Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Gjithcka per football
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SprinT »

Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë


Ne boten e futbolli,parate nuk jane gjithçka.Edhe pse R.Madrid viteve te fundit ka investuar me shume para se gjithe skuadrat tjera europiane,ata nuk kane mundur ti bejne balle Barcelones sa i perket popullaritetit ne boten e futbollit.

Pas fitimit te tete titujve ne eren e Guardioles,Barcelona vazhdon 'ta shkele' armikun e saj ne te gjitha nivelet e futbollit.Sipas ‘Sport Markt’,Barcelona eshte skuadra me e pelqyer dhe me me shume tifoz ne Europe.Aktualisht Barça ka 57,8 milion tifoz ne Europe,e ndjekur nga R.Madrid me 31,3 milion.Ne radhe pastaj vijne Manchester United (30,6), Chelsea (21,4), Bayern (20,7) dhe Arsenal (20,3).

Vetem para disa vitesh,me 2006,R.Madrid ishte skuadra me me shume tifoz,48,6 milion,kurse Barça ishte e dyta me 41,4 milion.Pas fitimit te Champions League me Frenki Rijkaard,vitin e ardhshem Barcelona doli ne vendin e pare me 49 milion tifoz,para R.Madridit (44,6).

Edhe vitin e ardhshem vazhdoi dominimi i Barces,duke rritur numrin e tifozve deri me 50,3 milion,para Realit e cila numronte gjithsej 45,9 milion.

Pas largimit te Frenki Rijkaard dhe te 'magjishmit' Ronaldinho,do vije era e Xavi Hernandez e Leo Mesi dhe Barca do vazhdoj te dominoj ne futbollin europian dhe boteror,duke rritur vazhdimisht numrin e tifozve te saj anembane botes.

Sondazhi eshte kryer ne 17 shtete europiane si Gjermani, France, Spanje,Itali,Britani,Portugali,Turqi,Holande,Austri,Zvicer,Rusi...

Lista e klubeve me te popullarizuara;

BARCELONA-57,8
R.MADRID- 31,3
MAN. UTD- 30,6
CHELSEA- 21,4
BAYERN M.- 20,7
ARSENAL- 20,3
MILAN - 18,4
INTER - 17,5
LIVERPOOL- 16,4
JUVENTUS - 13,1
ZENIT - 12,6
CSKA M.- 10,5
SPARTAK M.- 9
O.MARSELLA - 7,8
AJAX -7,1
GALATASARAY- 6,8
O.LYON - 6,6
FENERBAHCE- 6,1
ROMA- 6
DINAMO KIEV- 5,3
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SprinT »

mungojn edhe 2 milion shiptar .
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SOPRANO »

bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by David Gilmour »

SprinT wrote:mungojn edhe 2 milion shiptar .


aahhahahha nije bre hahhahahh


btw SOPRANO pajtona me ty
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by John Lennon »

SprinT wrote:mungojn edhe 2 milion shiptar .
::shky-tu-kesh:::: ::shky-tu-kesh:::: ::shky-tu-kesh:::: ::shky-tu-kesh::::

u knaqa e hajt...

prej sot me herkulesin jom..
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by Therion »

SOPRANO wrote:bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..
Spo pajtona me ty hiq magar, ku me kon me liverpool ma shum kur prej kohes kur argetat sjon shit hiq skan mar kup, masnej juventusi? ..

T'lutna barca e meriton aty venin e par, hiq hiq per kurgjo tjeter barca per ni sen bon tifoz mas shumti per loj tbukur.
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by David Gilmour »

Therion wrote:
SOPRANO wrote:bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..
Spo pajtona me ty hiq magar, ku me kon me liverpool ma shum kur prej kohes kur argetat sjon shit hiq skan mar kup, masnej juventusi? ..

T'lutna barca e meriton aty venin e par, hiq hiq per kurgjo tjeter barca per ni sen bon tifoz mas shumti per loj tbukur.
ja ja Genc fort je gabim, bile per Juventusin edhe L'pool mos thuj se qito dy si fitun si s'fitun sen jan ekipe qe kurr nuk ju hup tifozeria, a ra juventusi n'serie B hala osht ekipi ma i adhurun italian


e sa per shqiptar Sprint, qe une po t'thom se si Bayerni, Juventusi, Milani, Man UTD, e L'pool ekipet tjera ma pak adhurohen me t'sigurt e ki, tregom n'shipni kush e don Barcen, krejt i dojn ekipet italiane ehde angleze, n'kosove veq qe ka hy ky tripi i Primiera Divisionit e qe n'fakt osht lige palidhje
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by Therion »

David Gilmour wrote:
Therion wrote:
SOPRANO wrote:bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..
Spo pajtona me ty hiq magar, ku me kon me liverpool ma shum kur prej kohes kur argetat sjon shit hiq skan mar kup, masnej juventusi? ..

