Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by rock_boy18 »

Image

Magali Jaskiewicz (32-vjeçe) nga Franca është martuar me Jonathan George, një vjet pas vdekjes së tij. Ata është dashur të martoheshin në nëntor të vitit të kaluar, mirëpo dy ditë para martesës, Jonathan kishte humbur jetën në një aksident me motor.

Këto ditë, Magali duke u thirrur në të drejtën e qytetarëve për martesë më të vdekurit – ka dëshmuar së i plotëson të gjitha kushtet ligjore për martesë me të ndjerin – duke bërë të ditur se me Jonathanin ka jetuar që nga vitit 2004, kanë pasur xhirollogari të përbashkët bankare, si dhe datën e caktuar të martesës.
Magali është martuar në Dommary-Baroncourt, ndërsa në dasmën e saj kanë marrë pjesë rreth 30 miq dhe familjarë të saj. Ajo kishte të veshur fustanin e nusërisë, të cilën e kishte blerë pak para vdekjes së Jonathanit, ndërsa pranë fotografisë së bashkëshortit të ndjerë, ajo ka vendosur edhe unazat e martesës.

Në Francë çdo vit ndodhin rreth 10 martesa të tilla.
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by gothblood »

o sa budallakia asht ka ndodh ...se di pse qetash nuk eshte fundi i botes :evil:
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Clavicula »

kadale be daj, se njezt nuk jon njejt, dhe dikush osht i lidhun qaq shume me nji person sa qe edhe per s'dekmi se harron, edhe menjifar mnyre e ka si ngushllim, po edhe ka prej atyne qe s'martohen e sene, me ransi qe kerkush s'ja imponon edhe osht zgjidhje e lire

vec parameno kur shqiptari mrrin me kritiku dicka qe bon nji shtet, e n'ket rast franca :shsmile:
Siddh
Posts: 924
Joined: Mon May 11, 2009 3:45 pm

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Siddh »

Clavicula wrote:kadale be daj, se njezt nuk jon njejt, dhe dikush osht i lidhun qaq shume me nji person sa qe edhe per s'dekmi se harron, edhe menjifar mnyre e ka si ngushllim, po edhe ka prej atyne qe s'martohen e sene, me ransi qe kerkush s'ja imponon edhe osht zgjidhje e lire

vec parameno kur shqiptari mrrin me kritiku dicka qe bon nji shtet, e n'ket rast franca :shsmile:
:shsmile: :shsmile: :shsmile:
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by [CORNHOLIO] »

dmth kur te dek SHAKIRA une po mujsha me u martu me ta ..a qashtu diqka..aha fort mire more koka...sen shume shpresëDhënës
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by AciDiuS »

[CORNHOLIO] wrote:dmth kur te dek SHAKIRA une po mujsha me u martu me ta ..a qashtu diqka..aha fort mire more koka...sen shume shpresëDhënës

Te na munesh mu martu edhe me njerz hala t'pa lindun :mrgreen:
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Clavicula »

[CORNHOLIO] wrote:dmth kur te dek SHAKIRA une po mujsha me u martu me ta ..a qashtu diqka..aha fort mire more koka...sen shume shpresëDhënës
forja o qe shakira nuk te njef :mrgreen:
User avatar
Sitting Bull
Posts: 2403
Joined: Mon Jul 02, 2007 11:09 pm
Location: Gjilan
Contact:

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Sitting Bull »

