Të përmirësojmë forumin tonë :)

Ketu mundeni me fol per faqen RockSonte pyetje rreth RS, sygjerime, kritika, etj etj...
User avatar
adela
Posts: 1534
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:57 pm
Location: UK

Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by adela »

Ckemi???

Ne mbeshtetje te adminëve tone per rritje te perdorimit te forumit, mendova te japim dhe ne perdoruesit ide per rritje te perdorimit te forumit. Per strukturim te idese mund te bazoheni ne keto pyetje:

- Cfare ju pengon ne forum? (Nuk ka dizajn te bukur, nuk jane strukturuar temat mire, nuk ka nderlidhje me rrjete te tjera sociale, etj)

- Cfare efekti ka kjo pengese te ju? (m'i lodhin syte ngjyrat, nuk gjej dot temen qe dua, nuk kam mundesi per single sign on ose per shperndarje te temave interesante, etj)

- Si mendoni se mund te zvogelohet/eliminohet pengesa e permendur? Cfare permiresimesh sugjeroni?

Hajdeni ta shohim kush eshte me kreativ e inovativ. Uroj qe adminat t'i kene perasysh keto komente per ndryshime te vazhdueshme ne forum. :)))
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by darian »

me e integru like. si pike e pare.. tani me e bo ma leht me qit fotografi dmth me ndrru qit software.
qikaq nihere.. per tjerat sene folin kta te meqmit ;D
User avatar
adela
Posts: 1534
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:57 pm
Location: UK

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by adela »

Edhe une jam dakord me darian: Do ishte mire te integrohej Like dhe te ishte mundesia e renditjes se pergjigjeve sipas likes.

Dikur ka qene nje Home Page; do ishte mire te kthehej ky home page dhe te funksiononte si tabele e temave me te diskutuara, lajme per ngjarje te ndryshme, etj.

Me pengon pamundesia per te ndare temat e Rocksonte ne Facebook. Nese mundesohet kjo, mund et terhiqen perdoruesit e Facebook drejt Rocksontes (edhe nese nuk hapin usera, te pakten bejne pak trafik)

Do ishte mire qe ne postim te mund te behen upload apo pasted edhe fotografi e video te vogla.

Po mendoj akoma...
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by David Gilmour »

shume nostalgjike ideja per me kthy prap aktivitetin e ktij forumi, po realisht problem osht. Forumet n'pergjithesi jane ra prej perdorimit, e plus edhe web-at tjere social. N'pergjithesi komunikimi social ne internet eshte centralizu ne fb, krejt web-faqet e medha jane bo FB - pages, krejt forumet e medha jane bo FB - group. kshtuqe po propozoj le t'bohet edhe Rocksonte si grup nfb. Realisht edhe une po kam qef me pa tu funksionu si forum, ama pak problem :(
User avatar
adela
Posts: 1534
Joined: Fri Jan 19, 2007 5:57 pm
Location: UK

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by adela »

David Gilmour wrote:shume nostalgjike ideja per me kthy prap aktivitetin e ktij forumi, po realisht problem osht. Forumet n'pergjithesi jane ra prej perdorimit, e plus edhe web-at tjere social. N'pergjithesi komunikimi social ne internet eshte centralizu ne fb, krejt web-faqet e medha jane bo FB - pages, krejt forumet e medha jane bo FB - group. kshtuqe po propozoj le t'bohet edhe Rocksonte si grup nfb. Realisht edhe une po kam qef me pa tu funksionu si forum, ama pak problem :(
Hmmm, ne Facebook eshte https://www.facebook.com/pages/RockSontecom/35841271230

E per permiresim te forumit ketu ku eshte, a ke ndonje sugjerim?
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by David Gilmour »

adela wrote:
David Gilmour wrote:shume nostalgjike ideja per me kthy prap aktivitetin e ktij forumi, po realisht problem osht. Forumet n'pergjithesi jane ra prej perdorimit, e plus edhe web-at tjere social. N'pergjithesi komunikimi social ne internet eshte centralizu ne fb, krejt web-faqet e medha jane bo FB - pages, krejt forumet e medha jane bo FB - group. kshtuqe po propozoj le t'bohet edhe Rocksonte si grup nfb. Realisht edhe une po kam qef me pa tu funksionu si forum, ama pak problem :(
Hmmm, ne Facebook eshte https://www.facebook.com/pages/RockSontecom/35841271230

E per permiresim te forumit ketu ku eshte, a ke ndonje sugjerim?
Nuk e kisha fjalen per pages, por per group. Per sygjerim nuk kam, sepse vetem po dihet arsyeja pse eshte braktisur forumi. Ndoshta si sygjerim eshte qe secili prej nesh me insistu me i sjell shoket prap ketu :)
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by Zagor »

pershendetje D. Gilmour , moti nuk jemi takue me postime :)

Adela pershendetje gjithashtu .
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by David Gilmour »

busavata wrote:pershendetje D. Gilmour , moti nuk jemi takue me postime :)

Adela pershendetje gjithashtu .

Busavata, keep rocking :rock:
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by AC/DC »

Kritikat jon' t'nevojshme per forumin e jo vetem, poashtu kritikat e sugjerimet per rockshqip.com I mir'presim.
User avatar
darian
Posts: 1040
Joined: Wed Nov 05, 2008 4:50 pm
Location: .www

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by darian »

duhen usera te ri. masi te ri nuk po regjistrohen
une kisha propozu me qel usera te ri edhe mos me kallzu kerkush kush osht :D
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by dream_th »

adela wrote:Cfare ju pengon ne forum? (Nuk ka dizajn te bukur, nuk jane strukturuar temat mire, nuk ka nderlidhje me rrjete te tjera sociale, etj)
Ideja me lidh me rrjetet sociale po m'pelqen

Fillimisht do t'mundohna me i realizu kto dy sene

1. Mundsia e identifikimit me konto te Facebook, Google+, Twitter ne forum, dmth pa pas nevoj per me u regjistru.
2. Like / +1 / Tweet

Dizajni i forumit:
Mundeni me pa se cka ka ktu: https://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/ e tani mujm me qel ni tem vota ku e zgjedhim ni dizajn edhe e adaptojme per RockSonte.
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by dream_th »

Po menoj pak per 'Like' edhe pse osht e mire, po frigona qe pjesmarrja ne tema zvoglohet hala ma shum. Kur o ni teme/postim qe te pelqen e je dembel/e veq ja jep ni Like e nuk inkuadrohesh hiq, ana tjeter osht ma mire ni Like se kurgja hiq :(
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by AC/DC »

S'besoj' Ilir qe mun' ndikon n'qat' form' kjo puna e "thanks"-it ose "like"-t n'forum. Faktikisht kaniher' ndodh qe edhe i stimulon n'postime, se kur te pelqen dikush postimin tond ndihesh "ma i vler'sum". Fundja ata qe e kan' n'men me postu diçka postojn' si ke "thanks"-i (ose "like") si s'ke.
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by 6POUNDER »

gjeneratat e reja po i han facebooki (besa edhe neve jo veq ata). veq pom dhimen qe kurr skan me e dite e me perjetu se sa knaqsia o bo n'ket forum (besa edhe jasht tina :P ) nifar kohe.

sot ju kom hi kogja shume temave t'vjetra rend me i lexu, se kini iden qfar nostalgjie kom perjetu e sa t'keshmen e kom bo. :P
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: Të përmirësojmë forumin tonë :)

Post by dream_th »

Nostalgji e pa pershkrushme... mu qato t'keshme, kujtimet e mira, koha qe kam kalu ktu, njerzt qe i kam njoftu m'kthyn prap. :) Happy Days
Post Reply