a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Ketu mundeni me fol per faqen RockSonte pyetje rreth RS, sygjerime, kritika, etj etj...
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by V | a G r a »

shih ti

e ka privu droga shoku ... informov ose korigjov osht privu nga e privun jon dy sene te ndryshme ....

sigurisht qe e kom mendu teper mir nuk gjuj fjal kot ... 1 bend per me kan aktiv pik spari i duhet financim si p.sh ktu ne kosov plakesh te del mjekrra te gujt e shteti sta rras bon ti sa dush rock kur ski perkrahje vlera jet - 0 pra sje kerkushi ... ky osht njani prej shaktarve pse pasivizohen rockerat /

edhe per kosov osht fjala e jo pertej oqeanit ti daja kueshhhhh
User avatar
The Green
Posts: 4079
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:59 pm

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by The Green »

V | a G r a wrote:shih ti

e ka privu droga shoku ... informov ose korigjov osht privu nga e privun jon dy sene te ndryshme ....

sigurisht qe e kom mendu teper mir nuk gjuj fjal kot ... 1 bend per me kan aktiv pik spari i duhet financim si p.sh ktu ne kosov plakesh te del mjekrra te gujt e shteti sta rras bon ti sa dush rock kur ski perkrahje vlera jet - 0 pra sje kerkushi ... ky osht njani prej shaktarve pse pasivizohen rockerat /

edhe per kosov osht fjala e jo pertej oqeanit ti daja kueshhhhh
pordha jon ato qe e ka myt droga, ka shume arsye qe se ka myt droga po u kon vrasje e menume teper mire, k'shtu qe k'ti verzionit qe e ka myt drogaune si besoj hiq, kur e dijna qe hendrixi u kon i lidhun me black panter.

vigi s'ka t'boj rocku me shtet, perderisa rocku o nji lloj opozite ose shoqnie civile edhe osht nji nga zhandrret qe e qet n'pah paknaqsine ndaj shtetit, rocku osht edhe revolte. hipikat i ka karakterizu ky sen, nji jete larg politikes etj etj.

e sa osht pasiv e aktiv te na, ja vlen mu cek, nese e shef cila kang u ngu ma se shumti n'2009 n'ks del qe Amaneti o kanga qe i ka prek tona kategorit e munsh,e deri te talaxhit e kan ngu e jon kall.
User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by santana »

sjon aktiv se ska pare.
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by V | a G r a »

santana wrote:sjon aktiv se ska pare.
:arrow:
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by rock_boy18 »

jo qe ska pare po ska talenta , nqoftse ka bend tmir superrrrr tmir slujn shum rol paret se nese esht i mir ather bohet i popullarizum edhe plot e sponzorizojn po per fat tkeq spo gjinen hala qaq tmir e pi ja lojm fajin parev ...

paj op op aktive osht ama spo shoh se po bohen qaq shum bende te rinj .
User avatar
Tony
Posts: 203
Joined: Tue Jul 14, 2009 7:56 pm
Location: n`prishtin

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by Tony »

rock_boy18 wrote:jo qe ska pare po ska talenta , nqoftse ka bend tmir superrrrr tmir slujn shum rol paret se nese esht i mir ather bohet i popullarizum edhe plot e sponzorizojn po per fat tkeq spo gjinen hala qaq tmir e pi ja lojm fajin parev ...

paj op op aktive osht ama spo shoh se po bohen qaq shum bende te rinj .
ja ktu ka talenta ja hiq :shmeki:

kur nuk ka kushte edhe pare hup vullneti per mu mar me muzikë,definitivisht ne Kosovë nuk i jepet prioritet Artit.
User avatar
laura rock
Posts: 599
Joined: Thu May 14, 2009 6:58 pm
Location: n'Moon

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by laura rock »

santana wrote:sjon aktiv se ska pare.
:arrow:
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by rock_boy18 »

Tony wrote:
rock_boy18 wrote:jo qe ska pare po ska talenta , nqoftse ka bend tmir superrrrr tmir slujn shum rol paret se nese esht i mir ather bohet i popullarizum edhe plot e sponzorizojn po per fat tkeq spo gjinen hala qaq tmir e pi ja lojm fajin parev ...

paj op op aktive osht ama spo shoh se po bohen qaq shum bende te rinj .
ja ktu ka talenta ja hiq :shmeki:

kur nuk ka kushte edhe pare hup vullneti per mu mar me muzikë,definitivisht ne Kosovë nuk i jepet prioritet Artit.

veq mendoje ti se qysh ja ka fillu Nirvana karrieres e tani permeni paret ...
sosht e thon me prit prej parev ... nshtete tjera dalin neper rrug e bojn muzik rock , nese vyjn diqka ja bojn vet tjert sponzort kang e muziken e krejt edhe i bojn tfamshem e nese slodhesh valla veq sa fol badihava se kerkush su bo i famshem tu prit ...
drimteater
Posts: 2
Joined: Thu Apr 29, 2010 7:59 pm

Re: a eshte ende muzika rock aktive ne Kosove

Post by drimteater »

ka sa dush o vlla po talent ska edhe frymzim...se jan troja e ma heret elita 5, gjurmet, minatori etj ;d
Post Reply