Deshira per me pase marredhenie seksuale mme te vdekurin quhet Nekrofilia...Nekrofilia thuajse ne te gjitha shtetet eshte e ndalume me ligj, kurse ne SHBA ne shtetin e Kalifornise me sa e di une eshte e denuar me vdekje!!!!
Kurse ne kete teme apo ne kete kuriozitet se besoj se osht ka bahet fjale edhe per lidhje fizike por per pune dokumentacioni. E kur ta permendim kete dokumentacion ketu po shifet se eshte pune interesi sepse shumicen e pasurise e paskan pase te perbashket.
Nji lidhje e tille u kon tu ndodhe pak a shum edhe ne Kosove. Sepse nji vajze ka qene e fejuar me nji Amerikan nji kohe te gjate, kurse mbas nji askidenti ka vdeke aj amerikani dhe kjo vajza ka kerku permes ambasades dokumentacionin se gjoja se kan qene te martuar e kan pase mu martu, edhe mi taku leja e qendrimit ne USA..mirepo nuk kma mujte me arrite qellimin me sa e di une!!!!
Zank1ce
Posts: 1750
Joined: Sat Oct 08, 2005 3:19 am
Location: 0290/70000

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Zank1ce »

Po pres deri sa t'dek Edward Norton.
po martona me shqiptar pra.
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by gothblood »

Clavicula wrote:kadale be daj, se njezt nuk jon njejt, dhe dikush osht i lidhun qaq shume me nji person sa qe edhe per s'dekmi se harron, edhe menjifar mnyre e ka si ngushllim, po edhe ka prej atyne qe s'martohen e sene, me ransi qe kerkush s'ja imponon edhe osht zgjidhje e lire

vec parameno kur shqiptari mrrin me kritiku dicka qe bon nji shtet, e n'ket rast franca :shsmile:
kurr skam ni qe nje person e shan veten ..nejse paska ,persona si puna jote e shajn vete ,dhe nese e shan vete ti ather nuk do te thot qe edhe une duhet ta shja veten tem, edhe pse mos me kritiku nje shqiptar francen ,pse qka kan francezt ma shum se na , nuk ka lidhje hiq ama hiq me kete rast ,pse ty a po te doket normale a ,dhe nese te doket mu nuk me doket

nejse kjo normale eshte ne kete forum koheve te fundit se se di dove ju doket vetja qe kishe une jam i zgjut ti budall ,,, nejse secili per veti e ka :dreq:

@Siddh per ty skam koment se ti je vete komenti :?
Siddh
Posts: 924
Joined: Mon May 11, 2009 3:45 pm

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Siddh »

A KULLOT TI O GOTHBLOOD?
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by V | a G r a »

Spe kuptoni foren ktu ...

Kjo tipka sipas meje : 99 % kta e ka bo per naj far parje te madhe ... ku ta di qfar pasaniku osht familja e kti djalit ...

e shteti ktu lun bole si hashim farmerka jon qe i ka bo ka 4-5 gurthyse ne drenic + taksat e popullit i shkojn ne fond te vetin ...

kshtu osht kjo ku ka pare grat si hashimi e si kjo qe koka martu kta gjuhen si miza ne mut ...
.asus.
Posts: 23
Joined: Sat Nov 14, 2009 9:10 am

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by .asus. »

super
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by Clavicula »

gothblood wrote:kurr skam ni qe nje person e shan veten ..nejse paska ,persona si puna jote e shajn vete ,dhe nese e shan vete ti ather nuk do te thot qe edhe une duhet ta shja veten tem, edhe pse mos me kritiku nje shqiptar francen ,pse qka kan francezt ma shum se na , nuk ka lidhje hiq ama hiq me kete rast ,pse ty a po te doket normale a ,dhe nese te doket mu nuk me doket

nejse kjo normale eshte ne kete forum koheve te fundit se se di dove ju doket vetja qe kishe une jam i zgjut ti budall ,,, nejse secili per veti e ka :dreq:

@Siddh per ty skam koment se ti je vete komenti :?
a ma bon hallall?
User avatar
gothblood
Posts: 3096
Joined: Wed Jul 12, 2006 7:53 pm
Location: CEMETERY
Contact:

Re: Francë lejon edhe martesën më të vdekurit

Post by gothblood »

Siddh wrote:A KULLOT TI O GOTHBLOOD?
me ty nuk ja vlen me fol ,besom
a ma bon hallall?
nejse
Post Reply