nja 2 fjale Adela-s

Ketu mundeni me fol per faqen RockSonte pyetje rreth RS, sygjerime, kritika, etj etj...
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by 6POUNDER »

safet pse mem dhone vrejtje ? pse kom pas diqka problem personal me juve a ? mem dhone vrejtje pse kur stafi me ra shuplak une ja kom kthy a ? grahi more

a per qe e kom thy naj rregull, harro ato sen
a per qe rregullat jon te pa percaktume sa te dush edhe une ne qat kuader manipuloj, e ti sdi qysh mundesh mem ndeshku kur une nuk dal prej qatyne, hajde kallxom ti sa eshte masa e minimuit, masi muhabeti po u dufka me majt ne minimum, ose dej ne sa e konsideron mund, masi po u dufka mu mundu sa ma pak muhabet me pas, me qka i mat ti kto ?
kto se kom qel me provoku kerkon, edhe qka eshte ajo vendimi i modit eshte i pakthyshem, hiq ma larg se nalt u pajtum qe krejt gabojme edhe modat, a sduhet mu permirsu gabimi a ?

e hajde tash kallxom pse po u dufka mem dhone vrejtje ?

a qe do mi dhone kapak, kollaj e ki bre fshije dreqi e marrt, edhe kryte rahat e ki, si ta merr mendja qe eshte qajo e arsyshme
User avatar
Mr.Exorcist
Administrator
Posts: 1820
Joined: Tue Feb 10, 2004 10:41 pm
Location: 029/
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by Mr.Exorcist »

n`forum jan rregullat e jasht forumit jan problemet personale.. me mu ski kurfar problemi personal sjam kunder kerkuj n`forum e as jasht forumit.. edhe krejt antart qe jan per me qu forumin perpara i respektoj..

rregullat nuk zberthehen qashtu qysh shkrujn qashtu edhe jan besoj qe e ki t`kjart
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by 6POUNDER »

ehhhh dy rreshtat e pare pom pelqejne shume

une jom pro, amo qeshtu tum ra shpulla, qysh doni me qu perpara ?

a ky rreshti i treti pak si kom vrejtje ne to, safet une kur ta shoh 2shin e shkrum une si dysh e marr
ska aty +-0.5 a ma shume a ma pak,
niri ngom ni send kape mlidhe stafin edhe boni rregulla te preme ndaqi me majt rend qysh po ja u merr mendja se na melaqe nuk jem me dite qka ke mendu ti me minimum ose me mundohu, edhe ather skem qka qelim mo ksi muhabete, i thu po jaran kqyre qe rregullen qe ku e ke thy qe vretja, e jo valla ju ke afru me thy rregullen e po te ndeshkoj jooo niri nuk shitet

po kto sjon intersant per mu, qka eshte interesant per mu eshte me dite pse une se kom te njontin trajtim si adela shembull ose dikush tjeter qe po gzon liri ma te madhe se une? qekaq du me dite ?
User avatar
dream_th
Administrator
Posts: 5529
Joined: Sat Dec 13, 2003 2:55 am
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by dream_th »

Ok krejt po te kuptoj 6POUNDER maspari po te kallxoj diqka qe me siguri e din: Perfekt nuk ka kerkun, kurgja.

Jo veq ti po edhe na si staff e dim qe gabojm edhe mundohemi me i rregullu, kaniher bajm diqka qe mendojme qe osht mire a munesh me than se osht qellim keq ajo? Secili njeri osht i veqant edhe i ka parimet, mendimet etj ejt te veta edhe zakonisht njerzt kur ndermarin naj vendimm shkon sipas asaj qka mendon vet edhe shpesh ndodh qe dikush thot jo gabim e ki per at person qe merr naj vedim osht vendim i drejt. Ndoshta qat vendim "te gabueshem" e shohim ma von mirpo kalon ni kohe sa qe nuk ka kuptim me ju kthy e mu mundu me rregullu e kaniher ka asi njerz qe jan pak ma krenar se tjetri edhe nuk kthehet aspak me mendu per at pune... whatever

Sa i perket rregullave qe po mbeshtetesh nto qe jan tpa formulume mire e qe po ankohesh qe nuk jan sikur ne matematik 1+1=2 athere po te tregoj forumi kur o hap 2003/2004 nuk ka pas asni rregull (tek tuk) me kohe qysh osht zhvillu forumi qysh kan ardh antar prej ma te ndryshmive jan shtu rregullat e jan modifiku sipas nevojes, ka do rregulla qe nuk mundesh me i percaktu si nket rast puna e "chatit" qe thot mu mundu ne minimum dmth nuk osht e percaktume po ato e percakton staffi sipas nevojes kaniher njeri duhet me toleru daljen prej temes e kaniher duhet me reagu ma shpejt.
Tregom qysh TI e kishe mat ket pune? Kur kishe vendos ti qe "OK tash u ba boll edhe duhet me ndermar diqka" ose "okej osht interesant edhe pe la qeshtu" ???