T'lutna barca e meriton aty venin e par, hiq hiq per kurgjo tjeter barca per ni sen bon tifoz mas shumti per loj tbukur.
ja ja Genc fort je gabim, bile per Juventusin edhe L'pool mos thuj se qito dy si fitun si s'fitun sen jan ekipe qe kurr nuk ju hup tifozeria, a ra juventusi n'serie B hala osht ekipi ma i adhurun italian

shembull konkret ki qetu nForum qe tu ka hek prej juventusit hiq mos shko ma larg. Tejec, nuk jeni kerka as ju as ata. n`itali nashta i ka met, amo nEUROP jo per bes, harroje.
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SprinT »

o David Gilmour per barcelonnen sidomos nqit koh qe e bon futbollin ma te bukur per sy le qe e dojn krejt po edhe fmia 2 vjet thot jom me barcen .. per juven jon qata tifoza qe jon pak ma te moshun edhe qe e kan desht ne vitet ma heret se nuk ka mo juve as 1 tifoz te ri nuk mun e fiton veq qa i largohen .... kto statistika jon te evropes ku osht hap webi edhe kan votu prej krejt evropes per 24 or ... un jetoj ne gjermani edhe ka te sillna neper qytet shoh njerz me ndresa te barcelones me te kallzu drejt si vllaut spo te rrej hiq hale sum ka ra rasti me pa ni njeri me ndres te juves-romes-interit. apet liga angleze pak ka diqka se italia u ra shum edhe jo veq prej europinave po edhe vet prej italianve ... kqyri stadionat ka sa veta i ki nta ka 20 mi
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by Evermore »

SOPRANO wrote:bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..

:arrow: :arrow: :arrow:
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SOPRANO »

Therion wrote:
SOPRANO wrote:bull shit statistik...jo qe pom vjen inati amo thjesht smunet mu kon e sakt..veq me qit gishtin pak ne kry, qysh **** chelsea paska ma shum adhurus se liverpooli,milani,bayerni,juventusi?!

Prej 2004 chelsea osht ne za...kurse kto tjerat prej viteve 60ta-70ta-80ta-90ta e deri sot

masnej per me ardh ne ksi perfundimi duhet mi pyt krejt evropjant njo ka njo..
Spo pajtona me ty hiq magar, ku me kon me liverpool ma shum kur prej kohes kur argetat sjon shit hiq skan mar kup, masnej juventusi? ..

T'lutna barca e meriton aty venin e par, hiq hiq per kurgjo tjeter barca per ni sen bon tifoz mas shumti per loj tbukur.
magar, ne evrop te popullarizon ch.l... un sdi qe ka marr chelsea kup ne ch.l.... deri sa liverpooli e ka marr ne 2004-2005, edhe ka shku ne finale ni vit mas,dmth dy finale rresht...poashtu edhe milani dy finale rresht njonen e ka marr

3 a sa kupa te liges i ka marr chelsea,nuk te bojn qaq te popullarizum...

spo di qysh e kan bo kit statistik,ne baz te qkafit
User avatar
SprinT
Posts: 4307
Joined: Wed Aug 08, 2007 4:31 pm
Location: Deutschland

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by SprinT »

juve . milano- lpool , roma , real , deri dikun man.utd kove tfundit ne europ veq sa kan hup shikus se mu shtu sjon shtu .. kurse chelsea ka marr shum shikus kto 2-3 vjet e fundit ne europ e per barcen mos tflasim hiq ... se statistikat po flasin vet ...

ju qe sjeni te pajtimit me kto statistika e qe po thuni jo knej jo anej shkoni bonjav atyne qe merren me statistika qishtu .
User avatar
metalheart
Posts: 2786
Joined: Fri Jul 07, 2006 4:59 pm
Location: SHKUP
Contact:

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by metalheart »

sdi cka paskem than keq per me u fshi posti im , wtf
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by John Lennon »

SprinT wrote:o David Gilmour per barcelonnen sidomos nqit koh qe e bon futbollin ma te bukur per sy le qe e dojn krejt po edhe fmia 2 vjet thot jom me barcen .. per juven jon qata tifoza qe jon pak ma te moshun edhe qe e kan desht ne vitet ma heret se nuk ka mo juve as 1 tifoz te ri nuk mun e fiton veq qa i largohen .... kto statistika jon te evropes ku osht hap webi edhe kan votu prej krejt evropes per 24 or ... un jetoj ne gjermani edhe ka te sillna neper qytet shoh njerz me ndresa te barcelones me te kallzu drejt si vllaut spo te rrej hiq hale sum ka ra rasti me pa ni njeri me ndres te juves-romes-interit. apet liga angleze pak ka diqka se italia u ra shum edhe jo veq prej europinave po edhe vet prej italianve ... kqyri stadionat ka sa veta i ki nta ka 20 mi
leji pordhatt...bash pordhat lejiii..se ma nacionalista se gjermant ska..i ki pa 2-3 veta prej se ki shku..
User avatar
GrenDay
Posts: 90
Joined: Mon Sep 13, 2010 8:37 pm

Re: Barça,skuadra më e popullarizuar në Europë

Post by GrenDay »

Me ka deshpur ndeshjen e fundit kur humbi nga Herkules..
Post Reply