink:


E ne Spain ghaaha dihet hiq mos folni skeni nevoj mu lodh
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

Sipas burimeve ende të pakonfirmuara mirë pritet një transfer i futbollistit apo mesfushorit të PSV-së Mark Van Bommel në A.C.MILAN për sezonin e ardhshëm. Sipas spekulimeve thuhet se me lojtarin në fjalë është arritur një marrveshje prej 9 milion euro dhe kontratë 3 vjeçare. Tani pritet edhe zyrtarisht një lajm i tillë të konfirmohet nga vet skuadra kuq e zi.
P.S.; Lojtari në fjalë ishte i kërkuar nga shumë skuadra Evropiane në mesin e të cilave ishte edhe skuadra e njohur Spanjole - Barcelona.
User avatar
ROSSONERO
Posts: 1902
Joined: Fri Jan 07, 2005 8:25 pm
Location: Prishtinë !!!
Contact:

Post by ROSSONERO »

HAPPY BIRTHDAY KAKA'. Sot më datë 22.04.2005 futbollisti që premton shumë në të ardhmen Ricardo's KAKA' mbush 23 vjet. Është kjo datlindja e dytë rradhazi që ai feston në Milano të Italisë që nga ardhja e tij në kë klub.The team and the fans in sending best wishes to their 'Golden Boy'!
Post Reply