Muj me than qe ka pas gabim prej moderatorit qe ka mbyll temen tane po edhe muj me than qe osht me ven. Une pe shoh qe pernime kjo pune tka prek edhe une personalisht po te kerkoj falje per veprimet e cilit do antar te stafit.
Nese osht qellimi me ba ndryshime ne forum/staf athere banu pak ma konktret qka osht ajo? A mendon qe osht e drejt me largu naj moderator per ato veprime qe jan ba? A peshojne 1-2-3-100 gabime ma shum se 100000 tmira?
Nese ki vrjetje ne rregulla athere jemi ma shum se te hapun me na korigju e nese don edhe me ndihmu.

Tregom qka osht ajo qe na mujm me ba qe ti edhe antart tjere mu ndi mire?
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by John Lennon »

ajt se kerkush ska cdek,he djalli e marrt..
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by rock_boy18 »

me njonin se tha ktu diqka per moderator se spe marrin punen seriozisht , shum e drejt esht !
psh puna e vrejtjes se e mora prej chee ...
un tu fol me cimin sen se ofendojsha veq kaj her tu ja permen gjatsin diqka se kurgjo sosht ofendim e aj mu tu ma bo mut e ha mut e qisi seni e edhe un tani rash me ni vi me to ncncn sosht ky sen qaq normal me ra me ni rang qaq sa bjen edhe ofendusi . plus i lypsha sqarime rreth asaj vrejtje e aj skthejke pm tu mos pas FAKTE tu bo pun jo te ndershme e veq masi e ka meritu cimi tash edhe un me marr vrejtje a ? hyp se tvrava zhdryp se tvrava ...
shum sen i ult ky ... sdi sdi :S ...
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by 6POUNDER »

heu zot shyqyr qe e qite ni njeri qe pu bojka llaf me to
per at pune jem pajtu qe ska perfect, tybe as une nuk qe fort i zoti me doket vetja, edhe pse vigi mdoket kish thone qe i kom krymat ne both, e paramendo truni jem plus truni atyne krymave qe eshte ma i madh se truni i vigit (vig flm per kompliment btw e pash edhe ska pas nevoj me fshi), amo une kur ta shoh veten qe kom gabu diku, gjith kom kerku falje, sjom mundu me permirsu domin se aj u bo nuk zvoglohet, amo jom mundu me ju tregu njerzve qe kom gabu se kom bo me qellim, ne raste kur kom gabu, a ne raste kur e kom bo me qellim jom bo hala ma burre edhe jom qaq p!dhnone sa qe njerit ne ftyre i thom per pike te qefit ose te inatit ta kom bo, hajde rrehem tash. e tash njonen duhet me thone, une qeshtu e shoh te rendit sdi sa pom kupton

pot kuptoj qe rregullat kan shku tu evolvu, se thone masi te bohet mson njeri, u kon puna e quotave, i ke kufizu ne 2 a 3 a 4 a 5 so me randsi qashtu mundesh me kufzi edhe muhabetin, uluni ju si staff konsulltohuni tek e fundit edhe kshilla prej antarve merrni ska kurgjo te keqe, edhe gjojani qaren, e jo me dal problem, se ktu dikuj ma merr mendja qe 10 jon shume e dikuj i doken pak, edhe ski tash cilit i jep drejt, qekjo eshte qe ja thash safetit ma nalt, nuk eshte modi aj qe vendos kur u bo boll, po eshte rregulla qe vendos se kur u bo boll, se aj njeri eshte jo eshte ne trip te keqe a jo ne trip te mire edhe normal qashtu edhe sillet ne forum ose jo me dikon ka diqka personale edhe qashtu shkon tu u sill ajo a kur ta ka rregullen e preme ncuk ska ka livrit more edhe ne paqt shkel busi qat dite ajo sun lun koqe qysh ti doket atij mire, po ajo eshte problem i juji me zgjith masi e keni marr me menagju ket pune, jo i jemi, une antar jom ktu i play by the rules
kon e qitni kon e mani ajo pune sem intereson mu, per mu shkon njoni vjen tjetri une nuk e njoh as ato as kto per mu emna te kaltert jon, amo kur tem shkelin ne bisht, di i keq mu bo, me vlon gjaku

