Ankese

Ketu mundeni me fol per faqen RockSonte pyetje rreth RS, sygjerime, kritika, etj etj...
Locked
zrrzaaa
Posts: 44
Joined: Thu Jul 13, 2006 2:48 am

Ankese

Post by zrrzaaa »

Une e kam ni ankes ndaj SOPRANO-s


une jam (Al-Shama) me user te ni shokut tem

Soprano mka perjashtu veq pse atij spo i pelqen e verteta tash po mendon qe edhe neve mundohet me na e ndal mendimin edhe lirine e fjales

puna asht qe SittingBulli ne rubriken e Teologjise te tema "trajtimi i grave ne Kur'an dhe Bibel" ka qit "ajete" te rrejshme edhe me to po mundohet me na zon ngusht edhe thjesht ka dal ne rren , tash pse une i kam than RRENC JE mu ky bukuroshi Soprano ma bon BANN se edhe ashtu ne do postime e perkrahke SittingBullin (pra spo i pelqen e verteta Islame), ok le ta perkrah SittingBullin se per veti e ka mirepo nuk ka te drejt mu me ma ndalu me debatu edhe me i tregu njeriut qe asht tu rrejt !!!

Tash u shku edhe Mukin e kish perjashtu shkaku jem , a asht ne rregull kjo ?
Kurr skom pas qef me ofendu askend edhe gjith jam mundu me u permbajt rregullave qysh prej Marsit te vitit 2004 edhe tash pse SOPRANOs spo i pelqen e verteta shkon ma bon BANN !!! Tani njonit (SittingBull-it) i teket me rrejt per Kur'anin une e hesht a ? Une as nje here citatet Biblike te shtrembnume nuk i kom qit ndersa SittingBulli e ka bo qato qe i ka qit "ajetet" e shtrembnume edhe apet po vazhdon me te njejten ritem. A NUK I THUHET KSAJ RREN ??? KA pas ofendime shume ma te mdhaja ne forum edhe (ne kete rast SOPRANO) nuk ka reagu hiq po thjesht spo i pelqen feja ISLAME edhe tash mu mule me ma bo BANN !

Nese edhe ju tjert prej Stafit pajtoheni me Sopranon atehere une terhekna pergjithmone prej forumit.
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Ankese

Post by Clavicula »

je kon shume destruktime te tema ti bashk me mukin, her s'po kini kohe, her po thuni so qeshtu, e qysh s'po kallxoni, edhe tani juve ju doket qe mi thon dikujt "Ti je rrenc" osht si me komplimentu, ka na ky o ofendim, perderisa ti nuk qet kunderargument, edhe 100 here tu luta se shume isha kurreshtar me i dit se per cfare jatete te shpifuna o ka na flet Sitting Bulli, kjo me gjase qe so qashtu qysh po thuni ju, edhe me cdo kush tentoni me i ik temes se truth hurtes,

ps, une hala po pres me i pa qeto kunderfakte, se shume po me intereson.
User avatar
portnoy
Posts: 3607
Joined: Tue Sep 04, 2007 7:02 pm
Location: Suhareke

Re: Ankese

Post by portnoy »

Qiti qato ajete te verteta pra !Pse po heziton spe kuptoj??
Perndryshe soprano mire e ka pas qe te ka perjashtu, se tkishit vazhdu edhe pak spe di ku kishin mbrri qato ofendime ndaj SittingBullit ...
zrrzaaa
Posts: 44
Joined: Thu Jul 13, 2006 2:48 am

Re: Ankese

Post by zrrzaaa »

portnoy wrote:Qiti qato ajete te verteta pra !Pse po heziton spe kuptoj??
Perndryshe soprano mire e ka pas qe te ka perjashtu, se tkishit vazhdu edhe pak spe di ku kishin mbrri qato ofendime ndaj SittingBullit ...

KYSMET !!!

e ti Clavi, nese tan diten e lume ki kohe me nejt ne RS une skom se une kom familje e kom angazhime tjera qe ti ndoshta nuk i ki !
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Ankese

Post by Clavicula »

al shama, une po te thom, qe mu puna ma munson me nejt edhe ne rocksonte, edhe ne msn edhe ne fejsbuk, ne momentin qe me del pune nuk hi hiq. amo, lidhje me qet teme kogja do dite po bahen veq nejse, edhe nese nuk ki kohe e je familjare kejt ok, une spo te thom sen, amo qysh po te del kohe per temat si "arka luftarake" e shume tema tjera?
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Ankese

Post by SOPRANO »

para se me bo akuza tkisha propozu me qit gishtin nkok edhe mi pas parasysh qeta faktor:

1.sa e pash une at artikull nuk e ka shkru vet sitting bulli,po e ka marr me najt sajt tjeter,apo ka mujt mi ardh n'email etj

2.munet mu kon ni ajet keq i perkthyn,se fort mir e dijm sa kan problem perkthysit,kur gjuha arabe i ka 100 fjal me kupim te njejt,po ne te njejten koh munen mi pas 100 kuptime te ndryshme

3.em paske akuzu edhe mu per njeansi heh...un e kom vrejt besoj qe edhe tjert qe ti nuk i lexon kunder argumentet,personalisht mendoj se nuk e ki besimin e fort edhe tutesh mi lexu kunder argumentet shkaku qe mos me tu luhat besimi


4.si pasoj e ksaj pikes me nalt,ti kalon ne ofendime personale..perveq qe tmungon besimi, ty tmungon edhe respekti per mendimet e tjerve...qe dot thot se ti nuk ki aftesi per debat,pasi qe nuk ki respekt edhe mirkuptim per debatusin


5.mu kon qe un ja maj onen dikujna e kisha perjashtu edhe farisin..amo e verteta osht se un kesh tu e percjell at debat me knaqsi prej pikpamjes neutrale...personalisht um pelqyn edhe argumentet e farisit edhe te sitting bullit..deri sa nuk hine ti me dhi me mukin

kshtu qe herave tjera qite gishtin nkok para se mu bo hor kshtu

mbyllet
Locked