ti veq per mu ski nevoj me bo kurgjo po ki nevoj me bo diqka per krejt, qka eshte tabu per mu le te jet tabu per gjithkon qka eshte liri per mu edhe ajo le te jet per gjithkon, qekaq po lypi, me t'mira i nderum

ps : dont hate the playa hate the game :)
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by 6POUNDER »

btw, ta shfrytzoj rastin qetu, ajo puna pm so ne rregull, se shume kaniher modat din mu sill ne menyr ignorante, jo nuk te pergjigjen ne pm, ose te japin naj arsyetim te lodht edhe ta bojne mos e zgat ma shume se e han ban, ose thote per inati, a qka po di une , blla blla e kshtu me rradh 100 raste ishin kon ne forum qysh nijta.
une kisha propozu me hap ni tem per ankesa te antarve, se tek e fundit kur ta kqyrsh edhe na kem hise ktu, edhe masi jon krejt probleme te forumit ska kurgjo personale ather spe shoh te arsysshme qe ato mos mu diskutu ne publik, qekaq pata

ky ke veq mendimi jem, nuk do me thone qe di diqka :)
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by rock_boy18 »

qashtu six esht qashtu edhe mu aj chee as pm skthejke tu bo kishe pot injoroj e ma boni nese ankohesh hala , ki me marr vrejtje pffff let e bon drejtsin edhe let e kallzon qka esht puna e qasaj se do sene nuk perbihen leht joo .
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by Che !!! »

rock_boy18 wrote:qashtu six esht qashtu edhe mu aj chee as pm skthejke tu bo kishe pot injoroj e ma boni nese ankohesh hala , ki me marr vrejtje pffff let e bon drejtsin edhe let e kallzon qka esht puna e qasaj se do sene nuk perbihen leht joo .
o rock per qa je ka don arsyetim ???
per qe ta kom jep vrejtje a po
ati ja kom jep vrejtje pse tka shajt
e ti e ki honger vrejtje per teshje qaq shum ja ki tesh njerit sa qe e ki pru nqat gjendje met shajt tishim kon me firma kisha thon e ki bo firmen cimi une per qeto sende skom nevoj met jep arsyetim ti po don me hi me 1 kategori me kta t'ritunit ateher nisja mi kuptu sendet si na e jo para hunde e mos mi kuptu
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by rock_boy18 »

hahah e pse un 1 vrejtje se e pata marr qishtu ma pat tesh njoni e un e kom shajt e mora veq un vrejtje ? a i kini secili per veti rregullat a qka esht puna ?
veq un sja kom tesh ,edhe aj mu boll shum po un meniher si kom thon ha mut e o mut e qisi sene , duhet mu permbajt njeri ...

p.s : arsyetimi ke shum (N)
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by Che !!! »

rock_boy18 wrote:hahah e pse un 1 vrejtje se e pata marr qishtu ma pat tesh njoni e un e kom shajt e mora veq un vrejtje ? a i kini secili per veti rregullat a qka esht puna ?
veq un sja kom tesh ,edhe aj mu boll shum po un meniher si kom thon ha mut e o mut e qisi sene , duhet mu permbajt njeri ...

p.s : arsyetimi ke shum (N)
p.s une me mujt mi bo rregullat e mija ty automatikisht tkishin perjashtu se e kisha bo forumint 16+
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by rock_boy18 »

ti meniher je ka thu se don mem hek sa ma shpejt prej forumit pra pi bjen se prej qisaj ki vepru e jo kishe ja kom tesh e sene ... hahah khaa sa shum nkundershtim me veten po bjen bre spo din ma as qfar arsyetimi me jep ... inatin le per tjera sene jo per naj kon me qit posht kur se meriton ok ;)
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by Che !!! »

mere qysh dush :)
User avatar
Bittersweet
Posts: 1738
Joined: Sun May 10, 2009 9:17 pm
Location: Écailles de Lune

Re: nja 2 fjale Adela-s

Post by Bittersweet »

Adela kurr` ma shum sta kan lexu emrin :P
Locked